اوکسانا چوزویتینا ، 46 ساله ، قدیمی ترین ژیمناست المپیک است

[ad_1]

اوکسانا چوسویتینا

توکیو قرار است هشتمین بازی المپیک اوکسانا چوسویتینا باشد. بله ، شما آن را به درستی خوانده اید ، و ، بله ، این یک رکورد است. چوزویتینا ، 46 ساله ، پیرترین ژیمناست المپیک تاکنون خواهد بود. او در اولین بازی های خود در سال 1992 17 ساله بود و در طول دوران حرفه ای خود ، نماینده اتحاد جماهیر شوروی سابق (“تیم متحد”) ​​، آلمان و کشور زادگاه خود ازبکستان بود ، که آخرین آنها را در تابستان به عنوان نماینده معرفی خواهد کرد.

آنچه واقعاً باورنکردنی است این است که وی با پیشرفت این ورزش همگام بوده و مهارتهای خود را ارتقا می بخشد تا بتواند از یک مزیت رقابتی برخوردار شود زیرا ژیمناست ها به سختی بیشتر مهارتهای خود را ادامه می دهند. او تقریباً سه دهه کامل پس از حضور در المپیک در صحنه جهانی در حال رقابت است و پنج مهارت دارد که در کد امتیازات ژیمناستیک هنری زنان نامگذاری شده است. اگر می خواهید به خط حافظه ژیمناستیک بروید ، کانال المپیک مجموعه ای از کارهای روزمره المپیک او را گردآوری کرده است که می توانید در اینجا تماشا کنید.

Chusovitina از سرخوشی به این ورزش ادامه داده است ، حتی زمانی که پسرش ، آلیشر ، در 2 سالگی به سرطان خون مبتلا شد و پس از آن در آلمان به دنبال درمان شد. شیمی درمانی سه سال به طول انجامید. معاینات بعدی پنج بار طول کشید. چوزویتینا سال گذشته به سی ان ان گفت: “بسیاری از مردم تصور می كردند كه من برای ارائه خدمات درمانی به فرزندم رقابت می كنم ، اما همه دنیا به من كمك كردند تا برای معالجه آلیشر پول جمع كنم. این به هیچ وجه مربوط به حرفه من نبود.” “من در حال آموزش بودم تا حواسم را از هر آنچه در بیمارستان می گذرد ، منحرف کنم.”

Chusovitina در حال حاضر در درجه اول به عنوان یک متخصص خرک شناخته می شود ، در مجموع 9 مدال جهانی در آن رویداد کسب کرده است. او به فدراسیون بین المللی ژیمناستیک گفت: در سن 33 سالگی ، او همچنین در مسابقات 2008 پکن مدال نقره خرک المپیک را در بازی های پکن ادعا کرد ، پس از آن متوجه شد که پسرش عاری از سرطان است. در طول سالها فقط در خرک آنقدر تغییر کرد که این ورزشکار مجبور بود همگام شود و با وجود همه اینها پیشرفت کرده است: “من فقط مثل شراب خوب بهتر شدم”.

به عنوان مثال ، انتقال از یک اسب به یک میز خرک در اطراف ، تقریباً در اواخر قرن وجود داشت. همچنین در سال 2006 تغییر در امتیازدهی از 10 عالی به امتیازات دشواری و اعدام توام وجود داشت که ژیمناست ها را در هر رویدادی به چالش می کشید تا مهارت های سخت تری را در برنامه های روزانه خود اضافه کنند. برای اینکه همه چیز را در چشم داشته باشیم ، او در آخرین بازیهای المپیک سعی کرد Produnova (یک ورودی جلو با دو چرخش جلوی کامل از میز خرک) را به سختی انجام دهد. مطابق با مجله نیویورک تایمز، اغلب از آن به عنوان “طاق مرگ” یاد می شود.

جدا از آن مدال نقره در پکن ، Chusovitina مدعی طلای تیمی با اتحاد جماهیر شوروی در سال 1992 بود. این باور نکردنی است که او از آن زمان انجام داده است ، و او گفت داخل مجله ژیمناستیک امسال “من فکر می کنم من یکی از پیشگامان این هستم که به هر زنی بفهمانم شما می توانید همسر شوید ، می توانید یک دختر باشید ، می توانید یک مادر باشید و می توانید یک ورزشکار المپیک و یک مدال آور المپیک باشید.” وی افزود: “هر چیزی ممکن است ، و سن فقط یک عدد است!”

طبق گزارش Bleacher Report ، چوزوویتینا از نظر لوسیان دمانته فرانسوی که 45 سال داشت در المپیک 1920 شرکت کرد ، از نظر سن بسیار بالاتر است. اگرچه در توکیو ماریان دراگولسکو 40 ساله رومانیایی را در زمین مسابقات ژیمناستیک مردان خواهید دید.

Chusovitina می گوید ، این المپیک آخرین بازی او خواهد بود. وی اظهار داشت: “بدن و ذهن من آن را احساس می کنند و من برای اولین بار در زندگی ام می دانم که زمان رفتن من فرا رسیده است.” داخل مجله ژیمناستیک. اشتیاق او به این ورزش باعث شده است که او در آن باند پرش با سرعت به پایین بپردازد و شاهد رقابت او در بازی های آخر خود برای دیدن چشم نواز باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه امیدهای المپیک و پارالمپیک ، به TeamGB.com مراجعه کنید. بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو در تابستان امسال را در BBC One و BBC Two تماشا کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>