آیا یک مسابقه فوتبال می تواند کراوات تمام شود؟

[ad_1]

لندن ، انگلستان - 29 ژوئن: رحیم استرلینگ از انگلیس در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی قهرمانی یورو 2020 بین انگلیس و آلمان در ورزشگاه ومبلی در 29 ژوئن 2021 در لندن ، انگلستان ، دروازه آغازین را با جک گریلیش و لوک شاو جشن می گیرد.  (عکس از مارک اتکینز / گتی ایماژ)

اگر شما از طرفداران قدیمی فوتبال هستید ، جام جهانی فوتبال زنان FIFA 2019 یک معضل بزرگ برای شما است و احتمالاً می توانستید این پست را بنویسید اگر در فوتبال تازه وارد هستید یا فقط یک هوادار معمولی هستید ، اکنون زمان مناسب است – همانطور که تیم ملی انگلیس به یک چهارم نهایی یورو و درست قبل از بازی های المپیک راه یافته است – قبل از مسابقات بزرگ دانش خود را تقویت کنید ، با شروع چگونه نمرات کار می کنند.

از نظر برخی ، راهی که یک بازی (حتی در یک تورنمنت بین المللی) می تواند به تساوی منجر شود ، یکی از عجایب فوتبال است – آیا کسی نیازی به پیروزی ندارد؟ نه همیشه ، اما در المپیک ، قوانین کمی متفاوت است بسته به اینکه در مسابقات چقدر فاصله دارد.

آیا مسابقات فوتبال می تواند کراوات تمام شود؟

در بیشتر شرایط ، یک مسابقه فوتبال می تواند با تساوی پایان یابد. اگر بازی به پایان بازی منظم برسد (به عنوان مثال هر وقت داور اضافه می کند تا مکث در بازی را به دلیل آسیب دیدگی جبران کند) و نتیجه مساوی شود ، مسابقه به سادگی پایان می یابد. معمولاً یک امتیاز و سیستم رده بندی وجود دارد و به هر تیم مقدار مشخصی امتیاز برای برد یا تساوی داده می شود ، با دیفرانسیل گل و گلهایی که به عنوان تای بریکر در جدول رده بندی به ثمر می رسند. با این حال ، این زمانی نیست که صحبت از تورنمنتی می شود که یک تیم باید همه آن ها را برنده شود.

روابط در فوتبال در طول بازی های المپیک چگونه کار می کند؟

در طول المپیک ، مرحله اول مسابقات مرحله گروهی است ، زمانی که تیم ها برای جمع آوری امتیاز بازی می کنند. در طول این مرحله ، تیم ها – قبلاً به سه گروه چهار تیمی در مسابقات زنان و چهار گروه چهار تیمی در مردان تقسیم شده بودند – در هر گروه با یکدیگر به صورت رفت و برگشت بازی می کنند ، بنابراین هر مسابقه احتمالی اتفاق می افتد. هر تیم برای برد سه امتیاز و باخت صفر می گیرد اما در صورت تساوی هر تیم یک امتیاز کسب می کند.

هر بار که هر مسابقه اتفاق می افتد ، امتیازات جمع می شود و دو تیم برتر هر گروه به همراه دو زن در رده های سوم رده سوم به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کنند. اگر در پایان مرحله گروهی ، دو یا چند تیم امتیاز یکسانی داشته باشند ، مجموعه ای از معیارهای کمی پیچیده برای شکستن بن بست – از جمله دیفرانسیل گل – وجود دارد.

از مرحله یک چهارم نهایی ، زیرا یک تیم برای حرکت رو به جلو در مسابقات نیاز به پیروزی دارد ، تیم ها سعی می کنند با بازی در دو دوره 15 دقیقه ای دیگر ، تساوی را از بین ببرند. پس اگر آنجا وجود داشته باشد چه اتفاقی می افتد هنوز یک تساوی بعد از این 30 دقیقه؟ این زمانی است که مسابقه به مرحله ضربات پنالتی می رود. معمولاً از هر طرف پنج بازیکن برای شوت زدن از روی خط ضربه پنالتی انتخاب می شوند. وقتی همه آن شوت های ابتدایی را زدند ، تیمی که بیشترین گل را دارد پیروز می شود.

اگر هر دو تیم در پایان همان ست اول به یک میزان گل بزنند ، تیم ها هر کدام یک شوت می زنند تا زمان تساوی – این به عنوان “مرگ ناگهانی” شناخته می شود. هنگامی که تیمی باخت ، از مسابقات خارج می شود و تنها نیمه نهایی است. بازندگان دو مسابقه نیمه نهایی به مصاف هم می روند تا نفر سوم رده بندی را مشخص کنند.

آیا کراوات مسابقات فوتبال را کسل کننده نمی کند؟

اصلا! مسابقات فوتبال که با تساوی به پایان می رسند غالباً به همان اندازه مسابقات پرتنش و پرتنش برگزار می شوند. این واقعیت که آنها در یک بازی مساوی به پایان می رسند ، اغلب به این معنی است که تیم ها به جای عدم توازن آشکار استعداد یا قدرت ، همخوانی خوبی دارند و هم در خط حمله و هم در دفاع ، عالی بازی می کنند.

یکی از پرشورترین مسابقات جام جهانی در تاریخ اخیر در واقع با تساوی به پایان رسید. در سال 2018 ، تیم های مردان پرتغال و اسپانیا در یک دیدار زودهنگام به مصاف هم رفتند که در نهایت با تساوی 3-3 به پایان رسید اما به عنوان یکی از بزرگترین مسابقات جام جهانی تاکنون شناخته شد. اگر در المپیک امسال روابطی وجود داشته باشد ، امیدواریم که به همان اندازه هیجان انگیز باشد!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه امیدهای المپیک و پارالمپیک ، به TeamGB.com مراجعه کنید. بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو در تابستان امسال را در BBC One و BBC Two تماشا کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>