بازیگران سایه و استخوان در نمایندگی سریال

[ad_1]

سایه و استخوان (L تا R) AMITA SUMAN به عنوان INEJ GHAFA از Shadow and Bone Cr.  DAVID APPLEBY / NETFLIX 2021

از کودکی عاشق تماشای نمایش های فانتزی و فیلم ها بودم. من قطعاً طرفدار هری پاتر بودم ، مورد ستایش قرار گرفتم Spiderwick Chronicles، و دوست داشت در مورد ماجراهای مولی مون و سگ سفرش به زمان بخواند. هرچه بزرگتر شدم ، عشق من و خیال تا حدودی کم شد ، زیرا من می خواستم بیشتر از خودم را در برنامه های تلویزیونی که تماشا می کردم ببینم. من می خواستم افرادی مانند من را بر روی صفحه ببینم ، یک زن جوان جنوب آسیا برخی از موارد مشابه من را تجربه می کند و سرانجام ، من تعجب می کردم که چرا چنین چیزی به نظر نمی رسید.

سریع به سال 2021 منتقل شدم ، و من با اقتباس تلویزیونی از آشنا شدم سایه و استخوان، مجموعه ای از رمان های YA که توسط نویسنده لی باردوگو نوشته شده است. اولین چیزی که من در مورد سریال متوجه شدم میزان نمایش بسیار زیاد بود ، نه فقط از نظر بازیگران متنوع (که قطعاً نقش زیادی دارد) بلکه شخصیت های LGBTQ + ، نمایندگی جامعه درگ و زنان قهرمان قوی . به عنوان کسی که از سال 2008 تاکنون از یک سریال فانتزی لذت نبرد ، کشف این نمایش برای من یک نقطه عطف مهم بود.

یک بازیگر جنوب آسیا به نام آمیتا سومان یکی از شخصیت های اصلی را بازی می کند ، یکی از اعضای درگ ها به نام اینج غفا. در یک مصاحبه میزگردی ، ما در مورد نمایندگی نمایش و اینکه عضویت در گروه بازیگران چگونه بود صحبت کردیم. برای او ، توانایی به تصویر کشیدن روایتی متفاوت در فانتزی ، فروش بسیار خوبی در کار در این نمایش بود. وی به POPSUGAR گفت: “این بزرگترین هدیه ای است که تاکنون ارائه شده است و من کاملاً با تو همدردی می کنم.”

سومن گفت: “من در تماشای ارباب حلقه ها و چند فیلم و فیلم حماسی فانتزی بزرگ شدم و هیچ گاه تنوع در آنها را ندیدم. این قلبم را شکست زیرا با ورود به این صنعت فکر کردم هرگز فرصتی پیدا نخواهم کرد.” . “فانتزی ژانری است که من آن را بسیار تحسین می کنم و دوستش دارم و فکر می کنم خیلی به بیننده بازگردد. آنچه برای من واقعاً مهم بود این بود که فقط یک جعبه تنوع را انتخاب نمی کردم ؛ شخصیت هایی که در نشان می دهد و اینها در کتاب ها است ، آنها برای افرادی که می بینید نوشته شده اند و چه جشنی است. من فقط امیدوارم که افراد دیگری که در موقعیتی مشابه من رشد کرده اند ، درک کنند که صنعت در حال تغییر است بله ، واقعاً یک راه طولانی طی شده است ، اما امیدوارم که آنها بتوانند الهام بگیرند و خود را در امیدها و رویاهای خود محدود نکنند. ” برای من این واقعیت که یک بازیگر جنوب آسیا یکی از نقش های اصلی است بسیار گویای این موضوع است و قطعاً دانستن اینکه این شخصیت با در نظر گرفتن شخصی مثل او نوشته شده است به من کمک کرد.

بازیگران باقیمانده نمایش همچنان بسیار گسترده هستند و گرچه این فقط یک شروع است ، اما قطعاً عمدی بود. باردوگو در کنار بازیگران و کارگردانان برای زنده کردن داستان کار کرد و درباره ماهیت مترقی سریال ، به ما گفت که “من واقعاً فکر می کنم که فقط یک قدم در این مسیر قرار داریم ، یا حداقل امیدوارم که باشیم. من فکر می کنم که [executive producer] اریک [Heisserer] برای اطمینان از اینکه اتاق نویسندگانش تنوع بازیگران ما را منعکس می کند ، از راه خود خارج شد. و اینکه وقتی داستان ها را برای این شخصیت ها نوشتیم ، با آنها با صداقت ، احترام و حساسیت رفتار کردیم. اما من فکر می کنم کارهای زیادی باید انجام شود و کتابهای زیادی از نویسندگان رنگی وجود دارد که دوست دارم اقتباس شده آنها را ببینم. بنابراین امیدوارم که فقط یک قدم دیگر در سفر به دیدن منظره ای فانتزی که دنیای ما را بسیار بهتر منعکس می کند ، قرار داشته باشیم. ”

داشتن یک بازیگر متنوع برای اینکه بینندگان احساس کنند در صفحه نمایندگی دارند فقط بخشی از سفر است – بخشی دیگر از آن این است که بازیگران را قادر می سازد تجربیات زندگی کرده خود را در نقشی که بازی می کنند به ارمغان بیاورند. جسی می لی نقش شخصیت اصلی ، احضار کننده خورشید به نام آلینا استارکوف را بازی می کند. وی توضیح داد که “برای من بسیار خوب بود که من بتوانم از تجربه خودم به عنوان یک نژاد مختلط استفاده کنم ، دائماً توسط همه خسته شوم و این را به شخصیت آلینا برسانم ، زیرا وقتی ما با او ملاقات می کنیم ، او بسیار آسیب پذیر است و او به نوعی کاملاً ساکت است اما بعد متوجه می شویم که او این واقعاً موجودی قدرتمند است. بسیار زیبا بود که در همه آن چیزها ببافید و از خودم بپرسید ، “چرا او پنهان می شود؟ چرا قدرت خود را از خود ،؟ “، فهمید که ناشی از سرزنش شدن توسط زندگی است و دائما به شما می گوید که شما متفاوت هستید ، و شما باید در آن جا شوید.”

می لی اضافه کرد که “واقعا بسیار خوب بود که بتوانم آن تجربه را ارائه دهم و آن را معتبر جلوه دهم. این واقعاً در زندگی من احساس واقعی داشت. به عنوان یک فرد نژاد مخلوط ، بخشی از من است. من به من شکل داد این شخصیت من را شکل می دهد. اما همه چیز من نیست. و من فکر می کنم این چیزی است که آنها در این نمایش انجام داده اند. من واقعاً این را دوست دارم. “

این سریال خودش خیلی زود مسابقه را نیز مورد کاوش قرار می دهد ، کاری که من شخصاً قبلاً در مورد نمایش های فانتزی دیگر ندیده ام. پذیرفتن موضوعی از این قبیل – موضوعی که بندرت در آن فضا مورد کاوش قرار گرفته است ، و مواردی که ممکن است تعدادی از بینندگان برنامه تجربه کرده باشند – باعث می شود که این موضوع بیش از پیش قابل دوام باشد. از نظر می لی ، نقش آلینا برای او برجسته بود زیرا مشخص می کرد که مدیران انتخاب به دنبال شخصی می گردند که دارای نژاد مختلط باشد ، به ویژه از نژاد چینی. “مای لی” توضیح داد: “من بلافاصله مثل این شدم که” اوه ، این خیلی هیجان انگیز است! “، زیرا این اتفاق برای من خیلی زیاد اتفاق نمی افتد.” دنیایی که لی نوشته است واقعاً متنوع است. همه اینها وجود دارد ملتها و فرهنگهای مختلف ، و شما بدیهی است که نیاز به نمایش مناسب آن داشتید ، بنابراین بازیگران متنوع هستند. “

باردوگو در مورد کاوش موضوعاتی مانند نژادپرستی ، در کنار پرهیز از آسیب های واقعی زندگی در صفحه ، گفت که “من فکر می کنم که واقعاً هرگز قصد نداشتم یک داستان را با یک پیام خاص تعریف کنم یا بگویم ،” من رفتن به مقابله با مردانگی سمی یا نژادپرستی یا فرهنگ تجاوز جنسی ، اما اگر می خواهید یک داستان فانتزی تعریف کنید و اگر می خواهید واقعی به نظر برسد ، باید در مورد این موارد متفکر باشید. و من فکر می کنم که خوانندگان خیلی زود این موضوع را انتخاب می کنند. “

سایه و استخوان ممکن است فقط یک قدم کوچک در سفر به نمایش های فانتزی پیشروتر باشد ، اما این گامی است که مدتی است به آن نیاز داشته ایم. صرفاً به رسمیت شناختن مسائلی که واقعاً اهمیت دارند یا نوشتن برای نقش های متنوع و انتخاب آنها ، تعدادی از راه های جدا شدن این مجموعه از بقیه موارد وجود دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>