آفتابگیرها بی خطر هستند؟ حقایق و آمار از متخصصان پوست

[ad_1]

به عنوان یک ویرایشگر زیبایی ، فکر می کردم آفتابگردان ها واقعاً مربوط به گذشته هستند. تا زمانی که موضوع در عروسی ها ، اینستاگرام و مکالمه با همسایگان ادامه داشت ، متوجه شدم که آفتابگردان ها هنوز بخشی از برنامه های زیبایی افراد هستند. افزایش 5 ، 000 درصدی جستجوی گوگل در فروشگاه های آفتابگردان در انگلیس طی 12 ماه گذشته و افزایش شدید شتاب دهنده های برنزه این را تأیید کرد.

این باعث شد که بیش از هر زمان دیگری متوجه شوم که به دلیل شغل خود در چه اتاق اکو ایمنی در برابر آفتاب حضور دارم که شامل صحبت روزانه با متخصصان پوست و متخصصان پوست است. متأسفانه ، به نظر می رسد تمایل به برنزه شدن بر محافظت از خود در برابر سرطان پوست اولویت داشته است و مطالعه 2017 دانشگاه بیرمنگام با بررسی دانش و نگرش دانشجویان دانشگاه در رابطه با اشعه ماوراlet بنفش ، این موضوع را تأیید می کند. ما اینجا هستیم تا به ما کمک کنیم تا واقعیت ها را بیان کنیم تا همه خطراتی که استفاده طولانی مدت (و حتی یک بار) از آفتاب می تواند به ما یادآوری کند.

متأسفانه به نظر می رسد تمایل به برنزه شدن بر محافظت از خود در برابر سرطان پوست اولویت دارد.

تخت های برنزه در مورد یک عمل زیبایی منظم کاملاً جدید هستند. تخت های برنزه که برای اولین بار در دهه 60 ایجاد شدند ، بعداً در دهه 80 محبوب شدند و در دهه 90 تعداد زیادی از آنها برداشته شد. در سال 1988 ، تقریباً 1 درصد از بزرگسالان آمریکایی گزارش دادند که از تجهیزات برنزه سازی در محیط داخلی استفاده می کنند ، تا سال 2007 ، این تعداد به 27 درصد افزایش یافته است. به ویژه مطالعات و تحقیقات انجام شده در چند دهه اخیر نشان داده است که این عمل زیبایی واقعاً چقدر آسیب زننده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) اظهار داشت: “برنزه سازی مصنوعی اکنون به عنوان یک مسئله بهداشت عمومی تلقی می شود که سالانه حدود نیم میلیون تشخیص جدید سرطان را در ایالات متحده آمریکا ، اروپا و استرالیا تشکیل می دهد.” این افزایش سرطان پوست باعث شده است که مبارزان جهانی برای آموزش و حتی ممنوع کردن تخت های برنزه کار کنند – اما بعداً در مورد این موارد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چه چیزی آفتابگردان را بسیار خطرناک می کند؟

با شروع جلسات برنزه شدن در سه دقیقه ، آسان است که فکر کنیم آسیب زیادی نمی توان وارد کرد. اما به طرز ترسناکی ، تخمین زده می شود که در افرادی که فقط یکبار از آفتاب استفاده کرده اند خطر ابتلا به ملانوم 20 درصد بیشتر است. این خطر برای دباغی های معمولی که قبل از 35 سالگی شروع کرده اند حداقل دو برابر است.

مشاور توضیح داد: “سرطان پوست شایع است. طبق بنیاد پوست انگلیس و WHO سالانه بیش از 100000 مورد جدید سرطان پوست با تقریبا 18000 مورد جدید ملانوم ثبت شده در سال 2018 تشخیص داده می شود – جدی ترین و بالقوه کشنده ترین نوع سرطان پوست.” متخصص پوست دکتر شارون وونگ. بیش از 2500 نفر در سال بر اثر سرطان پوست می میرند که هر روز برابر با 7 نفر است. »

جو استودارت ، متخصص سرطان در بوپا انگلستان توضیح داد که “مانند آفتاب ، آفتاب تابش اشعه ماورا بنفش را ایجاد می کند که می تواند به DNA پوست آسیب برساند. اگر به مرور زمان DNA آسیب دیده به اندازه کافی جمع شود ، این امر باعث می شود سلول های پوست شما از کنترل خارج شوند – منجر به سرطان پوست و همچنین ایجاد سرطان ، استفاده از آفتاب در معرض آفتاب سوختگی و التهاب چشم را افزایش می دهد و همچنین پیری پوست را تسریع می کند. ”

دکتر وونگ بیشتر توضیح داد ، “DNA سلولهای پوست شما در عمیق ترین لایه پوست (درم) آسیب می بیند ، به همین دلیل ممکن است سالها طول بکشد تا اثرات واقعی آفتاب ظاهر شود. به همین ترتیب ، اشعه ماورا UV بنفش می تواند به کلاژن و الیاف الاستیک در پوست ، مسئول ایجاد ظاهر صاف و جوان پوست است. ”

دکتر وونگ گفت: “آفتابگردان یک روش بسیار خطرناک برای دریافت سهمیه ویتامین D شماست و قطعاً روش توصیه شده برای مکمل نیست.”

شایع ترین افسانه های آفتاب زدایی لغو شد

در طی مکالمات مختلف خود با موضوع آفتابگردان اخیراً افسانه های زیادی شنیدم. “پنج دقیقه روی تختخواب آفتاب درست مثل این است که 10 دقیقه بیرون از باغ بنشینید ، نه؟” ، “این به من برنزه می کند و پوستم را قبل از تعطیلات آماده می کنم” “اما این به من کمک می کند تا ویتامین D چون انگلیس چنین آب و هوایی دارد “، همه چیزهایی است که من شنیدم. به خاطر ایمنی در برابر آفتاب ، بیایید آنها را تخریب کنیم.

“تختخواب های آفتاب درست مثل نشستن بیرون در آفتاب است”

بیایید صادق باشیم ، وقتی صحبت از محافظت از خود در برابر اشعه ماورا بنفش می شود ، نه ساعت ها بیرون نشستن برای پختن زیر آفتاب و نه سفرهای متعدد به سالن برنزه کردن ، خوب نیست. “استفاده از آفتاب برای برنزه شدن ایمن تر نیست ، یا لزوماً معادل برنزه شدن در آفتاب است. حتی ممکن است مضرتر باشد ، به عوامل مختلفی بستگی دارد: قدرت اشعه ماورا بنفش ، تعداد دفعات استفاده از آفتاب استودارت توضیح داد.

یک مطالعه از سال 2013 در مجله پوست انگلیس منتشر شده است ، نشان می دهد که میانگین خطر ابتلا به سرطان پوست در استفاده از آفتاب می تواند بیش از دو برابر صرف همان زمان در آفتاب مدیترانه در ماه های تابستان در ظهر باشد. استودارت افزود ، جوانان به ویژه هنگام استفاده از آفتاب در معرض خطر هستند زیرا پوست آنها ظریف تر است و در معرض آسیب بیشتری قرار دارد.

“تختخواب های آفتاب به من کمک می کنند تا برنز پایه پیدا کنم”

اکثر افرادی که اخیراً با آنها صحبت کرده ام و قبلاً یا در حال حاضر از آفتاب استفاده می کنند می گویند که این کار را قبل از تعطیلات به طور متناوب برای ایجاد برنز برای سفر به خارج از کشور انجام داده اند. استوداردت توضیح داد: “ممکن است وسوسه شوید از آفتاب برای ایجاد قرار گرفتن در معرض آفتاب و جلوگیری از سوختن در تعطیلات در خارج از کشور استفاده کنید ، اما برنزه شدن قبل از تعطیلات آفتابی ، مقاومت شما در برابر اشعه UV را افزایش نمی دهد.” وی افزود: “هیچ روش” مطمئنی “برای برنزه شدن در آفتاب یا بستر آفتاب وجود ندارد زیرا برنزه واکنش طبیعی بدن شما در برابر سلولهای آسیب دیده پوست هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا UV بنفش بسیار زیاد است.”

“اما یک تختخواب آفتاب به من ویتامین D در زمستان می دهد”

غیر معمول نیست که شرکت های فروشگاه برنزه سازی در تلاش های بازاریابی خود برای تشویق مشتریان به بازدید از سالن ، کمبود ویتامین D را ذکر می کنند. و در حالی که ویتامین D برای داشتن یک زندگی سالم بسیار مهم است ، اما طبق گفته کارشناسان ، روش های بی خطرتری برای حفظ سطح ویتامین D وجود دارد.

دکتر وونگ توضیح داد: “استفاده از آفتابگردان برای دستیابی به بهبود آکنه نه ایمن ، م effectiveثر و نه پایدار است و به شدت دلسرد می شود.”

دکتر وانگ اظهار داشت: آفتابگردان یک روش بسیار خطرناک برای دریافت سهمیه ویتامین D شماست و قطعاً یک روش توصیه شده برای مکمل نیست. “علاوه بر مصرف کافی ویتامین D در رژیم غذایی و / یا مکمل ، 10-30 دقیقه در معرض آفتاب قرار گرفتن چند بار در هفته بدون اجازه دادن به پوست شما صورتی یا قرمز شود ، بسوزد ، یا برنزه شود تا سلامت ویتامین D کافی باشد ، “او اضافه کرد. دکتر وونگ گفت: “البته برخی از تغییرات نیز به عوامل محیطی و رنگ پوست یا نوع آن بستگی دارد” ، اما این راهنمای کلی است. وی گفت: “البته نگه داشتن سطح ویتامین D در سطح مطلوب ، دارای بسیاری از مزایای سلامتی است ، اما مانند هر چیز دیگری در زندگی ، ایجاد تعادل مناسب است.”

“در حالی که مطالعات مرتبط با سطح ویتامین D با محافظت در برابر انواع بدخیمی های داخلی و سایر بیماری ها ارتباط دارد ، دستیابی به ویتامین D با قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش پوست ضروری نیست ، و منابع غیر سرطان زا مانند مکمل های غذایی ترجیح داده می شوند ،” 2010 مطالعه به نتیجه رسید.

اگر یک چیز از زمان مصاحبه با متخصصان پوست و پوست یاد گرفته ام ، این این است که آنها آرزو می کنند افراد بیشتر از نگرانی در مورد اینکه آیا ویتامین D کافی دریافت می کنند ، زمان بیشتری را صرف کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست کنند.

آیا تخت های برنزه می تواند به کاهش آکنه کمک کند؟

مطالعه فوق الذکر در سال 2017 ، با تجزیه و تحلیل نگرش دانشجویان دانشگاه نسبت به برنزه سازی ، تأکید کرد که انگیزه اصلی برای برنزه کردن ، اعتماد به نفس در ظاهر آن است. یکی از دانشجویان به محققان گفت: “من فکر می کنم کمی برنزه شدن باعث می شود سالم به نظر برسید.” این بدون شک بزرگترین عامل محرک است و برای بسیاری از افراد بیشتر از خطرات آن است – این امر خصوصاً در مورد افراد مبتلا به آکنه بیشتر صدق می کند.

اگرچه تخت های برنزه کننده ممکن است در کوتاه مدت احساس خوبی به شما بدهند ، اما متأسفانه آنها یک درمان موثر برای حفظ پوست جوان به نظر نمی رسند ، زیرا پیری پوست را تسریع می کنند. متأسفانه ، این عقیده که تخت های برنزه به آکنه کمک می کنند نیز با مطالعات تأیید نمی شود. کاملاً برعکس دکتر وونگ توضیح داد: “در بعضی از بیماران با آکنه شدیدتر ، قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش می تواند باعث شعله ور شدن یا تشدید وضعیت شود.” “استفاده از آفتابگردان برای دستیابی به بهبود آکنه نه ایمن ، موثر و نه پایدار است و به شدت دلسرد می شود.” هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که تخت های برنزه به آکنه کمک کنند. و حتی اگر تخت های آفتاب اندکی علائم آکنه را برای برخی افراد بهبود بخشد ، متخصصان هشدار می دهند که این نباید بیش از خطرات سرطان پوست باشد.

اگر می خواهید آن درخشش پس از تعطیلات را بدست آورید ، بهتر است به برنزه های تقلبی بچسبید ، زیرا فرمول ها در سال های اخیر بسیار پیچیده تر و کاربرپسندتر شده اند ، انواع مختلفی متناسب با ترجیح شخصی شما دارند. علاوه بر این ، مراجعه به یک متخصص پوست می تواند به شما در انجام روشهای صحیح مراقبت از پوست و درمانهایی کمک کند که شما را بدون هیچ خطری از ملانوم درخشان کنید.

یادداشتی درباره شتاب دهنده های قهوهای مایل به زرد

غالباً با آفتاب گیرها شتاب دهنده های برنزه هستند که اخیراً 145 درصد در جستجوی Google افزایش یافته است. استودارت گفت: “مشخص شده است كه استفاده از شتاب دهنده های برنزه برای مدت طولانی خطر سرطان پوست را نیز افزایش می دهد.” یک مطالعه در سال 2015 توسط دانشگاه آلاباما ، حتی نشان داد که آکنه و بثورات در مصرف لوسیون های تسریع کننده برنزه بیشتر است.

تنها لوسیون موضعی که به شما در محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش کمک می کند ، ضد آفتاب با طیف وسیع است که در حالت ایده آل با ضریب 30 به بالا است.

برای کاهش استفاده از تخت برنزه چه کاری انجام شده است؟

از اوج گیری برنزه سازی دهه 90 ، کمپین هایی برای برجسته سازی خطرات احتمالی برنزه سازی در محیط داخلی و اقدامات در نظر گرفته شده برای کمک به محافظت از مردم انجام شده است. در سال 2009 ، استفاده از آفتابگردان توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان ماده سرطان زای کلاس 1 طبقه بندی شد. فقط یک سال بعد در سال 2010 ، قانون آفتابگردان (مقرره) انگلستان استفاده از تخت برنزه برای افراد زیر 18 سال را غیرقانونی دانست. از آن زمان تاکنون هیچ آیین نامه دیگری وضع نشده است.

فعالانی مانند ملانومای انگلستان خواستار پیگیری راه های استرالیا و برزیل در ممنوعیت استفاده تجاری از آفتابگردان هستند. پروفسور گرانت مک آرتور با اشتراک در این خیریه اظهار داشت که ممنوعیت آفتاب در استرالیا بسیار موثر بوده است ، تخمین می زند “با ممنوعیت جلوگیری از یک مرگ غیرضروری در هفته” ،

پائولین لاتام ، نماینده مجلس (که در سال 2019 تشخیص سرطان پوست داشت) در حمایت از ممنوعیت آفتابگیر در انگلستان ، بحث در مورد این موضوع در پارلمان در سال 2019 ، جدی است. “این طرح از مجلس می خواهد پیامدهای بهداشتی استفاده از آفتاب را در نظر بگیرد ، اما من تا آنجا که خواستار ممنوعیت باشم ، خواهم رفت “، او بحث را آغاز کرد. “نگران کننده است ، آمار نشان می دهد افرادی که حداقل یک بار در هر مرحله از زندگی خود از آفتاب استفاده کرده اند ، در مقایسه با افرادی که هرگز از آفتاب استفاده نکرده اند ، 20 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به ملانوم قرار دارند. از 35 مورد خطر ابتلا به ملانوم 59 درصد افزایش می یابد “.

برخی معتقدند که ممنوعیت استفاده از تخت های برنزه وضعیت دشواری را برای آزادی افراد در انتخاب ایجاد می کند ، اما آمارهای مثبت در جلوگیری از سرطان پوست از کشورهایی مانند استرالیا که در آن ممنوعیت اعمال شده است ، مواد غذایی مهم برای تفکر در مورد موضوع اینجا در انگلستان است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>