آیا اسطوخودوس به درمان آکنه کمک می کند؟ ما از کارشناسان سال می کنیم

[ad_1]

گلهای گیاه بنفش خشک ، بطری قطره چکان شیشه ای تیره ، میز چوبی.  رایحه درمانی طبیعی.

در صنعت زیبایی ، تقریبا همه جا اسطوخودوس پیدا می کنید. این ماده برای کمک به تسکین درد عضلات ما در نمک های حمام مخلوط می شود ، در مه های آرام صورت برای آرام سازی پوست ما مخلوط می شود ، به عنوان روغن آروماتراپی استفاده می شود تا به طور بالقوه استرس را از بین ببرد و به رایحه ها اضافه می شود تا خاطرات باغ مادربزرگ ما را زنده کند. اگرچه این گیاه هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد ، اخیراً ، به دلیل توانایی های ظاهری آن برای کمک به کاهش ترشحات ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما به نظر می رسد که اسطوخودوس “درمانی” جادویی برای داشتن رنگ بدون پوست است که درست است و متأسفانه دلیل این امر آن چیزی است که از آنچه ما می دانیم وجود دارد. در حالی که اسطوخودوس در مراقبت از پوست کاربردهای خود را دارد ، اما ممکن است درمانی برای جوش ها یا جوش های پوستی نباشد که برخی امیدوار بودند.

آیا اسطوخودوس ماده خوبی برای استفاده در آکنه است؟

مانند بسیاری از موضوعات و مواد غواصی عمیق در صنعت مراقبت از پوست ، پاسخ در مورد اینکه آیا اسطوخودوس برای آکنه مفید است خیلی ساده نیست. دکتر Zena Willsmore ، متخصص پوست ، توضیح داد: “برخی از مطالعات آزمایشگاهی و مدل های حیوانی نشان می دهد که روغن های اسطوخودوس ممکن است دارای خواص ضد باکتری و ضد التهابی باشند ، به طور بالقوه برخی از مکانیسم های منجر به آکنه را هدف قرار می دهند.” وی افزود: “با این حال ، این به طور مستقیم در درمان آکنه در بیماران ارزیابی نشده است ، بنابراین شواهد بالینی فاقد است” ، وی اضافه کرد که ما نمی توانیم به سادگی یافته های یک ظرف پتری یا مدل موش را به عنوان واقعیت در نظر بگیریم بیماران واقعی با آکنه.

در حقیقت ، برای برخی از افراد ، اسطوخودوس می تواند نتیجه معکوس برای درمان آکنه آنها داشته باشد و در عوض باعث واکنش های آلرژیک یا شکستگی شود – به خصوص اگر پوست حساس دارید. جینجر کینگ ، شیمی دان لوازم آرایشی گفت: “این به صورت آب اسطوخودوس نادر است ، اما روغن اساسی اسطوخودوس به خودی خود می تواند برخی از افراد را تحریک کند.”

با گفتن این نکته ، پوست همه افراد متفاوت است و ممکن است متوجه شوید که هیچ واکنش سوئی به اسطوخودوس ندارید ، خصوصاً اگر پوست حساسی ندارید. کینگ گفت: “اسطوخودوس برای متعادل سازی و تقویت پوست استفاده می شود و به دلیل خاصیت قابض می تواند به آکنه کمک کند.” وی افزود: “این مانند فندق جادوگر است که دارای مزایای رایحه درمانی است.”

چرا این همه باور عمومی وجود دارد که اسطوخودوس آکنه را درمان می کند؟

ولی چرا آیا اینقدر محبوب است ، از خودمان پرسیدیم دکتر ویلزمور به نکته بسیار خوبی اشاره کرد که یکی از دلایل احیای محبوب اسطوخودوس به روند فکر گسترده تری در بین مصرف کنندگان مرتبط است. دکتر ویلزمور گفت: “غرایز ما به عنوان انسان باعث می شود که به مواد گیاهی مشتق شده از مواد طبیعی در محیط آزمایشگاه استریل اعتماد کنیم ، اما این منطق ناقص است.” “چه یک محصول طبیعی باشد و چه مصنوعی ، چیزی در مورد ایمنی یا اثربخشی آن به ما نمی گوید.”

همانطور که کینگ به طور خلاصه صحبت کرد ، در سالهای اخیر – و در هنگام شیوع همه گیر سرعت آن بسیار بیشتر شده است – بسیاری از افراد به عنوان راهی برای تخریب و آرامش ، به زیبایی حسی روی آورده اند ، خصوصاً اگر شخصی احساس عادت بالینی (یا بویایی) معمول داشته باشد. کینگ گفت: “اسطوخودوس عطر و بویی آرام برای آرامش ایجاد می کند.” دکتر ویلس مور نیز این مورد را تکرار کرد: “بسیاری از مردم از رایحه اسطوخودوس لذت می برند و این می تواند قسمت مهمی از تجربه حسی مراقبت از پوست باشد.” این می تواند بخشی از دلیلی باشد که به نظر می رسد مردم علاقه زیادی به ترکیب اسطوخودوس در برنامه های روزانه خود دارند. دو سنت من این است که این نیز ارتباطی با اسپری صورت معروف و همیشه محبوب ماریو بادسکو با آلوئه ، بابونه و اسطوخودوس دارد.

چه کسی از ترکیبات و محصولات دیگری می تواند استفاده کند تا به کاهش یا آرامش بریدگی کمک کند

مانند تمام محصولات مراقبت از پوست ، اگر در حال حاضر از نوعی اسطوخودوس در برنامه های معمول خود استفاده می کنید و برای شما مناسب است ، استفاده از آن را ادامه دهید. اما اگر می خواهید هزینه های زیادی را صرف خرید محصولات اسطوخودوس کنید ، این امیدواری است که این دارو درمانی یک مرحله ای برای درمان شکستگی شما باشد ، ممکن است بخواهید به درمان های جایگزین بپردازید. خبر خوب این است که محصولات فراوانی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند. قبل از غواصی در یک روال گسترده (و ناخوشایند) برای مراقبت از پوست ، تشخیص پزشک عمومی یا متخصص پوست همیشه مفید است.

دکتر ویلزمور گفت: “اصول معمول مراقبت از پوست برای آکنه با پاکسازی آرام و دو بار در روز و استفاده از مرطوب کننده غیر دارویی آغاز می شود.” مواد موثره موثری که در کاهش آکنه و از بین بردن آن موثر هستند عبارتند از: بنزوئیل پراکسید به صورت Acnecide Face Wash Spot درمانی بنزوئیل پراکسید 5٪ (با غلظت بالاتر در نسخه موجود است). سالیسیلیک اسید (دکتر ویلزمور پاک کننده صاف کننده CeraVe SA را توصیه می کند) ؛ آزلائیک اسید (دکتر ویلزمور از Paula’s Choice Azelaic Acid Booster – با غلظت بالاتر در نسخه موجود است). و نیاسینامید ، اگرچه این ماده در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست یافت می شود ، دکتر ویلزمور گفت شما لزوماً به عنوان یک مرحله جداگانه نیازی به این ماده ندارید. اگرچه گزینه های زیادی وجود دارد ، او هشدار داد که “پرتاب همه چیز به سمت آن احتمالاً منجر به تحریک ، مانع پوستی آسیب دیده و بدتر شدن آکنه می شود.”

دکتر ویلزمور گفت: “فراتر از اقدامات ساده مراقبت از پوست ، تعداد زیادی گزینه موثر در نسخه وجود دارد که باید متناسب با افراد باشد.” اینها شامل رتینوئیدهای تجویز شده ، آنتی بیوتیک های موضعی ، تجویز آزلائیک اسید و داروهای خوراکی هستند.

دکتر ویلزمور افزود: “ضد آفتاب برای همه بیماران یک ضرورت مطلوب است و برای جلوگیری از رنگ آمیزی بعد از التهاب در افراد مبتلا به آکنه ضروری است – من فرمول Heliocare 360 ​​Gel-Oil Free را برای پوست مستعد آکنه توصیه می کنم.”

در مورد ترکیب اسطوخودوس در یک روش مراقبت از پوست مستعد آکنه ، نکته اصلی این است: “مهم نیست که درمان های جایگزین مانند اسطوخودوس را در برنامه های مراقبت از پوست کنار بگذارید ، و ما باید آنها را به عنوان بخشی از مطالعات آینده در نظر بگیریم.” گفت دکتر ویلزمور. “با این حال ، در حال حاضر ، شواهد کافی برای توصیه اسطوخودوس به عنوان درمان آکنه وجود ندارد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>