آیا مراقبت از پوست طبیعی باعث احتقان می شود؟ ما از کارشناسان پرسیدیم

[ad_1]

هیچ رازی نیست که علاقه به مراقبت از پوست طبیعی و مواد تشکیل دهنده گیاهی طی سالهای اخیر افزایش یافته است. طبق آمارهای موجود ، زیبایی “طبیعی و ارگانیک” در سال 2020 221 میلیون پوند درآمد کسب کرده است ، زیرا با سرمایه گذاری بیشتر افراد در زمینه سلامت پوست این روند همچنان در حال افزایش است. وقتی صحبت از زیبایی می شود ، اصطلاحات “طبیعی” ، “تمیز” ، “ارگانیک” و “سبز” اساساً به عنوان ابزار بازاریابی برای توصیف محصولی استفاده می شود که عاری از بسیاری از مواد ساخته شده در آزمایشگاه باشد و برای استفاده در آن بی خطر باشد. تجارت لوازم آرایشی کاملاً تنظیم شده – این فرض را می گیریم که هرچه محصول طبیعی تر باشد ، برای پوست شما نیز بهتر است. با پرش بیشتر مارک های خانگی و میراثی برای رقابت با مارک های تمیز و تمیز ، تقاضا برای محصولات زیبایی طبیعی به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

گذشته از بازاریابی ، این ظهور همچنین پدیده ای است که به ماهیت انسان برمی گردد. دکتر زنا ویلزمور ، متخصص پوست ، قبلاً به POPSUGAR گفت: “غرایز ما به عنوان انسان باعث می شود ما به مواد گیاهی مشتق شده از مواد طبیعی در یک محیط آزمایشگاه استریل اعتماد کنیم ، اما این منطق ناقص است.” “چه یک محصول طبیعی باشد و چه مصنوعی ، چیزی در مورد ایمنی یا اثربخشی آن به ما نمی گوید.”

متأسفانه ، این افزایش منجر به اطلاعات غلط در فضای تمیز زیبایی نشده است ، بلکه باعث افزایش تحریک ، حساسیت و گرفتگی پوست در بسیاری از افراد شده است. به همین دلیل ، متخصصان برجسته پوست و شیمیایی در حال بررسی ارتباط بین افزایش محبوبیت محصولات طبیعی مراقبت از پوست و افزایش نگرانی در مورد احتقان و لکه ها هستند.

آیا محصولات طبیعی مراقبت از پوست می توانند باعث گرفتگی شوند؟

دکتر Thiviyani Maruthappu ، متخصص پوست در بخش لوازم آرایشی فعال L’Oréal گفت: “محصولات طبیعی مراقبت از پوست برای برخی از افراد گزینه عالی انتخاب شیوه زندگی است.” “یک مشکلی که من در مورد محصولات طبیعی می بینم استفاده از روغن ها – مانند روغن نارگیل یا روغن کنجد – به عنوان ماده اصلی در بسیاری از فرمولاسیون ها است. این روغن های طبیعی کومدوژنیک (انسداد منافذ) هستند و می توانند باعث شکستگی و ازدحام در افراد مستعد شوند ، “او اضافه کرد. Eve Casha ، مدیر ارشد علمی درموی! مراقبت از پوست لندن ، این را تکرار می کند. وی اظهار داشت: “ممکن است مواد طبیعی باعث گرفتگی پوست شود.”

این امر به ویژه در مورد افرادی که آکنه و پوست مستعد لک دارند ، بیشتر صدق می کند. در حالی که دکتر تری لونگ ، متخصص زیبایی و هورمون در GetHarley ، گفت که او “مخالف” محصولات طبیعی و ارگانیک نیست – با توجه به اینکه او نیز از آنها استفاده می کند – وی اظهار داشت که اگر مستعد هستید محصولات طبیعی ممکن است باعث ازدحام شوند به لکه ها. “محصولات طبیعی مراقبت از پوست که دارای روغن هستند مناسب نیستند [acne-prone] به این دلیل که بسیاری از محصولات مراقبت از پوست در ترکیبات خود از روغنهای اساسی یا روغن های کمدوژن استفاده می کنند که می توانند منافذ پوست را تحریک کرده و مسدود کنند.

روغن های کمدوژنیک به صورت روغن زیتون ، روغن نارگیل ، موم زنبور عسل ، لانولین ، روغن بادام شیرین ، روغن آووکادو ، روغن بادام ، روغن گل مغربی ، کره درخت روغن قلم و روغن دانه انگور وجود دارد – به نام چند. در شکل طبیعی آنها ، آنها ترکیبات بسیار غلیظی هستند که می توانند منافذ پوست شما را مسدود کنند – به ویژه در روغن حامل در فرمول کلی. كاشا تأكید كرد: “این روغن ها در فرمولاسیون به عنوان عوامل انسداد عمل می كنند. عوامل انسدادی مانعی بر روی پوست ایجاد می كنند و مانع از دست رفتن آب می شوند. با این حال ، در بعضی از انواع پوست ، این مواد به ایجاد كمدون كمك می كنند و باعث گرفتگی می شوند.”

اما دقیقاً پوست متراکم چیست؟

“احتقان هنگام تشکیل کمدون اتفاق می افتد ، این زمانی است که فولیکول پوست از ترکیبی از سبوم اضافی ، سلولهای مرده پوست یا سایر مواد مسدود کننده مسدود می شود (که اغلب تحت عنوان comedogenic شناخته می شود.) ) و نوعی آکنه است و اگر تشکیل کمدون ثابت بماند ، احتمال ایجاد آکنه های التهابی شدیدتر نیز وجود دارد. ”

چگونه می توان تشخیص داد که پوست من گرفتار می شود؟

اگر مطمئن نیستید که پوست شما گرفتگی دارد یا نه ، یک روش ساده برای کشف این موضوع وجود دارد. دکتر لونگ توصیه کرد: “حداقل 3 هفته هر محصولی را که دارای ترکیبات بالقوه comedogenic هستند حذف کنید تا ببینید آیا پوست بهبود می یابد.” علاوه بر این ، اگر شما مایل به کاهش احتقان به روش جامع تری هستید ، دکتر لونگ پیشنهاد می کند که بیماران “سطح قند خود را متعادل کنند ، خواب خود را بهینه کنند و میزان استرس خود را مدیریت کنند (از نظر روان درمانی در سلامت پوست بازی می کند) برای کاهش تولید روغن و التهابات اضافی روی پوست. ”

اگرچه گفته نمی شود که محصولات طبیعی مراقبت از پوست برای پوست مضر هستند. اگر مستعد آکنه نیستید و مشکلاتی را در مورد جوش های پوستی مشاهده می کنید ، به کار خود ادامه دهید و از تمام محصولات غنی از روغن خود استفاده کنید. بعلاوه ، مانند تمام محصولات مراقبت از پوست ، مردم به مواد مختلف واکنش نشان می دهند – و این شامل روغنهای رایج موجود در محصولات طبیعی مراقبت از پوست است. برخی از انواع پوست ، آنها را بیشتر از سایر محصولات کمدی می دانند و به همین دلیل روند تشخیص اینکه چه چیزی برای شما مفید است ، تا حدودی یک آزمون و خطا است.

توصیه می شود افرادی که آکنه دارند یا مستعد لک هستند از روغن های سنگین تر که حاوی مقادیر بیشتری چربی اشباع غلیظ هستند ، خودداری کنند. در عوض ، اگر می خواهید به استفاده از محصولات طبیعی مراقبت از پوست ادامه دهید ، به دنبال چربی های اشباع نشده مکمل مانند امگا 3 و 6 به عنوان یک گزینه سبک تر باشید ، زیرا دارای خواص ضد التهابی چشمگیری است.

مواردی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن پوست متراکم انجام دهید

برخورد با پوست متراکم کار ساده ای نیست ، اما می توان با کمک درست آن را انجام داد. دکتر لونگ به POPSUGAR توضیح داد: با تجمع سلول های مرده پوست ، عرق ، ناخالصی ها و سبوم (تولید روغن) از منافذ ، پوست اغلب احساس کندی و نا آرامی می کند.

برای کسانی که می خواهند به طور کلی بر ازدحام غلبه کنند ، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید. دکتر ماروتاپو گفت: “من توصیه می کنم روزانه دو بار پاکسازی کنید و مراقب باشید در هنگام پاک کردن آرایش” ، وی توصیه می کند بسته به میزان آرایش خود ، تمیز کردن دو برابر را انجام دهید. وی افزود: “از پایه های” طولانی مدت “که به خصوص هنگام مسدود کردن منافذ دردسرساز هستند ، خودداری کنید.”

کاشا “استفاده از لایه برداری موثر اما ملایم به طور منظم. موادی مانند اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک برای این موضوع شگفت انگیز است و برای آزاد سازی کومدون ها و همچنین از بین بردن باکتری های آکنه در پوست کار می کند.” وی گفت: برای افرادی با پوست حساس تر ، “لایه برداری آنزیمی بهترین گزینه است.” در کلینیک ، دکتر ماروتاپو اغلب یک رتینوئید موضعی (مانند ترتینوئین یا آداپالین) را برای کمک به احتقان و کومدون تجویز می کند.

اگرچه لایه برداری عالی است ، اما همه کارشناسان ما هشدار دادند که در این کار زیاده روی نکنید – مهم نیست که اسکراب های خشن و وسوسه انگیز چقدر باشد. [Over-exfoliation] می تواند باعث التهاب و سد پوست شود و مشکل را تشدید کند. هفته ای دو تا سه مرتبه لایه برداری کنید حداکثرعلاوه بر لایه برداری ، دکتر ماروتاپو پیشنهاد می کند به جای روغن و پماد به دنبال مواد مرطوب کننده غیرکدوژنیک مانند گلیسیرین و اسید هیالورونیک در ژل سبک تر یا بافت سرم باشید.

سرانجام ، کاشا توضیح داد ، اگر می خواهید و متعهد هستید که مرتب به صورت مرتب عمل کنید (تقریباً هر ماه یکبار) ، می توانند به رفع گرفتگی کمک کنند. “درمان صحیح صورت باعث آزاد شدن کومدون و احتقان در سطح پوست می شود و سرعت پیشرفت شما در سفر پوستی را با توجه به یک مشکل خاص پوستی به طرز چشمگیری تسریع می کند.”

بنابراین ، در حالی که نمی خواهیم بگوییم محصولات طبیعی مراقبت از پوست برای پوست مضر هستند ، ما می گوییم که این امر نیاز به بررسی واکنش پوست شما به برخی مواد دارد. برای ارزیابی اینکه آیا محصولات طبیعی مراقبت از پوست در روتین شما باعث ازدحام می شود یا اینکه به نگرانی های دیگری مربوط می شود ، ممکن است نیاز به آزمایش جدا شده محصول و کمک از متخصص پوست باشد.

برای دیدن توصیه های محصول متخصص در زمینه مقابله با احتقان در برنامه مراقبت از پوست ، ادامه مطلب را بخوانید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>