ادای احترام جورج فلوید باراک و میشل اوباما را بخوانید

[ad_1]

واشنگتن ، دی سی - 28 آوریل: (خبرگزاری فرانسه) باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا (R) و میشل اوباما بانوی اول (L) منتظر ورود نخست وزیر ژاپن شینزو آبه و همسرش آکی آبه هنگام مراسم رسمی ورود به چمن جنوبی هستند کاخ سفید 28 آوریل 2015 در واشنگتن دی سی  نخست وزیر ژاپن و همسرش در سفر رسمی به واشنگتن هستند.  (عکس از الکس وونگ / گتی ایماژ)

باراک و میشل اوباما در یک سالگی قتل جورج فلوید را به یاد می آورند. روز سه شنبه ، رئیس جمهور سابق و بانوی اول سابق ادای احترامات تکان دهنده ای را در اینستاگرام انجام دادند ، و میراث جورج و نیاز به اصلاحات سیاسی در ایالات متحده را لمس کردند. در کنار ویدیویی از جیانا ، دختر 7 ساله جورج ، میشل لحظه ای به فکر نسل بعدی رهبران پرداخت که “قبلاً چیزهای زیادی دیده اند ، اما اجازه نمی دهند این دنیا امید آنها را بدزدد”. وی گفت: “این فقط یک فاجعه ملی نبود ، بلکه یک فاجعه انسانی بود.” “این دختر کوچک پدرش را از دست داد. و هر وقت این فیلم را تماشا می کنم ، کسی را می بینم که پدرش را دوست دارد ، که خیلی سریعتر مجبور به بزرگ شدن شده است و احتمالاً در سال گذشته لحظات زیادی داشته که کاملا به اندازه این نسل شاد. اما در او ، من حقیقت یک نسل کامل را می بینم – نسلی که قبلا بسیار دیده شده است ، اما اجازه نمی دهد این دنیا امید آنها را بدزدد. ”

وی ادامه داد: “طولی نمی کشد که آنها کسانی هستند که ما را به جلو می برند و از ما می خواهند سریعتر حرکت کنیم ، هدف را بالاتر ببریم و دنیا را کمی واضح تر ببینیم.” “در این سال گذشته ، بسیاری از جوانان در آنجا شاهد راهپیمایی ، شعار دادن ، آواز خواندن ، رقصیدن و رأی دادن بوده اند. این فقط نگاهی اجمالی به وعده آنهاست. و چنین پرتره ای قدرتمند از آنچه در آینده خواهد آمد را ارائه می دهد.” میشل سپس یادآوری مهمی اضافه کرد که “انرژی و اعتقاد متقابل نسل بعد ما را از مسئولیت خود برکنار نمی کند.” “ما حتی یک ثانیه هم نمی توانیم این کار را انجام دهیم. این به معنای پاسخگویی رهبران محلی ، رأی دادن به دادستان های جدید و کلانتری ها در صورت لزوم ، و گفتن در مورد تجربیات خود درباره بی عدالتی و تبعیض است. اینگونه اطمینان حاصل می کنیم که” بابا تغییر کرده است جهان “یک لحظه زودگذر آنلاین نیست ، بلکه یک تغییر پایدار در سراسر کشور است. این همه ما هستیم که یاد او را گرامی می داریم و آن را به سمت بهتر تغییر می دهیم.”

باراک همچنین با اشاره به لزوم اصلاحات سیاسی بیشتر در این کشور از جورج ادای احترام کرد. “امروز ، تعداد بیشتری از مردم در مکان های بیشتری به وضوح جهان را مشاهده می کنند نسبت به یک سال پیش. این ادای احترامی است به همه کسانی که تصمیم گرفتند این زمان متفاوت باشد – و آنها ، به روش های خاص خود ، به متفاوت بودن آن کمک می کنند ، “او در کنار نقاشی دیواری جورج نوشت. “وقتی بی عدالتی عمیق شود ، پیشرفت زمان می برد. اما اگر بتوانیم کلمات را به عمل و عمل را به اصلاح معنی دار تبدیل کنیم ، به گفته جیمز بالدوین ،” فرار از واقعیت را متوقف می کنیم و شروع به تغییر آن می کنیم. ”

به دنبال محاکمه سه هفته ای در ماه آوریل ، افسر سابق پلیس مینیاپولیس ، درک شووین از همه نظر در قتل جورج مقصر شناخته شد. اندکی پس از اعلام حکم ، باراک بیانیه قدرتمندی را در توییتر به اشتراک گذاشت و نوشت: “عدالت واقعی مستلزم این است که ما با این واقعیت کنار بیاییم که سیاه پوستان آمریکایی هر روز متفاوت رفتار می کنند. این به ما نیاز دارد که میلیون ها نفر از دوستان ما ، خانواده و همشهریان از ترس اینکه آخرین برخورد آنها با نیروی انتظامی باشد ، زندگی می کنند. “

منبع تصویر: گتی / الکس وونگ

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>