آب Lamellar چیست؟ یک متخصص شیمی آرایشی آن را خراب می کند

[ad_1]

زن زیبا آفریقایی که موهای خود را با حوله در آینه خشک می کند

طول رویای L’Oréal Paris Elvive Wonder Water (10 پوند) است هر کجا همین الان. نه ، به طور جدی ، یک پیمایش در اینستاگرام انجام دهید و به احتمال زیاد با یک بطری چشم نواز نارنجی و صورتی رنگ روبرو خواهید شد که نوعی ماده آبکی را نوید می دهد و نوید می دهد “الیاف موی مویی که 10 برابر نرم تر هستند با درخشش شیشه ای و لمس ابریشمی فقط در 8 ثانیه ” برای درست بودن خیلی خوب به نظر می رسد ، اما توافق آرا everyone همه که آن را امتحان کرده اند این است که “آب معجزه آسا” معامله واقعی است. و همه اینها به لطف چیزی به نام آب لایه ای است. اما در حالی که همه نسبت به این روش درمانی کاملاً وسواس دارند ، هیچ کس واقعاً نمی داند که آب لایه ای روی زمین چیست.

ما به عنوان جدیدترین قهرمان موی سر مورد تحسین قرار گرفتیم ، ما می خواستیم بدانیم دقیقاً چه چیزی این روش درمانی را خاص می کند و آیا این فرمول واقعاً مطابق با هیاهوی مطبوع خوراک اینستاگرام و TikTok ما عمل می کند. ما از شیمیدان لوازم آرایشی و بهداشتی استر اولو خواستیم تا به س burningالات سوزان ما در مورد این فناوری و اینکه آیا آب لایه ای است ، پاسخ دهد براستی جواب همه مشکلات موی ماست.

آب Lamellar چیست؟

آب Lamellar یک تهویه و شستشو دهنده و اصلاح کننده درمان مو است که توسط L’Oréal Paris ثبت شده است – به این معنی که آنها تنها مجتمع زیبایی با فناوری لامل هستند. و این فن آوری اولین بار در سال 2019 توسط Kerarastase به عنوان تنها درمان داخل سالن به نام K Water معرفی شد ، که – درست مانند آب شگفت انگیز جدید L’Oréal Paris – قول داد “فیبرهای مو را ترمیم کند و سطح شیشه ای به موها بدهد” ، مورد علاقه فوری سالن.

سریع به سال 2021: این فناوری به عنوان یک درمان ایمن و موثر در خانه توسعه یافته است – و باعث می شود آن مقرون به صرفه تر و در دسترس تر باشد. دو تیمار درمانی آب لایه ای در منزل که در حال حاضر وجود دارد ، L’Oréal Paris Elvive Dream Longs Wonder Water (10 پوند) و Redken’s Extreme Bleach Recovery Lamellar تصفیه آب (24 پوند) است که هر دو دارای تکنولوژی بسیار مشابه هستند اما برای نگرانی های مو کمی متفاوت است. “من واقعا فکر می کنم که تفاوت [between the two products] اولو گفت: “فرمول ردکن ممکن است مواد اضافی دیگری را برای درمان موهای سفید شده اضافه کند ، اما من مطمئن هستم که هر دو به روش مشابهی با مو رفتار می کنند.”

آب Lamellar چگونه کار می کند؟

اولو گفت: “آب لاملار” فناوری است كه با رسوب مواد فعال غلیظ (مانند اسیدهای آمینه و پروتئین ها) كه برای ترمیم رشته ها مفید هستند ، نواحی آسیب دیده مو را هدف قرار می دهد. همانطور که انتظار دارید ، آب لایه ای بسیار سبک وزن است ، دقیقاً مانند آبی که از یک شیر آب خارج می شود. این همان چیزی است که درمان را بسیار خاص می کند. اولو توضیح داد: “موهای فعال در لایه های بسیار نازکی توزیع می شوند ، که به آنها لاملا می گویند ، که به آنها اجازه می دهد روی موها رسوب کرده و به کوتیکول مو نفوذ کنند.” وی افزود: “به جای پوشاندن كل تارهای مو ، آب لایه ای برای هدف قرار دادن مناطقی كه به آنها احتیاج است و آسیب هایی كه ایجاد می شود ، طراحی شده است.”

کریس مولن ، مشاور ارشد علمی L’Oréal در انگلستان و من گفت: “این همه چیز در مورد اتهامات مثبت و منفی است.” وی افزود: “لاملا ها نحوه ساخت مایع Wonder Water است ؛ این لایه با لایه های مختلفی ساختار یافته است. این ماده به این دلیل کار می کند که می تواند نرم کننده ها را در فضای کوچکتر بسته بندی کند ، بنابراین یک لایه خوب از نرم کننده ها به ساقه مو تحویل می شود.” “مناطق آسیب دیده برای تهویه مطبوع متفاوت است و غیره [the conditioner is] به مناطق آسیب دیده جذب می شود و به شدت با آنها مقابله می کند. “

آب Lamellar چه تفاوتی با نرم کننده دارد؟

شاید از خود بپرسید که آیا تفاوت زیادی بین تصفیه آب لایه ای و نرم کننده ها وجود دارد؟ پاسخ کوتاه این است که بله ، مطمئناً هر دو از نظر فرمول بندی متفاوت هستند. اولو گفت: “تفاوت اصلی بین آب لایه ای و نرم كننده ها این است كه آب لایه ای قسمتهای آسیب دیده مو را هدف قرار می دهد نه كل رشته مو را كه مو در آن سالم و بدون آسیب دیده است ، به طور معمول در ریشه ها”. با پوشاندن آب لایه ای فقط قسمت آسیب دیده تارهای مو و تأمین مواد فعال مستقیم به آن نواحی ، از سنگین شدن موها فقط با هدف قرار دادن مناطق نیاز به TLC اضافی جلوگیری می شود.

از طرف دیگر ، تهویه مطبوع دارای قوام بسیار ضخیم تری نسبت به آب لایه ای است. اولو توضیح داد ، به دلیل این گرانروی بالاتر ، علاوه بر افزودن موادی مانند سیلیکون ها ، نرم کننده های سنتی نیز گاهی اوقات می توانند موها را پوشانده و باعث سنگینی یا وز شدن آنها شوند. آب لایه بردار و درمان های تهویه مطبوع سنتی هر دو از نظر فنی هنوز نرم کننده محسوب می شوند ، اما آب لایه ای بسیار سبک تر است و اگر نرم کننده های سنتی احساس سنگینی ، وزن و چربی می کنید ، گزینه بسیار مناسبی است.

آیا آب Lamellar روی همه انواع مو کار می کند؟

L’Oréal Paris اظهار می کند که آب شگفت انگیز لاملار برای انواع موها کار می کند: نازک ، ضخیم ، موج دار و منجمد. مولن گفت: “ما Elvive Dream Lengths Wonder Water را روی انواع موها از جمله موهای آفرو آزمایش کردیم و نتایج ما تأیید کرد که روی همه انواع موها کار می کند.” اولو توضیح داد: “این برای افرادی که موهای خشک ، شکننده یا آسیب دیده دارند ، که می تواند در اثر رنگ آمیزی ، سفید شدن ، حالت دادن بیش از حد یا آسیب به گرما ایجاد شود ، ایده آل است.”

چگونه از آب لاملار استفاده کنیم؟

درست مثل هر نرم کننده یا ماسک سنتی ، پس از شستشو با موهای تمیز باید روی طول میانی و انتهای موهای خود استفاده کنید. بعد از چند ثانیه انتظار ، شما فقط آبکشی می کنید و کارتان تمام است! از آنجا که آب لایه ای مشخصاً دارای آب است ، از قوام خامه ای که به احتمال زیاد از یک نرم کننده نرمال عادت کرده اید برخوردار نیست. با این حال ، آن را بسیار کمی کف.

شما آن را دارید فرمول آب لایه ای با ظاهری کاملاً ابتدایی بسیار دشوار است و ممکن است فقط بلیط شما برای موهای نرم شده و ترمیم شده باشد بدون اینکه موهایتان سنگین شود. بیشتر این که تا آنجا که درمان های مو انجام می شود ، درمان های آب لایه ای موجود در آن بسیار مقرون به صرفه است. یک نکته دیگر که باید به آن توجه کنید عطر و بوی آن است. رایحه قوی است ، بوی میوه ای بسیار مطبوعی است ، اما من شخصاً آنرا غنی می دانم ، بنابراین این را بخاطر بسپارید قبل از اینکه با استفاده از آن از سطح بالایی استفاده کنید. در مجموع ، به عنوان یک جایگزین عالی برای نرم کننده های خامه ای سنتی ، کمی انگشت شست از ما گرفته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>