افتخارات Line of Duty Stephen Lawrence و Christopher Adler

[ad_1]

هشدار: برای انتشار تا ساعت 00:00:01 در تاریخ 23/03/2021 آغاز شده است - نام برنامه: Line of Duty S6 - TX: n / a - قسمت: Line Of Duty - محصولات عامیانه (شماره n / a) - نمایش تصاویر: DS استیو آرنوت (مارتین کامپستون) ، دی سی کلوئی اسقف (SHALOM BRUNE-FRANKLIN) ، سرپرست تد هاستینگز (ADRIAN DUNBAR) - (C) محصولات جهانی - عکاس: Steffan Hill

آخرین فصل از خط وظیفه نه تنها به توجه فوق العاده سریال به جزئیات پایبند بوده است ، بلکه همچنان از جنایات تاریخی به عنوان الهام بخش داستانهای خود استفاده کرده است. در قسمت 5 ، با احترام به قتل های واقعی زندگی استیون لارنس و کریستوفر آلدر ، که خانواده های آنها هرگز عدالت را در نتیجه رفتارهای نادرست پلیس مشاهده نکردند ، درام رویه ای جد مرکوریو را به شدت جلب و توجه لازم را به مکالمه پیرامون نژادپرستی نهادینه شده در نیروی پلیس جلب کرد. و سهل انگاری نویسندگان نمایش نام این دو مرد را با هم ادغام کردند و لارنس کریستوفر را تشکیل دادند ، شخصیت جدیدی که اکنون در تحقیقات قتل گیل ولا (آندی اوشو) نقش اساسی دارد و داستان او شامل عناصر واقعی هر دو مرد است که از نام او الهام گرفته اند.

خط وظیفه به تصویر کشیدن

در حالی که ما هرگز در نمایش با لارنس کریستوفر ملاقات نمی کنیم – مرگ او در سال 2003 اتفاق افتاد – ما در مورد او می فهمیم که DC Chloe Bishop (Shalom Brune-Franklin) و DI Steve Arnott (Martin Compston) به تحقیق در مورد قتل Vella ادامه می دهند. آنها از کریستوفر مطلع می شوند که می فهمند ولا ، روزنامه نگار برجسته ، اطلاعات مربوط به فساد پلیس را برای پادکست واقعی جرم جمع آوری می کرده و در شرف انتشار اطلاعاتی در مورد پرونده کریستوفر است که مرگ وی در بازداشت پلیس اتفاق افتاده است. بیشاپ ، که خود زنی رنگین پوست است ، با کمال تأسف وقایع منجر به مرگ کریستوفر را بازگو می کند: کریستوفر ، یک معمار جوان سیاه پوست ، توسط یک باند جوانان سفیدپوست مورد حمله قرار گرفت و مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت. وقتی پلیس به صحنه فراخوانده شد ، آنها به اشتباه تصور کردند که او عضوی از یک باند است و او را به بازداشت برد. بیشاپ پلیس این واقعیت را از دست داد که کریستوفر از ناحیه سر آسیب دیده و شروع به تمسخر وی کرده است – “بیشاپ توضیح داد:” در حالی که کریستوفر در حال خوابیدن بود می خندید و صداهای میمون می انداخت. عصبانیت بیشاپ هنگام پایان دادن به جزئیات داستان برای آرنوت قابل لمس بود. وقتی او از او س askedال کرد که حال او خوب است ، وی تنها پاسخی را که مناسب بود پاسخ داد: “چگونه کسی می تواند خوب باشد”؟

که در خط وظیفه، معلوم می شود که یکی از اعضای باند جوانان سفیدپوست که مسئول کتک زدن کریستوفر است ، دارن هانتر ، پسر رئیس سابق درگذشته گروه جرایم سازمان یافته (OCG) ، تامی هانتر بوده است. افسر پلیس مسئول تحقیقات ، مارکوس تورول ، مجموعه ای از پوشش ها را تحریک کرد که در نهایت پرونده را رد کرد و افسران درگیر مجاز به بازنشستگی زودهنگام و دریافت حقوق بازنشستگی کامل شدند. هیچ یک از عاملان این امر هرگز متهم نشده اند. اعتقاد بر این است که تورول که اکنون در اسپانیا مخفی شده بود ، کشف کرده است که او بخاطر نقش خود در مرگ کریستوفر و پس از آن پنهان کاری از او دور بود و ولا را به قتل رساند. در زمان تحقیق ، سایر افسران تیم تورول شامل یان باكلز (نایجل بویل) و سی سی فیلیپ آزبورن (اوون تیل) بودند كه هر دو به طرز عجیبی به سرعت از رده های پلیس بالا رفته اند و هر دو نیز قصد داشتند از قتل ولا سود ببرند.

دورین و نویل لارنس در خارج از دادگاه دادگستری بلمرش ، در جنوب لندن ، برای اولین روز تعقیب خصوصی خانواده ، چهار مرد را به قتل نژاد پسرشان متهم کردند.  (عکس از استفان روسو - PA Images / تصاویر PA از طریق گتی ایماژ)منبع تصویر: گتی ایماژ / استفان روسووالدین استیون لارنس در اولین روز پیگرد قانونی خصوصی خانواده علیه چهار مرد قاتل پسرشان.

چه اتفاقی برای استیون لارنس افتاد؟

با نگاهی به مردان واقعی که از موضوع کریستوفر الهام گرفتند ، استیون لارنس نیز می خواست معمار شود ، مانند کریستوفر خیالی در خط وظیفه. او فقط 18 ساله بود و در 22 آوریل 1993 در لندن ، هنگامی که با یکی از دوستانش منتظر اتوبوس بود ، قربانی حمله نژادی شد. پس از سوusing استفاده لورنس از لارنس ، گروهی متشکل از پنج جوان سفیدپوست به سمت او فرود آمدند و او را از استخوان یقه راست و شانه چپ چاقو زدند ، رگهای اصلی را قطع و ریه را سوراخ کردند. لارنس و دوستش دواین بروکس برای زندگی خود شروع به دویدن کردند ، اما لارنس پس از 130 یارد متلاشی شد و خونریزی کرد. عاملان این حادثه از صحنه گریختند و هنگامی که پلیس رسید ، دوست بروکس لارنس بلافاصله به دلیل مسئولیت مرگ وی مورد سو his ظن قرار گرفت. فقط به لطف شاهداني كه داستان او را تأييد كردند بود كه او ديگر به عنوان مظنون شناخته نمي شد. به زودی پس از حمله ، ساکنان محلی سریعاً اسامی اعضای این باند را ارائه دادند ، حتی یادداشت های ناشناسی را در ایستگاه پلیس گذاشتند تا دوباره تأکید کنند که آنها عاملان این جنایت را می دانند ، اما تا دو هفته پس از قتل هیچ دستگیری صورت نگرفت. این مظنونان بعداً بدون تفهیم اتهام آزاد شدند ، محققان با استناد به شواهد ناکافی.

بین سالهای 1994 و 2010 ، خانواده لارنس به پیگرد قانونی خصوصی پرداختند ، و تحقیقات بیشتری در مورد مرگ وی انجام شد ، از جمله تحقیق در مورد پلیس متروپولیتن توسط کمیسیون مستقل شکایات پلیس در مورد ادعاهای ادعای فساد پلیس که از قاتل محافظت می کرد تا سال 2012 بود که دو نفر از عاملان پرونده استیون لارنس در رابطه مستقیم با این جنایت به حبس ابد محکوم شدند ، در حالی که دو نفر دیگر برای سایر جرایم غیرمجاز مدت زمان خود را گذرانده اند. مجرم نهایی آزاد است. تحقیقات بعدی به این نتیجه رسید که پلیس متروپولیتن از نظر نهادی نژادپرست بوده و منجر به انتشار گزارش ماكفرسون می شود كه “یكی از مهمترین لحظات تاریخ مدرن عدالت کیفری در انگلیس” خوانده شده است.

آنچه برای کریستوفر الدر اتفاق افتاد

کریستوفر آلدر چترباز و برنامه نویس رایانه ای کارآموز سابق ارتش بود. پس از تعرض در خارج از کلوپ شبانه هال در آوریل 1998 ، که منجر به آسیب دیدگی شدید سر شد ، الدر به بیمارستان منتقل شد. کادر پزشکی که وی را معالجه می کردند رفتار وی را دشوار دانسته اند ، رفتاری که بعداً به جراحت سر وی نسبت داده شد. گفته می شود که وی گیج و بدون همکاری بوده و حالت پرخاشگرانه وی باعث شد پزشکان تلاش برای معالجه وی را کنار بگذارند. وقتی پلیس از وی پرسید که آیا وی برای ترک بیمارستان مناسب است یا خیر ، به آنها گفته شد که چنین است ، بعداً تصمیمی اشتباه یافت. پس از دستگیری ، دستبند و بیهوش ، ادعا شد که آلدر را از وانت پلیس به سلول بازداشتگاه در ایستگاه پلیس باغ کوئینز کشاندند. با فکر اینکه آلدر در حال مجروحیت خود است ، افسران مراقب او در عوض خندیدند و اظهارات نژادپرستانه کردند – حتی وقتی که او واقعاً در مقابل آنها می میرد. وقتی افسران سرانجام متوجه شدند که الدر نفس نمی کشد ، اقدام به احیا کردند ، اما بعداً مشخص شد که او مرده است. این حادثه توسط دوربین های مدار بسته در ایستگاه ، از جمله افسران صداهای میمون به سمت الدر ضبط شده است.

افسران درگیر در مرگ آلدر در ابتدا به دلیل ادعای کافی ناکافی تحت پیگرد قانونی قرار نگرفتند. پس از بازبینی در سال 2002 ، افسران به قتل قتل متهم شدند. با این حال ، دادگاه سرانجام سقوط کرد ، و افسران در رابطه با جرایم خود هیچ اتهامی نداشتند و تحقیقات داخلی ادامه داشت تا آنها را از هرگونه تخلف پاک کند. یک مجموعه تلویزیونی در سال 2004 شرایط مرگ آلدر را بررسی کرد و تصاویر دوربین مدار بسته گرفته شده از صحنه جنایت را نشان داد. اعتراض عمومی منجر به بررسی مجدد پرونده شد ، که به طرز وحشتناکی منجر به بازنشستگی پیش از موعد چهار نفر از 5 افسر شد که به دلیل استرس ادعا شده و پیشنهاد بازپرداخت بین 44000 تا 66000 پوند و همچنین حقوق بازنشستگی آنها را ارائه داد. علی رغم پرس و جو و پاسخ عمومی به این پرونده و صدور حکمی با استناد به افسران “جدی ترین غفلت از وظیفه” ، تا به امروز ، آنها با عواقب اقدامات خود روبرو نشده اند.

منبع تصویر: بی بی سی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>