اگر دچار پسوریازیس پوست سر هستید می توانید موهای خود را رنگ کنید؟

[ad_1]

قبل از اینکه برای برجسته سازی استفاده شود ، یک برس رنگی آغشته می شود.  مشتری زن در پس زمینه است.

پیمایش شرایط پوستی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. افرادی که بیماری هایی مانند پسوریازیس پوست سر را تجربه می کنند ، اغلب متوجه می شوند که آنها از ظروف موجود در لیست مواد تشکیل دهنده و مواد شیمیایی هستند ، همه اینها در تلاش برای کنترل پوستشان است. بنابراین ، هنگامی که شروع به بررسی مواردی مانند رنگ مو می کنید ، می تواند مشکل باشد که بدانید آیا باعث شعله ور شدن وحشتناک می شود یا باعث تحریک می شود. خبر خوب این است که لازم نیست برای همیشه برای رنگ آمیزی مو خداحافظی کنید ، فقط ممکن است لازم باشد چند مرحله اضافی انجام دهید تا مطمئن شوید روند رنگ آمیزی پسوریازیس پوست سر شما را تشدید نمی کند. برای اینکه بدانید در صورت ابتلا به پسوریازیس سر به روش رنگ آمیزی موی خود نزدیک شوید ، از دکتر متخصص شارون وونگ متخصص پوست و مو مستقر در لندن و از متخصص مغز و اعصاب مجاز و متخصص رنگ آمیزی در فلوریدا ، بریجتت هیل ، درخواست تخصص کردیم.

پسوریازیس و پسوریازیس پوست سر به طور خاص چیست؟

پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی مزمن است که سرعت گردش سلول های پوست را تسریع می کند. گردش طبیعی پوست در حدود سه تا چهار هفته طول می کشد ، اما در صورت ابتلا به پسوریازیس این روند فقط چند روز طول می کشد. پسوریازیس به طور کلی در واقع بسیار شایع است و تقریباً از هر 50 نفر 1 نفر در انگلیس به آن مبتلا است.

مانند بسیاری از بیماری های پوستی ، علل پسوریازیس کاملا مشخص نیست. دکتر وونگ با بیان اینکه “پسوریازیس به دلیل تعامل پیچیده بین ژنتیک ، سیستم ایمنی بدن و عوامل محیطی ایجاد می شود ،” افزود: به طور کلی ، با پسوریازیس “پوست پلاک های قرمز ضخیم ، برجسته و با مقیاس مشخص و نقره ای ایجاد می کند. در رنگ پوست های تیره ، “رنگ آمیزی [of psoriasis] “هیل به POPSUGAR گفت:” پسوریازیس می تواند در بسیاری از قسمت های بدن شما ، از جمله پوست سر ، ایجاد شود.

پسوریازیس سر به طور خاص همان چیزی را که در بالا توضیح داده شد ، نشان می دهد (پوست ضخیم و پوسته پوسته شدن) ، اما بدیهی است که برجستگی بیشتری در پوست سر و اطراف خط مو دارد. دکتر وونگ گفت: “پوسته پوسته شدن پسوریازیس می تواند بسیار شدید باشد و اغلب باعث خجالت مردم می شود.” توجه به این نکته مهم است که علایمی که در پسوریازیس در پوست سر مشاهده می شود با وجود اینکه شبیه چشم غیر آموزش دیده است ، از شوره سر متفاوت است ، به همین دلیل مهم است که به دنبال توصیه های پزشکی باشید و خود تشخیص ندهید.

اگر مبتلا به پسوریازیس پوست سر هستید می توانید موهای خود را رنگ کنید؟

بوی شدید رنگ مو به تنهایی کافی است تا هر کسی نگران شود که آیا به پوست سر شما آسیب می رساند (نگران نباشید ، برای اکثر مردم اینگونه نیست). اما اگر به پسوریازیس پوست سر مبتلا هستید ، احتمالاً این نگرانی بیشتر است. پاسخ به اینکه آیا رنگ مو بر پسوریازیس سر شما تأثیر می گذارد به شدت شرایط شما بستگی دارد. دکتر وونگ گفت: “آلرژی به رنگ مو باعث پسوریازیس نمی شود اما اگر پسوریازیس پوست سر فعال باشد ، رنگ ها باعث تحریک ، التهاب و ناراحتی بیشتر می شوند.” “رنگ آمیزی موهای شما در هنگام شعله ور شدن ، خطر واقعی تحریک و ناراحتی پوست و یا بدتر از آن ، ایجاد آلرژی در بالای پسوریازیس را تهدید می کند.” هیل این مورد را تکرار کرد: “من بعنوان یک رنگ آمیز و متخصص تریکولوژیک ، پسوریازیس را به عنوان یک زخم باز می بینم. رنگ مو می تواند شعله ور شدن را تشدید کرده و باعث ایجاد زخم ، زخم و تحریک پوست سر شود.”

خبر خوب این است که اگر پسوریازیس شما تحت کنترل است و در حال حاضر برافروخته نمی شود ، برای ادامه رنگ آمیزی موهای شما خوب است. اما با هر بیماری پوستی ، اگر هرگز مطمئن نیستید ، حتما با پزشک عمومی یا متخصص پوست خود صحبت کنید.

اگر مبتلا به پسوریازیس پوست سر هستید ، باید به متخصص رنگ آمیزی مو مراجعه کنید؟

پاسخ کوتاه بله است. صرفاً به این دلیل که خطر تحریک بیشتر پوست شما را کاهش می دهد. از لحاظ عملی ، اگر پسوریازیس پوست سر در پشت سر یا جایی که به سختی قابل مشاهده است ، ظاهر شود ، ممکن است در صورت رنگ آمیزی مو در خانه ، از شعله ور شدن یا تحریک آگاهی نداشته باشید.

هیل گفت: “اگر كسی بیماری پسوریازیس را مدیریت می كند ، باید كاملاً دست به دست هم بدهد تا بهترین روش ، روش ، محصول و برنامه را برای آسیب رساندن به شما ایجاد كند و باعث شعله ور شدن پسوریازیس نشود.” در حین انتصاب ، باید همیشه از رنگ مو یا پوست سر که دارید یا قبلاً تجربه کرده اید ، رنگ را آگاه کنید. حتی اگر در آن زمان فعال و یا شعله ور نباشند. به علاوه ، هرگونه حساسیت یا حساسیت به محصولات یا مواد تشکیل دهنده ، دکتر وونگ خاطرنشان کرد.

همه افراد باید قبل از رنگ آمیزی موهای خود تست پچ انجام دهند ، اما این مورد حتی برای افرادی که پسوریازیس دارند یا به مواد رنگی حساس هستند از اهمیت بیشتری برخوردار است. دکتر وونگ توصیه می کند با قرار دادن رنگ روی پوست سر ، گردن یا پشت گوش ، یک تست پچ کوچک انجام دهید تا آلرژی یا تحریک را رد کند. وی خاطرنشان کرد که حتی ممکن است رنگها فاقد PPD (پارافنیلن دی آمین) باشند ، اما شما هنوز هم نسبت به آنها حساسیت دارید.

اگر رفتن به سالن کاری نیست که بخواهید انجام دهید یا توانایی پرداخت آن را ندارید ، دکتر وونگ گفت که تا زمانی که “قبل از رنگ آمیزی موهای خود را درمان کنید و پوست سر را به سلامت برگردانید” ، باید رنگ آمیزی موهای خود را پیدا کنید در خانه.

آیا در صورت داشتن پسوریازیس سر ، موادی وجود دارد که از رنگ مو جلوگیری کند؟

وقتی صحبت از اجتناب از برخی مواد در رنگ مو می شود ، متأسفانه جواب خیلی ساده نیست. هیل توصیه کرد که آمونیاک را به حداقل برسانید (رنگهای زیادی بدون آمونیاک در بازار وجود دارد ، یکی از موارد مورد علاقه ما کریستف رابین است) و همچنین از مصرف روغن های آلی طبیعی خودداری کنید زیرا این موارد باعث تشدید پسوریازیس در بعضی از افراد می شود. دکتر وونگ گفت که ممکن است افرادی که پوست سرشان حساس تر است ، مایل به جلوگیری از PPD باشند ، که شایع ترین علت آلرژی به رنگ مو و تحریک پوست است. با این حال ، وی خاطرنشان کرد که اگر پسوریازیس شما تحت کنترل است ، لازم نیست نگران اجتناب از برخی مواد باشید.

اگر شما واقعاً نگران رنگ هستید اما می خواهید رنگ را تجربه کنید و به ریشه های خود دست نزده اید ، هیل پیشنهاد می کند یک روش رنگ مو مانند balayage را امتحان کنید که به طور کلی رنگ پوست شما را از بین ببرد. علاوه بر این ، از آنجا که خط مو معمولاً توسط پسوریازیس تحت تأثیر قرار می گیرد ، دکتر وونگ توصیه می کند از نرم کننده ضخیم و پایه روغن مانند وازلین برای محافظت از پوست اطراف و پشت گوش خود استفاده کنید تا تحریک احتمالی ناشی از تماس با رنگ ها را به حداقل برسانید.

به طور خلاصه ، اگر پسوریازیس شدید یا شدید است ، نباید موهای خود را رنگ کنید زیرا می تواند باعث تحریک بیشتر شود ، اما اگر پسوریازیس تحت کنترل باشد ، هیچ دلیلی برای جلوگیری از رنگ آمیزی مو وجود ندارد. اگر هنوز مطمئن نیستید ، با پزشک عمومی یا متخصص پوست خود صحبت کنید و به یک متخصص رنگ آمیزی مو که تجربه بیماری های پوست سر را دارد مراجعه کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>