آنچه هیچ کس در مورد آکنه در دوران بارداری به شما نمی گوید

[ad_1]

tmp_zc9VAr_94081f25a9258fcf_ آنچه-هیچ-به شما نمی گوید-درباره-بارداری-پوست-آماده-برای- Breakouts.jpeg

نمی توانم حساب کنم چند بار به من گفته شده است که “درخشانم”. به نظر می رسد این تعارف مانند سقز در اطراف افراد باردار از زبان او می لغزد. و در حالی که می دانم اغلب با نیت خیر گفته می شود ، من می خواستم هر وقت کسی این کلمات را به من گفت با BS تماس بگیرم. چون تا زمانی که شما به چهره جدید بسیار براق من اشاره نکنید ، من می دانم که من “درخشان” نیستم. در عوض ، در حالی که منتظر آمدن شکمم بودم و این نوید دهنده “درخشش بارداری” بود ، من با یک تغییر فیزیولوژیکی روبرو شدم که انتظار آن را نداشتم: آکنه.

هیچ کس به من هشدار نداد که بعد از باردار شدن من جوش ها مانند گل های وحشی شروع به ظهور می کنند. در حقیقت ، کاملاً برعکس بود. بر اساس مکالمه با دوستان و همکاران – بدون ذکر تمام چهره های شسته شده در تبلیغات بارداری و تصاویر فیلتر شده در اینستاگرام – من مشتاقانه منتظر بودم که بهترین پوست زندگی ام را داشته باشم. تا زمانی که به دنبال جواب گوگل رفتم ، آموختم که آکنه حاملگی چقدر شایع است. تحقیقات نشان می دهد از هر دو نفر یک نفر می تواند در دوران بارداری به آکنه مبتلا شود.

برای من ، لکه ها اولین بار در هشت هفته شروع شد ، درست در زمان اولین ملاقات با دکتر ، و به زودی متوجه شدم که بافت پوست من کاملاً تغییر کرده است – نسبت به قبل خشن و چرب شده است. منافذ پوستی من برجسته تر ، گونه هایم با لکه های قرمز پوشانده شده و صورتم دارای لکه های دردناک است. وقتی برای اولین بار برای مشاوره به سراغ او رفتم ، متخصص پوست من به من گفت: “برخی از افراد در دوران بارداری با داشتن پوستی عالی خوش شانس می شوند ، اما بسیاری از آنها دچار تغییراتی در پوست می شوند.

tmp_gCUd8t_09754e01fce7cf46_IMG_8517.jpg

وی توضیح داد که این تغییرات مربوط به افزایش هورمون در دوران بارداری است. همانطور که بدن رحم را برای کودک آماده می کند ، پروژسترون بیشتری تولید می کند ، هورمونی که برای تحریک روغن اضافی شناخته می شود. برای برخی ، این ترشح سبک تر است و باعث می شود پوست لطیف و درخشان به نظر برسد. برای دیگران ، مانند خودم ، روغن غلیظ تر است و می تواند منافذ پوست را مسدود کند. این را با این واقعیت مرتبط کنید که افراد باردار دیگر نمی توانند از درمان های معمول پاکسازی پوست مانند رتینول و اسید سالیسیلیک ، به علاوه استرس تازه و عادات غذایی (من می توانم فقط در سه ماهه اول کربوهیدرات معده استفاده کنم) ، و ما دستورالعمل مناسب لکه ها

این می تواند بسیار ناامیدکننده باشد ، و برای توهین به آسیب ، با پیشرفت بارداری ، شکستگی معمولاً ادامه می یابد یا در بعضی موارد بدتر می شود. در حالی که در سه ماهه دوم بارداری کمی تسکین یافته ام ، با نزدیک شدن به سومین بار دیگر صورتم شروع به شعله ور شدن می کند. تمام آنچه که گفته شد ، من به دنبال این نیستم که کسی را به وحشت پوستی بیندازم – مادران آینده نگرانی کافی را دارند. فقط این است که من احساس آرامش می کنم و آرزو می کنم مادران باردار بیشتری در به اشتراک گذاشتن مبارزات پوستی خود راحت باشند ، فقط برای کمک به نزدیکترین افراد برای آماده شدن برای آنچه آینده است.

هر چند این نکته در مورد بارداری است. شرم خاصی وجود دارد که همراه با خودآگاهی است. گویی انتظار می رود چنان قدر این نعمت زیبا را سپاسگزار باشیم که باید عوارض جانبی نه چندان دلپذیر را لبخند بزنیم. این دو از یکدیگر جدا نیستند. ما می توانیم کارهای خارق العاده ای را که بدن ما انجام می دهد قدردانی کنیم ، تغییراتی را که با آن همراه است قبول کنیم ، در حالی که هنوز نسبت به علائم کشیدگی ، پف یا در این مورد جوش احساس ناامنی می کنیم.

گرچه مطمئناً هیچ دلیلی برای شرمنده شدن آکنه وجود ندارد ، اما مجبور نیستیم که دور هم برویم و تظاهر کنیم که این مسئله ما را آزار نمی دهد. روشهایی برای درمان ایمن جوشها در دوران بارداری و کاهش وقوع جراحی در آینده وجود دارد. برای مبتدیان ، قرار ملاقات با یک متخصص پوست ، که یک برنامه درمانی شخصی با داروهای موضعی بدون بارداری را توصیه می کند ، بگذارید. ماین باکوچیول را پیشنهاد کرد ، یک جایگزین گیاهی برای رتینول. کرم ضد آفتاب معدنی غیر کومدوژنیک ؛ یک پاک کننده ملایم و استفاده گاه به گاه از لایه بردارهای شیمیایی با اسید گلیکولیک برای لایه برداری ملایم و تقویت گردش سلول های پوستی.

tmp_HFQtXG_258598b2944d1b58_IMG_9305.jpg

با برخی از ثبات در این روال ، من پیشرفت قابل توجهی دیده ام. تغییر رژیم غذایی و عادت های کاهش دهنده استرس مانند راه رفتن و یوگا نیز به من کمک کرده است که شکستگی ها را مدیریت کنم. اما واقعیت این است که هیچ چیز آکنه بارداری را به طور کامل “درمان” نمی کند ، و من بهترین روش برای کنار آمدن با آن را با دلسوزی برای خودم پیدا کردم. لحظاتی خواهد بود که من در پوست خودم احساس راحتی نمی کنم – و این اشکالی ندارد. وقتی شروع به احساس ناامنی در مورد لکه های صورت می کنم ، تمرکزم را به سمت شکمم می برم و به خودم یادآوری می کنم که این احساسات موقتی است.

از آنجا که در پایان روز ، شکستگی ها می آیند و می روند ، اما این عشقی که برای دختر بچه ام احساس می کنم یک عمر ادامه دارد.

منبع تصویر: عکاسی POPSUGAR / هالی داوسی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>