آیا جاده ریدلی بی بی سی براساس یک داستان واقعی ساخته شده است؟

[ad_1]

هشدار: برای انتشار تا ساعت 00:00:01 در تاریخ 25/10/2020 آغاز شده است - نام برنامه: Ridley Road - TX: 01/12/2020 - قسمت: n / a (شماره n / a) - نمایش های عکس: Vivien Epstein (AGGI O'CASEY) - (C) Red Productions - عکاس: بن بلکال

جزئیات مربوط به یک سریال چهار بخشی که در اواخر سال جاری آغاز شد ، اقتباسی براساس رمان سال 2014 جو بلوم ، جاده ریدلی، طرفداران درام دوره BBC را به صدا درآورده است. زمانی در دهه 1960 لندن اتفاق افتاد که فاشیسم راست افراطی صعود حیرت انگیزی را تجربه می کرد (آشنا به نظر می رسد؟) ، جاده ریدلی در پایگاه خود ، یک داستان عاشقانه بین آرایشگر یهودی ویوین اپستاین و دوست پسر راننده تاکسی اش ، جک موریس (به ترتیب با بازیگران تازه وارد آگی اوکاسی و تام واری بازی می کنند) است. اما پس از ناپدید شدن جک در نتیجه درگیر شدن با ائتلافی ضد فاشیست به نام گروه 62 ، همه چیز مشکل می شود زیرا ویوین مجبور می شود مخفیانه نفوذ کند و به جنبش محلی نئو نازی نفوذ کند و مجموعه ای از حوادث شوم را به راه اندازد.

در حالی که ویوین خود تخیل است ، گروه 62 و مبارزه علیه فاشیسم در ایست انت لندن بسیار واقعی بودند. “در حالی که در بخش نسبتاً ناشناخته ای از تاریخ انگلیس تنظیم شده است ، جاده ریدلی نیكولا شیندلر ، تهیه كننده اجرایی به گفت: بی بی سی در یک مصاحبه اما چگونه واقعیت را از داستان جدا کنیم؟ ادامه مطلب را بخوانید تا درست شود.

هشدار: برای انتشار تا ساعت 09:30:00 در تاریخ 02/06/2021 آماده شده است - نام برنامه: Ridley Road - TX: n / a - قسمت: 2 (شماره 2) - نمایش های عکس: Jack Morris (TOM VAREY) ، ویوین اپشتین (AGNES O'CASEY) - (C) Red Productions - عکاس: بن بلکالمنبع تصویر: بی بی سی

جاده Ridley با نام واقعی یک گذرگاه واقعی است که از قلب دلستون در شمال شرقی لندن می گذرد. از دهه 1930 تا دهه 60 ، یک جامعه بزرگ یهودی در این محله پیرامون یک بازار شلوغ زندگی می کردند – بازاری که امروزه نیز وجود دارد ، اگرچه جمعیت شناسی مدرن به طور قابل توجهی چند ملیتی است.

در سالهای مستقیم پس از پایان جنگ جهانی دوم ، ملی گرایان سفیدپوست منطقه را برای میزبانی جلسات و تجمع های خیابانی خود هدف قرار دادند ، اقدامی عمدی تحریک آمیز به معنای ترساندن مردم یهودی محلی و همچنین به دست آوردن حمایت بیگانه هراسی محلی بود. سربازان سابق یهودی در جامعه ، که اخیراً با وحشیگری های جنگ روبرو شده اند ، از ترساندن خودداری کردند.

در سال 1946 ، این سربازان با هم تشکیل گروه 43 را تشکیل دادند و گفته می شود به دلیل تعداد افراد حاضر در اتاق در جلسه تأسیس گروه ، نامگذاری شده است. ورودی در وبلاگ تاریخ لندن زمان گذشته توضیح می دهد که ، “آنها که به سرعت رشد می کردند ، تصمیم گرفتند در برابر سخنرانی های خشونت آمیز و حملات فیزیکی مقاومت کنند و عزم خود را برای برهم زدن جلسات فاشیست ها ، حمله به فاشیست ها در هر کجا که ممکن باشد و ایجاد اختلال در آنها از هر راه ممکن. عمل.” هدف اصلی این گروه 43 سر اوسوالد مسلی ، رهبر اتحادیه بدنام فاشیست ها و ناسیونال سوسیالیست های پیش از جنگ بود که هم توسط هیتلر و هم از طرف موسولینی حمایت مالی شده بود. عمدتا به لطف تلاشهای گروه 43 ، مصلی در نهایت مجبور به تبعید در فرانسه شد ، و متعاقبا دهه 50 برای تنشهای فاشیستی لندن نسبتاً آرام بود.

جمعیت زیادی در جاده ریدلی E8 گرد هم آمدند تا علیه رهبر سابق فاشیست سر اوسوالد موسلی و اعضای گروه سیاه ستیز ضد یهودی وی که برای تجمع در ایست اند لندن برنامه ریزی کرده بودند ، تظاهرات کنند.  به محض افتتاح جلسه وی در جاده ریدلی ، دالستون ، موسلی و بلک پیراهن ضد یهودی وی مورد حمله قرار گرفتند و به زمین مشت شدند.  پلیس در سه دقیقه اول جلسه را تعطیل کرد و 54 مورد دستگیری را دستگیر کرد ، یکی از این افراد پسر سر اسوالد بود. عکس ما نشان می دهد: حضور پلیس در تجمع ، 31 ژوئیه 1962 (عکس از Alisdair MacDonald / Mirrorpix / Getty Images)منبع تصویر: گتی ایماژ / Alisdair MacDonald / Mirrorpix

(تصویر بالا: پلیس مت در راهپیمایی سر اوسوالد موسلی در سال 1962 در جاده ریدلی در دالستون ، لندن ، جایی که معترضین ضد فاشیست نیز برای تظاهرات علیه این جلسه تجمع کردند.)

با این حال ، یک دهه جدید احیای همدلی های فاشیستی را به وجود آورد که بخشی از آن موج مهاجرت اخیر از مناطقی مانند کارائیب بود. آپارتاید در آفریقای جنوبی نیز بین فاشیست ها و چپ های ضد امپریالیست مخالف این سیستم خط و نشان کشید. همه این فشارها باعث ایجاد اصطکاک کافی برای رشد مجدد نسل جدید رهبری و جنبش در هر دو طرف شد.

شخصی به نام جان کالین کمپبل جوردن (با بازی روری کینار در این سریال) جانشین موسلی بعنوان منفورترین چهره فاشیست دهه 60 شد و تلاش وی برای برگزاری راهپیمایی جنبش ملی سوسیالیست مرتبط در میدان ترافالگار در تاریخ 1 ژوئیه 1962 بود گفته می شود کاتالیزوری است که گروه 62 را به حرکت درآورد. چند هفته بعد ، در تاریخ 31 ژوئیه ، موسلی و اعضای گروه ضد یهودی بلک پیراهن وی تلاش کردند تا برای برگزاری یک راهپیمایی به جاده ریدلی برگردند ، جایی که او از پشت یک کامیون با جمعیت صحبت می کرد. با این حال ، جمعیت زیادی از ضد فاشیست ها در اعتراض به این جلسه جمع شدند و توانستند موسلی را به زمین بزنند. پلیس در سه دقیقه اول جلسه را تعطیل کرد و 54 دستگیری انجام داد که یکی از آنها پسر سر اسوالد بود.

در سال 1962 ، NSM 34 حمله آتش سوزی علیه مدارس و کنیسه های یهودیان در اطراف پایتخت انجام داد و دو بمب پلاستیکی نصب کرد. برای 15 سال بعد ، گروه 62 و بازوی خبری ضد فاشیستی وابسته به آن ، جستجوگر ، در صف مقدم مبارزه با نازیسم انگلیس بودند و سرانجام منجر به برکناری رهبران فاشیست شدند.

به راحتی می توان درک کرد که چگونه جنبه های این داستان واقعی به سرگرمی هایی تقریباً باورنکردنی هیجان انگیز منجر می شود. از اعضای مشهور بازیگران این مجموعه می توان به تامزین اوت وایت ، تریسی آن اوبرمن ، ادی مارسان ، سامانتا اسپیرو ، دنی هچارد و ریتا توشینگام اشاره کرد. همانطور که متأسفانه تاریخ اخیر ثابت کرده است ، در جامعه ما فاشیسم به ندرت برای مدت طولانی از بین می رود ، اما امیدوارم با برنامه های بیشتری مانند این جاده ریدلی به جلو آمدن ، ما می توانیم از اقدامات قهرمانانه متجاوزان خود یاد بگیریم.

جاده ریدلی ، لندن ، سه شنبه 31 ژوئیه 1962: جمعیت زیادی در ایست ایست جمع می شوند تا راهپیمایی رهبر سابق فاشیست سر اوسوالد موسلی و اعضای گروه سیاه ستیز ضد یهودی وی را که برای تجمع در ایست اند لندن برنامه ریزی کرده بودند ، به هم بزنند.  به محض آغاز جلسه وی در جاده ریدلی ، دالستون ، موسلی و گروهش مورد حمله قرار گرفتند و به زمین مشت شدند.  پلیس در سه دقیقه اول جلسه را تعطیل کرد و 54 مورد دستگیری گرفت که یکی از آنها مکس پسر سر اسوالد بود.  (عکس از باب پاول / دون اسمیت / Mirrorpix / گتی ایماژ)منبع تصویر: گتی ایماژ / باب پاول / دون اسمیت / میرورپیکس

(تصویر بالا: معترضین ضد فاشیست در تاریخ 31 ژوئیه 1962 در جاده ریدلی گردهم آمدند تا علیه سر اوسوالد موسلی رهبر فاشیست و اعضای گروه سیاه ستایش ضد یهودی وی که برای تجمع در ایست انت لندن برنامه ریزی کرده بودند تظاهرات کنند.

منبع تصویر: بی بی سی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>