آیا Hidradenitis Suppurativa مسری است؟ در مورد وضعیت پوست چه باید دانست

[ad_1]

به گفته لنسر ، با مشارکت تیمی از متخصصان پزشکی مانند متخصص پوست ، روانپزشک و در برخی موارد ، یک جراح عمومی یا یک جراح کولکتال رکتال ، مدیریت این شرایط ممکن است پیچیده باشد ، در صورتی که فردی مبتلا به HS باشد و ناحیه مقعدی او را تحت تأثیر قرار دهد . وی توضیح می دهد: “زندگی با HS شامل تعمیر و نگهداری دقیق ، ترمیم ، توانبخشی و نظارت است و شما باید یک بیمار بسیار همکاری داشته باشید.”

آیا hidradenitus suppurativa مسری است؟

پاسخ کوتاه: نه لنسر می گوید ، از نظر طبیعت ، هیدرادنیت شیاف یک بیماری غیر عفونی و غیر مسری است ، به این معنی که نمی توانید آن را از فرد دیگری بگیرید (بنابراین ، اگر مبتلا به HS باشید ، شرایط خود را به شخص دیگری نمی دهید).

Hidradenitis suppurativa گاهی اوقات با آنتی بیوتیک درمان می شود ، که معمولاً با عفونت همراه است ، بنابراین برخی از کلاله ها و سردرگمی های مربوط به این بیماری وجود دارد. لنسر می گوید که درمان با آنتی بیوتیک به معنی HS یک بیماری عفونی نیست. وی می گوید: “در دنیای پوست ، بسیاری از افراد استریل و غیر عفونی تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار می گیرند زیرا ضد التهاب هستند.”

اما یک محصول جانبی HS ، تحت شرایط خاص می تواند خطر عفونت را ایجاد کند. طبق گفته متخصص پوست ، متخصص هیئت مدیره مستقر در کانکتیکات ، Deanne Mraz Robinson ، این زخم ها می توانند عفونت ایجاد کنند ، معمولاً باکتری های استاف و استرپتوکوک. بنابراین در حالی که hidradenitis suppurativa به خودی خود بیماری مسری نیست ، عفونت باکتریایی ثانویه از نظر نظری می تواند به فرد دیگری سرایت کند. مراز رابینسون می گوید: “در صورت خروج چرک از ضایعات و تماس با آن ، می توانید به عفونت باکتریایی مبتلا شوید ، اما باید بریدگی یا زخم باز داشته باشید.”

طبق گفته فریدلر ، بیشتر اوقات ، ضایعات HS در مکانهایی که توسط لباس فرد پوشیده شده است ایجاد می شود – زیر بغل ، چین شکم ، زیر پستانها یا کشاله ران. اگر با فردی که به عفونت ثانویه پوستی مبتلا شده باشد ، مانند حین رابطه جنسی ، تماس پوستی با پوست داشته باشید ، به طور بالقوه نیز می توانید به آن مبتلا شوید. فریدلر می گوید ، اما برای اینكه شما مجبور باشید پوست آسیب دیده ای داشته باشید.

چگونه خطر عفونت را کاهش دهیم

برای کاهش احتمال شعله ور شدن و عفونت احتمالی ، لنسر پیشنهاد می کند بیماران تغییراتی در سبک زندگی ایجاد می کنند که باعث کاهش التهاب می شود ، مانند اطمینان از آبرسانی کافی و تغذیه مناسب متمرکز بر غذاهای ضد التهاب ، کاهش استرس ، کاهش مصرف الکل و ترک سیگار. به گفته فریدلر ، استفاده از لباس های قابل تنفس و مبتنی بر پنبه برای افراد مبتلا به HS نیز مفید است – مواردی که به پوست نمی مالند و اصطکاک ایجاد نمی کنند.

اگر شما به یک عفونت مربوط به HS مبتلا شده اید ، رابینسون می گوید تمیز ، خشک و پوشیدن لباس مناسب مهم است. و در صورت تماس نزدیک با کسی که به عفونت باکتریایی مبتلا شده است – مانند اینکه به او کمک می کنید تا زخم خود را بپوشاند – او برای جلوگیری از خطر انتقال ، استفاده از دستکش یا سایر وسایل محافظتی را توصیه می کند.

بیشتر بخوانید در Hidradenitis Suppurativa.


اطلاعات بیشتر در مورد بیماری های پوستی:


اکنون همه راه هایی را که آلرژی می تواند زندگی فرد را متفاوت کند بررسی کنید:

Allure را دنبال کنید اینستاگرام و توییتر، یا مشترک شدن در خبرنامه ما برای داستان های زیبایی روزانه که به صندوق ورودی شما تحویل داده می شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>