آیا می توانید بعد از واکسن COVID-19 یک تسکین دهنده درد ایجاد کنید؟


tmp_iQ4x63_c617dae18f680cd1_GettyImages-1182285243.jpg

واکسن COVID-19 در سراسر کشور توزیع می شود و شما می توانید مانند بسیاری دیگر از واکسن ها عوارض جانبی مانند خستگی ، سردرد ، لرز ، درد مفاصل و تب را تجربه کنید زیرا بدن شما پاسخ ایمنی ایجاد می کند. اگر نگران کنار آمدن با این عوارض جانبی هستید ، ممکن است این سال برای شما پیش بیاید که آیا استفاده از مسکن با واکسن COVID-19 بی خطر است یا خیر و آیا خطری وجود دارد که با این کار بتواند قدرت دفاعی طبیعی بدن شما را کاهش دهد. از کارشناسان پرسیدیم

آیا می توانم پس از تزریق واکسن COVID-19 ، تسکین دهنده درد باشم؟

Alaina Brinley ، MD ، PhD ، یک پزشک اورژانس مستقر در کالیفرنیا ، متخصص در زمینه بیماری های عفونی و بهداشت جهانی ، به POPSUGAR گفت که مصرف قرص های تب و داروهای ضد درد مانند پاراستامول یا ایبوپروفن پس از تزریق واکسن به طور کلی ایمن تلقی می شود.

دکتر برینلی توضیح داد: “برخی از مطالعات انجام شده بر روی تولید آنتی بادی پس از واکسیناسیون و همزمان استفاده از تب ، یک واکنش احتمالی آنتی بادی با اهمیت بالینی ناشناخته را نشان داده است.” “در انگلیسی منظم ، این اساساً بدان معنی است که برخی مطالعات نشان داده اند که تولید آنتی بادی کاهش یافته است ، اما مشخص نیست که آیا این کاهش حتی برای ایمنی واقعی یا عملکرد سیستم ایمنی بدن در برابر باکتری یا ویروس خاصی اهمیت دارد.” دکتر برینلی اضافه کرد که به نظر نمی رسد پس از دوزهای تقویت کننده واکسن ، اثر آنتی بادی کاهش یابد – بنابراین مصرف داروی مسکن بدون نسخه بعد از تزریق Pfizer یا Moderna ، وقتی عوارض جانبی شایع است ، کاملاً خوب است.

آمیت کومار ، دکترا ، محقق و دانشمند و مدیرعامل Anixa Biosciences موافقت کرد. دکتر کومار به POPSUGAR گفت: “مصرف مسکن بدون نسخه پس از واکسیناسیون نباید مشکلی باشد.” “در صورت لزوم می توانید همان روز واکسیناسیون را انجام دهید.”

آیا قبل از عوارض جانبی مصرف داروی تسکین دهنده درد اشکالی ندارد؟

هر دو دکتر به شما گفتند نباید قبل از تزریق واکسن ، یک داروی مسکن را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تهیه کنید. در عوض ، دکتر برینلی توصیه می کند فقط در صورت شروع علائم ، دارو مصرف کنید – و اگر علائم شما خفیف است ، سعی کنید از مصرف آن خودداری کنید.

دکتر کومار گفت: “در حالت ایده آل ، اگر بدون دارو می توانید درد یا تب را از بین ببرید ، چه در صورت داشتن واکسن ، چه بهتر.” “البته ، اگر تب یا درد بیش از حد زیاد است ، پس دارو را مصرف کنید.”

دکتر برینلی که پس از دریافت دوز دوم واکسن از ایبوپروفن و پاراستامول استفاده کرد ، تأکید کرد که مهمترین چیز واکسیناسیون است. “این است بسیار بهتر است یک واکسن بزنید و یک مسکن همراه داشته باشید تا اینکه به هیچ وجه واکسن نزنید. “اگر احساس می کنید علائم شما در عملکرد طبیعی شما تداخل ایجاد می کند ، جلوتر می روم و چیزی می برم. [There’s] بی معنی بدبخت بودن است! “

POPSUGAR قصد دارد اطلاعات دقیق و به روز در مورد ویروس کرونا را به شما ارائه دهد ، اما جزئیات و توصیه ها در مورد این بیماری همه گیر ممکن است از زمان انتشار تغییر کرده باشد. برای آخرین اطلاعات در مورد COVID-19 ، لطفاً منابع WHO ، NHS و GOV.UK را بررسی کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>