آیا نوشیدن کلروفیل مایع می تواند آکنه را مانند ادعاهای TikTok Trend پاک کند؟

[ad_1]

Dhaval G. Bhanusali ، یک متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره مستقر در شهر نیویورک ، می گوید: “بازگرداندن آن به دبیرستان”. “کلروفیل واسطه مهمی در فتوسنتز است ، فرایندی که گیاهان انرژی نور خورشید را به انرژی شیمیایی تبدیل می کنند.”

پورویشا پاتل ، متخصص پوست دارای مجوز بالقوه مراقبت از پوست ، آن را برای ما خراب می کند. پاتل که در گرمان تاون ، تنسی مستقر است ، می گوید: کلروفیل سرشار از ویتامین C ، A ، E و K است و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. این به این معنی است که به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند که در صورت آسیب دیدن پوست یا شکستن آن رخ می دهد. پاتل می گوید: “اگر آکنه های التهابی قرمز و ملتهب داشته باشید ، کلروفیل مایع مفید است.” اگرچه ، اگر آکنه های کیستیک عمیق دارید ، پاتل این آنتی اکسیدان را به عنوان “ممکن است خیلی مفید نباشد” در درمان این نوع آکنه پیشنهاد نمی کند.

طبق گفته شیمی دان لوازم آرایشی جینجر کینگ ، کلروفیل مایع معمولاً شکل غلیظ تری است که می توانیم از سبزیجات برگ دار بدست آوریم. به بیان بهتر ، نیکت Sonpal ، متخصص گوارش و متخصص داخلی در شهر نیویورک ، حجم اسفناج (و سایر سبزیجات برگ دار) را که فرد باید روزانه بخورد برای حفظ فواید آن در مقایسه با 100 تا 300 میلی گرم کلروفیل مایع تجزیه می کند. قطره (که به عنوان دوز توصیه شده روزانه در اکثر بطری های کلروفیل مایع برچسب گذاری شده است).

طبق گفته دانشگاه ایالتی اورگان ، یک فنجان اسفناج حدود 24 میلی گرم کلروفیل دارد ، یک فنجان جعفری 19 میلی گرم. برای دریافت حداکثر مزایا ، باید 10 فنجان بخورید [of spinach or parsley] هر روز گرچه ممکن است 10 فنجان اسفناج ظالمانه به نظر برسد ، اما فراموش نکنیم که اسفناج بعد از چند دقیقه روی اجاق گاز چه شکلی است: تقریباً به هیچ وجه. با این حساب ، 10 فنجان اسفناج به نظر نمی رسد غیرممکن در یک روز غذا بخورم ، اگرچه افزودن 10 تا 16 قطره کلروفیل مایع به آب من جایگزین خوبی برای روزهایی است که احساس پوپای نمی کنم.

گرچه به نظر می رسد این روند باشد نوشیدن کلروفیل ، همچنین می تواند به صورت موضعی استفاده شود ، که فواید خاص خود را دارد. “هنگام استفاده از [chlorophyll] کینگ توضیح می دهد ، به طور موضعی ، دو مزیت وجود دارد: توانایی ضد میکروبی آن ، که می تواند تورم را کاهش دهد ، و رنگ سبز که می تواند قرمزی پوست مستعد آکنه را پوشانده و ظاهر آن را خنثی کند.

پاتل و بهنوسالی توافق دارند که در صورت استفاده موضعی ، این شکل از کلروفیل پایدار نیست و می تواند تأثیر کمتری داشته باشد. پاتل می گوید: “هنگام استفاده موضعی از آن متغیرهای زیادی وجود دارد ، از جمله تجزیه ماده و اکسیداسیون.” “خوردن آن به صورت خوراکی حالت بهتری برای مصرف آن است.” این ممکن است نتایج نشان داده شده در این فیلم های TikTok را توضیح دهد ، مانند @ madibwebb در زیر.

Bhanusali در مورد نوشیدنی پرطرفدار سبز می گوید: “آزمایشات کوچکی وجود دارد که فواید آن در درمان آکنه را نشان می دهد.” “در حالی که تحقیقات بسیار محدود است ، اما مطمئنا امیدوار کننده است.”

بنابراین ، آیا نوشیدن کلروفیل مایع محلول پوست مستعد آکنه شما است؟ اگر در حال حاضر سبزیجات خود را می خورید (یا آب میوه می گیرید) ، نیازی به مکمل رژیم غذایی خود با این فرم غلیظ آنتی اکسیدان نیست. اما قطعاً نمی تواند صدمه بزند.


بیشتر بخوانید داستان Tiktok:


اکنون برنامه 10 دقیقه ای آرایش لورن گری TikTok را تماشا کنید:

فراموش نکنید که Allure را دنبال کنید اینستاگرام و توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>