اسپلینت بینی سیلیکونی داخلی ( اینترنال ) – تجهیزات پزشکی سدان

اسپلینت داخلی بینی تیغه بینی را در مدت بهبودی محافظت میکنند. اغلب به این لایه گچ بینی گفته می شود که در اصل گچ نیست و نام آن اسپلینت بینی شناخته می شود. برای مثال افرادی که مشکلات تنفسی دارند و یا نمی توانند به درستی از طریق دهان تنفس کنند، احتمالا نیاز به تامپون ندارند. به باز ماندن حفره بینی کمک کرده و از مشکلات تنفسی بعد از عمل جلوگیری میکنند. از نوع داخلی خیلی کم استفاده می شود ولی از نوع خارجی در اغلب بیماران استفاده می شود. این نوع از تامپون های آماده دارای نخ و فضای آزاد در وسط خود هستند. بعد از خارج کردن تامپون، ما به سرم شستشو نیاز داریم تا فضای داخل سوراخ های بینی را با دقت تمیز کنیم.

برداشتن اسپلینت داخل بینی

از آنجا که تامپون بینی به راحتی جلوی تنفس از طریق بینی را می گیرد، لذا بسته بودن بینی با تامپون می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند خشکی دهان و گلو، آسیب به مخاط بینی، سورخ شدن و یا آسیب به تیغه بینی، جابجایی تامپون، آپنه خواب و … تامپون تنها یکی از ملزومات پس از اتمام عمل بینی است و ما بلافاصله بعد از عمل به جز تامپون از لوازم دیگری مانند اسپلینت بینی نیز استفاده خواهیم کرد. برداشتن اسپلینت و چسب از روی بینی معمولا باعث درد یا ناراحتی بیمار نمی شود اما گاهی بعضی از بیماران موقع برداشته شدن آن از روی صورت خود احساس کشیدگی پوست میکنند و این مسئلهای جزئی است و کمتر کسی از این موضوع رنج می برد.

اسپلینت داخل بینی چیست

یک شکل از اسپلینتهای داخل بینی از جنس سیلیکون مجرایی دارد که اجازه میدهد تا ترشحات درون حفره بینی به خارج هدایت شود، که به آن اسپلینت بینی ایروی دار نیز گفته میشود. این محصول از سیلیکون نرم، غیر سمی و با خاصیت تحریک کنندگی کم ساخته شده است. این اسپلینت معمولا بعد از یک هفته از جراحی زیبایی توسط جراح بینی از بینی خارج میشود. جراح، برای فیکس و ثابت نگاه داشتن بینی بعد از عمل از وسایل مختلفی استفاده می کند. برای مثال حتما بینی را مرطوب نگاه دارید و محلول های شستشو یا اسپری های مخصوص برای تمیز کردن و مرطوب نگاه داشتن بینی و اسپلینت استفاده کنید. اسپلینت ها همانطور که در مقاله ای با همین نام نوشته ایم، ابزاری هستند که برای فیکس کردن یا ثابت نگاه داشتن بینیِ عمل شده، رو یا داخل بینی کار گذاشته میشوند.

اسپلینت داخل بینی بعد از عمل

اسپلینت داخل بینی

زیرا آن ها روند بهبودی را تسریع می بخشند و بودنشان بسیار مهم است. زیرا ممکن است خودتان ناشیانه این کار را انجام دهید و به بینی خود آسیب بزنید. زیرا بعد از گذشت 3 هفته از جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی در تهران، 80 درصد از بافت های بینی بهبود پیدا کرده اند و نیازی به استفاده از اسپلینت بینی نمی باشد و در واقع هیچ کمکی به بهبود آن نخواهد کرد. قبل از برداشتن اسپلینت چه کارهایی باید انجام داد؟ احتمالا شما بعد از عمل از وجود این اسپلینت در بینی خود با خبر نشوید اما لازم است بدانید که اسپلینت داخلی بینی پس از ۳ الی ۷ روز توسط پزشک از بینی شما خارج میشود.

اسپلینت داخل بینی بعد از عمل

البته 90% این شل شدگی زمانی اتفاق میافتد که زمان برداشته شدن اتل است و مدت زمان وجود گچ بر روی بینی بیمار به گستردگی و موقعیت جراحی بیمار توسط پزشک همچنین به بهبود و ترمیم بینی بستگی دارد. قسمت فوقانی بینی از استخوان ساخته شده است در صورتی که بقیه قسمت آن از غضروف تشکیل شده است . می شود. جراحان به جای پک کردن بینی با این وسیله، ممکن است از بخیه های قابل جذب برای نگاه داشتن مخاط بینی استفاده کنند. پیش از این، بعد از اتمام عمل بینی، جراح از تامپون هایی که با گاز آماده شده بودند برای پک کردن بینی استفاده می کرد که سایز آن بزرگ بود و بیمار حین کشیده شدن ممکن بود مشکلاتی را تجربه کنند.

کشیدن اسپلینت داخل بینی

اسپلینت یا (Rhinoplasty splints) نوعی وسیله کوچک در جراحی بینی هستند که از جنس سلیکون یا ورقه های آلومینیوم بوده و در داخل یا روی بینی قرار داده می شوند. اسپلینت بینی چیست و چه کارایی دارد؟ جراحان زیبایی و پلاستیک بینی برای نتیجه بهتر جراحی بینی هایی که همزمان انحراف آن نیز برطرف می شوند علاوه بر اسپلینت ترموپلاست خارجی از اسپلینت های سیلیکونی داخلی هم استفاده می نمایند. در اصل به بیماران توصیه می شود تا بعد از جراحی بینی صبور بوده و تورم و درد های ازار دهنده موقتی را تحمل نمایند. با این حال جراح بینی خوب در تهران، به بیماران خود قطعا مراقبت هایی را بیان خواهد کرد که بعد از برداشتن و یا خارج کردن اسپلینت های بینی، چگونه از بینی مراقبت نمایند.

برداشتن اسپلینت داخل بینی

برداشتن اسپلینت داخل بینی درد دارد

استفاده از اسپلینت پس از جراحی بینی باعث مراقبت از غضروف بینی تا زمان ترمیم میشود. اسپلینت بینی به خوبی از بینی تا زمان بهبودی حمایت میکند و مانع از ایجاد ضربه به آن (دست کم تا 1 هفته) می شود. در صورتی که اطرافیان شما به تازگی جراحی بینی انجام داده اند، مشاهده کرده اید که در روز های اولیه بعد از جراحی بینی نیاز به قرار داده اسپلینت بینی است تا بینی را در جای خود نگه دارد. استفاده از اسپلینت بینی مزایای زیادی دارد که دکتر سعید ظفرمند در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهند کرد.

علت اصلی استفاده از کچ بینی چیست؟

اگر بعد از استفاده از محصول احساس ناراحتی خاصی به شما دست داد، موضوع را با پزشک متخصص خود در جریان بگذارید. البته که نوع اسپلینت بر اساس نیاز شما انتخاب میشود و توسط پزشک بهترین آن برای دوره نقاهت شما انتخاب خواهد شد. اسپلینت های داخلی و خارجی بسته به نظر پزشک جراح بعد از یک هفته از جراحی زیبایی از داخل یا بیرون بینی خارج می شوند. علت اصلی استفاده از کچ بینی چیست؟ دکتر سعید ظفرمند جراح بینی طبیعی در تهران درخصوص علت استفاده از اسپلینت بینی بعد از جراحی نکاتی را در ادامه بیان خواهند کرد. حال ممکن است تا حدود زیادی علت استفاده از اسپلینت بینی بعد از جراحی بینی را دانسته باشید. برخی از بیماران ممکن است به دلیل کشیده شدن پوست، ناراحتی جزئی در هنگام برداشتن اسپلینتها تجربه کنند.

کشیدن اسپلینت داخل بینی

اکثر این اسپلینتها از جنس ترموپلاستیک نیز ساخته شده اند، به همین دلیل دارای خاصیتی است که نسبت به هوای گرم و سرد واکنش نشان میدهد، که در دمای گرم حالتی شل و در دمای سرد حالتی سخت به خود خواهد گرفت. البته بیش از دردناک بودن، حس بدی که به بیمار داده میشد جای بحث دارد. در جراحی بینی به روش بسته، برش هایی که در داخل بینی و بر لبه های داخلی زده می شود. در هر صورت برش هایی که در داخل و یا خارج از بینی زده می شود بین سوراخ های بینی است. در این روش، برش سراسری بر روی پایه بینی زده می شود. این ها معمولا از جنس گاز، پنبه یا فوم فشرده شده و کاملا استریل ساخته شده اند.

هدف اصلی استفاده از اسپلینت ها کمک به حفظ شکل و موقعیت اصلاح شده بینی است. از خونریزیهای احتمالی بعد از جراحی بینی پیشگیری مینماید. پایدار کردن بافتی که جراحی شده است. سابق بر این، کشیدن و خارج کردن تامپون بینی کمی دردناک بود. لوله های کمی خمیده هستند که از دهانه سوراخ بینی شروع میشوند و با فاصله کوتاهی به داخل حفره بینی امتداد می یابد. به طور کلی مراقبت از اسپلینت یا گچ بینی یکی از اصول مراقبتی طی دوره نقاهت بعد از عمل بینی است. در مجموع می توان گفت اسپلینت خارجی برای محافظت بیشتر استفاده می شود. حین کشیدن تامپون ها نیز می توان از داروهای مسکن و ضد گرفتگی بینی استفاده کرد تا بیمار دردی احساس نکند.

اسپلینت سیلیکونی داخل بینی

همچنین باید از جراحی بینی انتظارات واقع بینانه ای داشت و بدانید که 6 هفته بعد از جراحی بینی، می توان بیشترین تغییر روی جراحی بینی را مشاهده کرد. در این خصوص باید بدانید که گذاشتن یا نگذاشتن تامپون توسط جراح، سلیقه ای نیست. اسپلینت بینی سیلیکونی داخلی یا اینترنال برای تمام بیماران استفاده نمیشود و جزو لوازم جراحی ای است که در اتاق عمل استفاده خواهد شد. اسپلینت های داخلی استریل هستند، قبل از استفاده ظاهر آن را بررسی کنید تا بدون نقص و بسته بندی سوراخ نشده باشد. این محصول در حین جراحی یا بعد از آن در حفره بینی قرار داده می شود. برای آنکه اسپلینتهای سیلیکونی داخلی درون حفره بینی جابجا نشوند آنها را بهم با نخ بخیه وصل میکنند.

اسپلینت داخل بینی چیست

گچ بینی در مقابله با عفونتهای بخیه یا هر گونه آسیب دیدن دیگری محافظت میکند و علاوه بر این بیماران در دورانی که بر روی بینی آنها گچ وجود دارد باید از هرگونه فعالیتهای سنگین و یا فعالیت اجتماعی و حتی فعالیتهای روزمرهای که سلامت بینی بیمار را تهدید کند، دوری کنند. ورم بینی بعد از عمل با اسپلینت ها کم می شود. اسپلینت ها که به عنوان آتل بینی شناخته می شوند، به منظور حفظ ساختمان بینی است ولی این نکته را باید دانست که استفاده و یا قرار دادن بیش از حد این نوع از آتل ها ممکن است باعث بروز ترومای تصادفی بر روی بینی شود.

اسپلینت سیلیکونی داخل بینی

وجود اسپلینت پس از عمل زیبایی بینی برای بهبود و حفظ شکل جدید و همچنین نتیجه گیری بهتر به شما کمک میکنند. اگر اسپلینت بینی شل شد، چه کنیم؟ اگر دست شما با بینیتان در دوره نقاهت به شدت برخورد کند یا یک شی با حجم سنگین بینی شما را مورد اصابت قرار دهد میتواند به بینی شما آسیب برسد. درست است که گچ بینی یا اسپلینت بینی شما محکم و با استقامت است اما به اندازه اتل دست یا گچ پا با استقامت نیست . مهمترین مزیت اسپلینت ها جلوگیری از ایجاد هماتوم و خون مردگی در داخل بینی است. مشتریان آسان مِد بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب ها و کلیه مراکز درمانی در سطح کشور هستند.

برداشتن اسپلینت داخل بینی درد دارد

مواد ذکر شده را معمولا به پمادهای آنتی بیوتیک و سایر داروهای درمانی و محافظ آغشته میکنند. فروشگاه اینترنتی آسان مِد اولین و جامع ترین فروشگاه آنلاین در زمینه فروش لوازم پزشکی و مصرفی می باشد و سعی شده است تا پرمصرف ترین محصولات مورد نیاز مراکز درمانی را در لیست محصولات خود قرار دهیم. اگر تا زمان ترمیم کامل، چیزی مانند اسپلینت از بینی محافظت نکند، شکل آن ممکن است تغییر کرده و از فرم ایده آل خارج شود. اما تغییرات اساسی تر و یا اصلاحاتی که بر روی بینی انجام شده است، مانند جراحی بینی گوشتی نیاز به ماه ها و حداقل یک سال انتظار دارد تا نتیجه جراحی مشاهده شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>