“آنچه سفیدپوستان می توانند در مرحله بعد انجام دهند” نوشته اما دبیری ، نقد کتاب

[ad_1]

از نویسنده پیشگامانه به موهای من دست نزن (2019) ، کتاب دوم پیش بینی شده اما دبیری آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعد انجام دهند: از اتحاد تا ائتلاف برای همه کسانی است که آماده حرکت از نژادپرستی هستند (بله ، این امکان وجود دارد). برای چنین موضوعی سنگین ، کتاب دبیری به طرز حیرت انگیزی سبک و غیر تهدیدآمیز است – گواهی بر درک تخصصی نویسنده از چگونگی تقسیم شدن همه ما و نیاز مبرم به راهنمایی ملایم برای درک بهتر یکدیگر. آینده ای که دبیری در آن پیشنهاد می کند آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعدی انجام دهند فراتر از یک مسابقه فریادی بیات و قرنها بین آنچه “سفیدپوستان” انجام داده اند و آنچه “سیاه پوستان” متحمل شده اند و قادر است دشمن مشترک واقعی ما را هدف قرار دهد – ایده های “سفیدی” که برای فریب همه ما استفاده می شود . آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعدی انجام دهند (8 پوند) مقاله ای روشنگرانه و کاربردی است که روشی جدید برای گفتگو در مورد عدالت نژادی ، روایتی جدید که همه از آن سود می برند و روشی است که ابزارهایی را برای “ساختن ایده های انقلابی گذشته و ایجاد ارتباطات جدید” ارائه می دهد. ”

“اخیراً ، من شروع به تجسم آن کرده ام [whiteness] مانند یک شبح فیلم ترسناک: در سایه به چشم می خورد ، تهدیدآمیز است ، اما ما واقعاً می توانیم با سه بار گفتن نامش در آینه ، آن را فعال ، انرژی و توانمند کنیم. با این حال ، یک بار که برانگیخته شد ، f * ck را با آن چه کار می کنیم؟ “

لغو فرهنگ ، مانند مکالمات فعلی ما پیرامون “سیاه پوستان” در مقابل “سفیدپوستان” ، بی معنی و تقلیل دهنده است. اگر اعتقاد داشته باشیم که ممکن است مردم از درک حقیقت خود شرم آور شوند ، پس ما مانند طرف مقابل کور هستیم. باند مطبوعاتی که فرهنگ را لغو می کند ، همان احساس دستکاری است که برخی از سفیدپوستان (و افراد مجاور سفید پوست) را در برابر درگیری با ضد نژاد پرستی “گناه” می کند. این همان نیروی سمی است که توسط سرمایه داری برای جلوگیری از ائتلاف سازی و تشویق رقابت مرگبار استفاده می شود. همه ما را در حباب های کوچک اجتماعی خود نگه می دارد تا درمورد یکدیگر شنیده و فهمیده شوند ، اما هرگز قدم بیرون نگذاریم و گوش ندهیم. که در آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعدی انجام دهند، دبیری توضیح می دهد که “سفیدپوستان” مشکلی در مبارزه برای عدالت نژادی نیستند ، بلکه خرقه نامرئی “سفیدی” است که “وسوسه کشنده احساس احساس بیولوژیکی برتری” را ارتقا می بخشد. وقتی لحظه ای به اندیشه ایده های دبیری اختصاص می دهید ، نقل قولی از آندره 3000 سریعاً به ذهن خطور می کند: “در میان فرهنگ ها ، افراد تاریک بیشتر متحمل رنج می شوند. چرا؟” آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعدی انجام دهند به ما این فرصت را می دهد تا گناه را در گفتگوهای بی عدالتی نژادی کنار بگذاریم ، با درک این نکته که نژادپرستی را شناسایی می کنید و از هر فرهنگ و کشوری که هستید ، “سرمایه داری ، مرد سالاری و برتری سفید مردم را اغوا کرده و مطبوعات را به بندگی کشانده است” ، از جمله سفیدپوستان مردم.

“در حقیقت ، آنچه سال همه گیری ، بیش از هر چیز دیگری ، به من آموخته است این است كه من هیچ انتظاری از هیچ گروه” نژادی “ندارم. چگونه میلیون ها نفر از افراد ناهمگن می توانند انتظارات واحد من را برآورده كنند؟”

چگونه می توانیم از کنار این تاکتیک دستکاری شده و بسیار هوشمندانه توسط سرمایه داری عبور کنیم تا همه ما را تقسیم و تسخیر کنیم؟ به گفته دبیری ، با انتقاد از لغو فرهنگ و پذیرفتن ساخت ائتلاف. دبیری به نقل از قلاب های دانشمند فمینیست سیاه پوست گفت: “بخشش و عطوفت همیشه با هم مرتبط هستند.” وی افزود: “چگونه مردم را به خاطر خطا و پاسخگویی مسئول بدانیم و در عین حال با انسانیت آنها در ارتباط باشیم تا به ظرفیت تبدیل شدن خود ایمان داشته باشند؟” دبیری در کتاب جدید خود برخی پاسخ ها ، تأملات و ایده های تلخ را ارائه داده است. اما اگر هنوز به طور کامل به دلیل خواندن فروخته نشده اید آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعدی انجام دهند یک گام اساسی به سوی جامعه ای سالم و عینی است ، در این صورت شاید چهار نتیجه مهم من در کتاب شما را متقاعد کند.

واقعیت: میلیاردر شدن علامت شکست در جامعه است

چه کسی “وضعیت میلیاردر” را نمی خواهد؟ افتخاری که توسط افرادی چون کیم کارداشیان و جف بزوس بدست آمده است و به عنوان شاخص اصلی موفقیت فردی شناخته شده است. آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعدی انجام دهند به وضوح توضیح می دهد که “وضعیت میلیاردر” بدون بهره برداری شدید از مردم و کره زمین حاصل نمی شود. شما نمی توانید میلیاردر شوید بدون اینکه در مورد شخصی که چندین شغل کار می کند ، دو شغل بدهید ، در حالی که از یک والد یا کودک بیمار حمایت می کنید ، در حالی که دچار افسردگی مزمن هستید ، و فقط سعی می کنید یک روز دیگر زنده بمانید. جامعه پست نژادی به این معنی است که ما “وضعیت میلیاردر” را به عنوان نشانه موفقیت رد می کنیم و معنای رهبر بودن در جامعه سرمایه داری را دوباره تعریف می کنیم.

“به نظر می رسد ما جایگزین شده ایم انجام هر کاری با چیزی گفتن، در فضایی که کلمه “مکالمه” به عنوان جایگزینی برای عمل ، به یک اهمیت کاملاً متورم رسیده است. “

تفکر نژادی و “گناه سفید” ما را از پیشرفت باز می دارد

گفتگوها درباره “سفیدپوستان” و “سیاه پوستان” منفعلانه و قطبی است. ما باید اقدامی در جهت از بین بردن “سفیدی” به عنوان مجموعه ای از هنجارها انجام دهیم که همه جوامع را کنترل و گمراه می کند. تفكر نژاد پرستانه بدین معناست كه بسیاری از ما به جای دروغهایی كه با دقت ساخته شده و هدف آنها تقسیم و تسخیر به نفع نخبگان بود ، ناخودآگاه “سفیدی” و “سیاهی” را به عنوان واقعیتهای زندگی اتخاذ می كنیم. “سفیدی” همانطور که برای نشان دادن “سبک ، خوب ، پاک ، مرد ، درست” و “سیاهی” به کار رفته است برای نشان دادن “تاریک ، بد ، کثیف ، زن ، اشتباه” ، یکی از قدیمی ترین عقاید فلسفی باقی مانده و متوسط ​​است که برای کنترل همه مردم حداقل از 570 سال قبل از میلاد استفاده شده است – دیوانه است ، نه؟ به عنوان انسان مدرن ، با چنین طیف گسترده ای از اطلاعات و هویت ، تفکر “سیاه و سفید” دیگر به درد ما نمی خورد و اکنون زمان آن است که از این درک کاهشی جهان عبور کنیم و سیالیت ، احترام متقابل و همزیستی را بپذیریم. .

“اینترنت اغلب انتشار اطلاعات را به جای دانش تسهیل کرده است ؛ به همین ترتیب ، حتی در مواردی که” اخبار جعلی “نیستند ، تفسیر آنلاین به سمت تقلیل سوق می یابد. به شما می گوید که باید فکر کنید ، نه اینکه به شما یاد دهد چگونه فکر کنید ! “

هر گروه نژادی نژادی پاسخ های بسیار متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند

باید فهمید که شما در جناح “راست” تاریخ باشید یا نباشید ، بیشتر ما مقصر بوده ایم که قلم موی گسترده ای را برای هر گروه از مردم کشیده ایم که انتظار دارند چگونه باید رفتار کنند یا چه فکری می کنند. تقریباً مانند اینکه افراد رنگین پوست از نظر تفکر متفاوت هستند ، افراد سفیدپوست نیز در واکنش به یکدیگر متفاوت هستند. درک این ایده و قدم گذاشتن به خارج از اتاق پژواک برای پر کردن شکاف بین افراد مترقی و جنبش های سیاسی مضر مانند #MallLivesMatter یا #NotAllMen بسیار مهم است.

ما یاد نگرفته ایم که با هم کار کنیم ، اما اکنون زمان یادگیری است

لزوماً این نیست که ما قطبی تر از گذشته جامعه هستیم. زمانهای قطبی بیشتری وجود داشته است ، مانند لحظات حساس دوران حقوق مدنی. اما برخلاف گذشته ، سرمایه داری تقریباً توانایی ما را برای همکاری مشترک در جهت منافع مشترک از بین برده است. اصطلاح “بین جامعه” که توسط بنیانگذار حزب پلنگ سیاه “هوی پی نیوتون” در سال 1974 ابداع شد ، توضیح داد که سیاه پوستان ، مردم آسیا ، سفیدپوستان طبقه کارگر و جوامع کوئر و ترانس باید با هم همکاری کنند تا علیه نژادپرستی ، بی رحمی پلیس سازماندهی کنند ، و نابرابری های بوجود آمده توسط سرمایه داری. بین جامعه یا “تلاقی پذیری” یک حلقه مهم گمشده در مبارزه مدرن برای عدالت نژادی است ، که شکاف بین “ایده های انقلابی گذشته ما را برطرف می کند و ارتباطات جدیدی ایجاد می کند”.

همه نقل قول ها استخراج شده از “درک ائتلاف” در است آنچه سفید پوستان می توانند در مرحله بعد انجام دهند: از اتحاد تا ائتلاف توسط اما دبیری ، اکنون برای خرید در Blackwells ، Bookshop.org ، Foyles ، Hive ، Waterstones ، WH SMith و Amazon موجود است.

منبع تصویر: عکاسی POPSUGAR / کارا کیا

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>