آکنه قارچی چیست؟ علل ، درمان ها و علائم – مشاوره متخصص

[ad_1]

اگر یک یا دو ثانیه زمان صرف کرده اید تا از طریق Reddit’s SkincareAddiction یا قسمت زیبایی TikTok پیمایش کنید ، احتمال اینکه با شخصی روبرو شده باشید زیاد است آکنه قارچی روتین آنها ادعا می کنند آن جوشهای کوچک صورت شما که از بین نمی روند ، با درمان های شما برطرف می شوند. حتی ممکن است خودتان باور کنید که آکنه قارچی دارید.

متخصصان پوست با مجوز تابلوها اخباری برای شما و اطلاعات نادرست در شبکه های اجتماعی دارند: آکنه قارچی به هیچ وجه طبقه بندی آکنه نیست. این حتی یک تشخیص واقعی هم نیست. در واقع ، این یک نام ساخته شده برای چیز دیگری است که کاملا متفاوت با آکنه است ، و به طور معمول بر روی بدن شما تأثیر می گذارد – نه صورت. به افراد حرفه ای اجازه دهید به جای TikTok ، آکنه های قارچی را برای شما پاک کنند.

پس آکنه قارچی دقیقاً چیست؟

آکنه قارچی در واقع عفونت فولیکول مو است که به طور علمی نامیده می شود فولیکولیت pityrosporum یا فولیکولیت مالاسزیا. مهم نیست که شما آن را چه بنامید ، التهاب و خارش های پوستی مانند آکنه در فولیکول های مو ناشی از مخمر اضافی معروف به Malassezia است که در یک طبقه بندی بیولوژیکی با قارچ ها قرار دارد ، Shereene Idriss ، یک متخصص زیبایی در Union Square Laser Dermatology in New یورک سیتی می گوید جذابیت.

مالاسزیا در واقع زندگی می کند مال همه است Joshua Zeichner ، مدیر تحقیقات زیبایی و بالینی در پوست ، در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک می گوید ، پوست. با این حال ، سطح مخمرها در هوای گرم و مرطوب یا زمانی که عرق می کنید افزایش می یابد. زایخنر می افزاید: “مقادیر زیاد مخمر باعث ایجاد التهاب می شود که به نوبه خود بر روی پوست به صورت برجستگی چرک ظاهر می شود.”

لیلی تالاکوب ، متخصص پوست دارای مجوز تخته در مرکز پوست و مراقبت از پوست McLean در مک لین ، ویرجینیا ، می گوید ، برخلاف آکنه واقعی ، آکنه قارچی می تواند در برخوردهای نزدیک مسری باشد. از آنجا که مخمر درگیر است ، عفونت تمایل به انتشار دارد.

برخی از تفاوت های دیگر شامل خارش شدید و قرار دادن آن است. ادریس می گوید: “آکنه های التهابی روی صورت تأثیر می گذارد و معمولاً به دلیل افزایش تولید روغن ، وصل شدن فولیکولار ، رشد باکتریایی بیش از حد پروپیونی باکتریوم آکنه یا تغییرات هورمونی است.” “از طرف دیگر ، آکنه های قارچی اغلب به صورت پاپول ها و جوش های یکنواخت در سینه و پشت یا در نواحی با لباس انسداد ظاهر می شوند.”

چگونه می توانید آکنه های قارچی را تشخیص دهید؟

Talakoub می گوید: تشخیص آکنه قارچی دشوار است زیرا اغلب به نظر می رسد آکنه شما از بین رفته است. وی می افزاید: به دنبال جوش های سرسیاه کوچکی باشید که تقریباً به اندازه یک نقطه دقیق ، یا به طور مشخص ، یک میلی متر محیط داشته باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>