انواع میگرن و چگونگی تفکیک آنها | بدن و ذهن

[ad_1]

میگرن با هاله ، که به گفته برندس ، تقریباً از هر چهار بیمار یک نفر وجود دارد ، شامل اختلالات بینایی یا حسی است که معمولاً قبل از سردرد اتفاق می افتد. او می گوید جذابیت که برخی از افراد هر دو نوع حمله میگرن دارند. وی توضیح می دهد: “معمولاً اگر هاله ای از حمله داشته باشید ، برچسب زده می شوید یا به عنوان کسی که میگرن دارد با اورا تشخیص داده می شود” ، حتی اگر میگرن بدون هاله را نیز تجربه کنید.

هاله میگرن معمولاً 10 تا 60 دقیقه طول می کشد و برای بسیاری از بیماران منجر به سردرد می شود. برندس می گوید هاله ممکن است با علائم بینایی مانند چراغ چشمک زن یا از دست دادن بینایی آغاز شود. در این صورت ، ممکن است افراد احساس سوزن سوزن شدن در صورت ، دست ها یا بازوها را داشته باشند و به دنبال آن زبان مشکل داشته باشند – این احساس که حتی نمی دانید کلمه ای را بیرون می آورید. اورا معمولاً ظرف 60 دقیقه به پایان می رسد و اگر مدت زمان بیشتری طول بکشد ، برندس می گوید پزشک ممکن است تشخیص های دیگر را نیز در نظر بگیرد.

حتی برخی از افراد می توانند هاله ای بدون سردرد داشته باشند ، اما برندس می گوید که این یک نوع فرعی جداگانه از میگرن است.

انواع فرعی میگرن

افراد مبتلا به میگرن مزمن یا اپیزودیک و میگرن با یا بدون هاله می توانند هر نوع زیر میگرن را تجربه کنند. برخی از متداول ترین زیرگروه های میگرن عبارتند از:

میگرن چشمی: به گفته گادلی ، میگرن چشمی یک حمله میگرنی است ، معمولاً در یک چشم ، جایی که هر تعداد اعوجاج بینایی می تواند تا یک ساعت رخ دهد. ممکن است همراه با سردرد اتفاق بیفتد.

وی می گوید: “اغلب ، حمله با نقطه كور در ناحیه مرکزی بینایی آغاز می شود كه می تواند كوچك شروع شده و بزرگتر شود.” “این اغلب یک مرحله هاله با سایر اعوجاج های بینایی ، مانند آنچه به نظر می رسد یک لکه نوری است که در دید محیطی و مرکزی شما حرکت می کند ، یا یک نمای کالیدوسکوپ دنبال می شود.”

میگرن دهلیزی: میگرن دهلیزی ، که ممکن است سردرد داشته باشد یا نداشته باشد ، تعادل فرد را تحت تأثیر قرار می دهد ، باعث سرگیجه ، فشار گوش یا صدای زنگ گوش می شود.

گادلی توضیح می دهد که میگرن دهلیزی نیز ممکن است با علائم غیر سردرد مانند مشکل در بینایی ، عدم تحمل نور و صداهای روشن ، گردن درد و اسپاسم ، گیجی ، بی نظمی فضایی و افزایش اضطراب همراه باشد. این دو اختلال تعادل شایع دیگر را تقلید می کند: سرگیجه موضعی پاروکسیسم و ​​خوش خیم و بیماری منیر.

میگرن همی پلژی (HM): افرادی که میگرن همی پلژی دارند در حین هاله خود دچار ضعف حرکتی می شوند که گادلی می گوید جذابیت عامل اصلی تمایز بین HM و سایر طبقه بندی های میگرنی است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>