افرادی که راه را برای حقوق LGBTQ + هموار کرده اند

[ad_1]

ماه غرور زمانی برای عدم عذرخواهی ، جشن ها و مهمانی ها است ، اما همچنین در مورد ادامه کار است که بسیاری از فعالان LGBTQ + خستگی ناپذیر برای آن مبارزه کرده اند. اعتراضات Stonewall در سال 1969 بدون مردمان کوئری که از حقوق LGBTQ + در انگلیس و ایالات متحده حمایت می کردند ، نمی توانست اتفاق بیفتد – و این لحظه تاریخی همچنان باعث افزایش صدای ناخوشایند می شود. برای ارج نهادن به میراث های نمادها و فعالان LGBTQ + ، ما نگاهی داریم به کمک های خارق العاده آنها در ادامه مبارزه برای حقوق برابر.

مارشا پی جانسون و سیلویا ریورا

مارشا پی. جانسون و سیلویا ریورا از چهره های اصلی جنبش آزادی خواهی همجنس گرایان در نیویورک در دهه 1960 و 1970 بودند و با همدیگر در شورش استون وال در سال 1969 اعتراض کردند. این دو همچنین در سال 1970 انقلابیون اقدام ترانستیت خیابان (STAR) را تاسیس کردند ، که پناهگاهی برای اعضای جامعه ترانس که بی خانمان بودند. فعالیت های جانسون و ریویرا و بازداشت ها در ایالات متحده همچنین باعث الهام بخشیدن به لحظات تاریخی برای جامعه کوئر انگلیس می شود.

پیر سیل

پیر سیل یک بازمانده فرانسوی از هولوکاست بود که به دلیل همجنسگرایی تبعید شد. در سال 1941 ، هنگامی که نیروهای آلمان بر فرانسه غلبه کردند ، وی در 17 سالگی به اشتباه توسط گشتاپو (پلیس مخفی آلمان نازی) دستگیر شد. سپس سیل به اردوگاه زندان شیرمک-ووربروک فرستاده شد و در آنجا مورد شکنجه قرار گرفت و تنها فرانسوی شد که پس از فرار صریحاً درباره تجربیات خود صحبت کرد.

بانو فیل

Phyll Opuku-Gyimah ، فعال ، بنیانگذار و کارگردان ، سازمان معروف و رویداد سالانه UK Black Pride را آغاز کرد ، که از افراد LGBTQ + میراث آفریقایی ، آسیایی ، خاورمیانه ، آمریکای لاتین و کارائیب تجلیل می کند. کارهای او در سطح بین المللی شناخته شده است و به طور فعال با نژادپرستی موجود در جامعه کوئر مقابله می کند.

آنتونی گری

آنتونی گری یکی از مهمترین شخصیتهای قانون LGBTQ + در انگلیس بود. رمان او تلاش برای عدالت: به سوی رهایی همجنسگرایان (1992) جزئیات مبارزات 10 ساله را که منجر به اصلاحات می شود و داستانهای ناگفته واکنش و موانع اجتماعی را بیان می کند.

جکی فورستر

جکی فورستر عضو جنبش آزادی خواهی LGBTQ + در سال 1970 بود ، وی در اولین راهپیمایی پراید انگلیس در سال 1971 شرکت کرد و سال بعد مجله Sappho را برای لزبین های انگلیسی تاسیس کرد.

سو سندرز

در سال 2019 ، جایزه دستاورد عمر خود را از Rainbow Honors به ​​Sue Sanders اهدا کرد. سو سندرز با 40 سال فعالیت فعالانه برای حقوق LGBT + ، زندگی خود را وقف LGBT + و مطالعات زنان کرده است.

چارلی کراگز

چارلی کراگز یکی از شناخته شده ترین فعالان ترانس در انگلستان است. او این سکوی را تأسیس کرد ترانس فوبیای ناخن جایی که او از طریق هنر ناخن با ترانس فوبیا مقابله می کند. از سال 2013 ، Craggs سالن ناخن پاپ آپ خود را برای ارائه مانیکور رایگان به موزه ها ، گالری ها ، دانشگاه ها و جشنواره های انگلستان برده است. در حین انجام ناخن ها ، مشتری ها فرصتی برای گفتگو با یک شخص ترانس دارند ، که امیدوارم تصورات غلط و بازنمایی های غلط در رسانه ها را از بین ببرد.

مونرو برگدورف

مونرو ، یک مدل و ستاره رسانه های اجتماعی ، در فشن شوهای بین المللی شرکت کرده و یک فعال صریح LGBTQ است. او اولین مدل ترانس بود که در کمپین L’Oréal در انگلیس شرکت می کرد ، اما وقتی صحبت از نژادپرستی کرد از کارزار کنار گذاشته شد. امروز ، کار و سکوی مونرو به حمایت از رنگین پوستان ، ترانس و بین جنسیت اختصاص یافته است.

خواجان قریشی

خاجان قریشی به POPSUGAR گفت. قریشی یک فعال LGBTQ + متولد بیرمنگام و بنیانگذار شرکت است یک صدا پیدا کنید، که اولین گروه اجتماعی و پشتیبانی مستقل ، چند ایمان ، بدون بودجه بیرمنگام برای زنان و مردان LGBTQI + جنوب آسیا و مردان 18 ساله و بالاتر است.

برای این پراید و پراید آینده ، لطفاً از سازمانهای محلی حمایت کنید که از جوامع LGBTQ + در انگلیس محافظت می کنند. با همسالان ، دوستان و خانواده خود صحبت کنید ، یاد بگیرید که چگونه به زبان بروید و در برابر هرگونه موارد عدم تحمل و جرایم متنفر ایستادگی کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>