آیا خوابیدن با تامپون امن است؟

[ad_1]


چه عادت دارید قبل از تعویض تامپون چرت بزنید و یا فقط فکر می کنید که محصول قاعدگی راحت تر و قابل اطمینان تر برای پوشیدن در رختخواب است ، ممکن است این سوال را داشته باشید که آیا خوابیدن در تامپون ایمن است؟

با توجه به الیسا فلسن-سینگر ، DO ، یک پزشک جوان در گروه پزشکی دانشگاه نیویورک لانگون هانتینگتون ، است استفاده از تامپون در طول شب بی خطر است – اما فقط درصورتی که بیش از هشت ساعت آن را بگذارید.

استفاده از تامپون برای مدت زمان طولانی (در طول روز یا شبانه روز) با سندرم شوک سمی (TSS) همراه است ، یک بیماری نادر ، اما جدی و تهدید کننده زندگی. از این رو قانون کلی استفاده نکردن بیش از هشت ساعت تامپون است.

دکتر فلسن سینگر گفت: “سندرم شوک سمی به عنوان یک خطر بالقوه برای استفاده کنندگان از تامپون در سالهای 1979-1980 ظهور کرد. “تامپون های با قدرت جذب بسیار بالا به بازار عرضه شد و متعاقباً زنان توانستند از آنها برای مدت زمان طولانی تری استفاده کنند. این منجر به ایجاد محیطی مناسب برای باکتریها ، معمولاً استاف است. [one of the types of bacteria that commonly cause TSS]”

حتی اگر این تامپون ها دیگر در دسترس نباشند ، هر زمان که تامپون ها چندین ساعت بطور همزمان استفاده شوند ، می توانند به محیط ایده آل برای رشد باکتری های خطرناک تبدیل شوند ، که به طور بالقوه می تواند باعث TSS شود.

دکتر فلسن-سینگر توضیح داد: “تامپون های جدید دارای مواد ایمن تری هستند که مانع رشد باکتری ها می شوند. همچنین FDA اکنون از تولیدکنندگان استفاده می کند تا از برچسب گذاری مناسب برای میزان جذب و همچنین دستورالعمل هایی برای آموزش استفاده صحیح و ایمن به زنان استفاده کنند.”

هر چیزی را که می خواهید شب بخوابید – تامپون ، آستر یا پد – می خواهید به قانون حداکثر هشت ساعت پایبند باشید (خطر TSS فقط به تامپون محدود نمی شود).

Kelly Kasper ، MD ، دارای یک هیئت مدیره دارای مجوز Ob-gyn با بهداشت دانشگاه ایندیانا ، توصیه می کند یک تامپون جدید درست قبل از خواب قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که شما از محدودیت زمانی توصیه شده فراتر نمی روید ، و همچنین به محض بیدار شدن از آن خارج کنید. در صبح.

دکتر کسپر افزود: “اطمینان حاصل کنید که هنگام قرار دادن تامپون از بهداشت مناسب استفاده کنید. باکتری هایی که به عنوان عامل TSS شناخته می شوند به طور طبیعی در دست برخی از افراد زنده است.”

چه بیدار باشید و چه در خواب ، باید تامپونی متناسب با نیاز جریان قاعدگی خود نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال ، دکتر کسپر گفت اگر جریان سنگینی ندارید ، نباید تامپون فوق العاده جذب را بپوشید. FDA خاطرنشان می کند: استفاده از تامپون کم جذب برای جریان شما می تواند به جلوگیری از خطر TSS کمک کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>