بنیانگذار درمانگران آسیای جنوبی در مصاحبه بهداشت روان

[ad_1]

منبع تصویر: درمانگران جنوب آسیا

به عنوان یک زن آسیای جنوبی ، ایده درمان یک ایده دشوار است. صحبت کردن در مورد آن آسان نیست و چیزی نیست که بتواند در مورد آن صحبت کند است واقعاً در مورد فرهنگ صحبت شد ، بنابراین منطقی است که مدتی طول کشید تا آن را درست کنم. اولین تجربه من در زمینه درمان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بود ، زمانی که برای یافتن یک کار تمام وقت خارج از خرده فروشی تلاش کردم. من در آن زمان از طریق محل کار خود قادر به دسترسی به تعدادی جلسات رایگان بودم ، اما در پایان شش جلسه ، به سختی سطح را خراشیده بودم. می خواستم ادامه دهم اما توضیح مفهوم درمانی برای خانواده ام ساده ترین کار نبود ، بنابراین آن را کنار گذاشتم.

یک سال بعد ، من با زندگی در خانه دست و پنجه نرم می کردم و سریعاً دوباره با مشکلات بزرگ شدن در خانه های آسیای جنوبی آشنا شدم. یک بار دیگر به این نتیجه رسیدم که وقت آن است که دوباره ایده درمانی را مرور کنم. من فکر کردم که شاید داشتن یک درمانگر جنوب آسیا که می توانم با او ارتباط برقرار کنم بهترین گزینه است بنابراین چند جلسه با یک زن مسن تر گذراندم ، اما بعد از احساس اینکه با مادر خودم صحبت می کنم (که با او خیلی باز نبودم در آن زمان) ، من تسلیم شدم. در حین قفل در سال 2020 ، من درمانگران جنوب آسیا را کشف کردم ، یک فهرست از متخصصان بهداشت روان در جنوب آسیا از سراسر انگلیس. از طریق فهرست ، من توانستم تعدادی از درمانگران مختلف را که احساس می کنند مناسب من هستند ، مشخص کنم و جلسات مقدماتی را با هر یک از آنها تعیین کنم تا بهترین گزینه من باشد.

سریع به سال 2021 منتقل شدم ، و کسی را پیدا کردم که تربیت من ، تجربیات من در رابطه بین نژادی و مبارزاتی را که زنان آسیای جنوبی در جامعه غربی رشد می کنند ، درک می کند. من با راج خیرا ، بنیانگذار درمانگران جنوب آسیا آشنا شدم تا بیشتر در مورد چگونگی ایجاد سایت ، چرا صحبت کردن با شخصی که به نظر شما می رسد مهم است و چگونه مکالمه پیرامون بهداشت روان در جوامع رنگی تغییر یافته است ، بیشتر بدانم. .

منبع تصویر: درمانگران جنوب آسیا

خیرا به POPSUGAR گفت: “من سال گذشته مجموعه ای از کارها را انجام دادم به نام” Brown and Lockdown “، و ایده این بود که قفل کردن برای دختران قهوه ای واقعاً چیز جدیدی نیست. ما تمام زندگی خود را مانند این زندگی کرده ایم.” “من فقط آن داستان ها را به اشتراک می گذاشتم و فکر کردم” پیام های پریشان زیادی دریافت می کنم ، من به منبعی نیاز دارم که بتوانم طرفدارانم را به آن راهنمایی کنم “، بنابراین من فقط در رسانه های اجتماعی برای متخصصان بهداشت روان فراخوانی کردم. روزها حدود 500 پاسخ وجود داشت ، و من فکر کردم که برای اینکه این به عنوان ابزاری موثر باشد ، باید بیش از یک برگه Google باشد ، “.

داشتن یک درمانگر که به نظر می رسد شما چیزی است که اکثر مردم نمی دانند تا زمانی که اتفاق بیفتد به آن احتیاج دارند ، خیرا اضافه کرد. “من نمی فهمیدم که هویت یا فرهنگ من چه تاثیری بر نوع خدماتی دارد که دریافت می کنم ، اما اکنون که به گذشته نگاه می کنم و در مورد جلساتی که گذرانده ام تأمل می کنم … من شوخی نمی کنم ، زمان توضیح فرهنگ و تفاوت های ظریف ، “او گفت. خیرا همچنین فهمید که در تجربیات گذشته درمانی از او بی بهره بوده است. “من فقط سعی داشتم توضیح دهم كه من از آن زن به عنوان خاله خود یاد می كنم ، اما او در واقع خاله من نیست و این برای این درمانگر ذهن آزار دهنده بود. من با خودم فكر كردم” ما مردی را روی ماه قرار دادیم ، مطمئنا این درک یک مفهوم خیلی دشوار نیست؟ به عنوان یک حرفه ای ، آنها آموزش دیده اند که با موضوعات کاملاً پیچیده ای مانند اعتیاد و شرم سر و کار دارند ، با این حال من زنی را که با من در ارتباط نیستم عمه صدا می کنم ، خیلی زیاد است؟ این موارد مانند مواردی است که باعث می شود احساس بی حسی کنید. ” تجربه هایی از این دست به تنهایی کافی است تا مردم را از فکر درمان کاملاً کنار بگذارند ، بنابراین فهرست هایی مانند درمانگران جنوب آسیا وجود دارند تا اطمینان حاصل کنند که تجربیات جامعه ما از درمان مثبت و قابل فهم است.

“پزشکی عاری از نژادپرستی نهادی نیست ، اما هنوز مدلی است که توسط انسانهای مغرض ارائه شده است.”

با وجود این تقاضای واضح برای درمانگران جنوب آسیا ، مکالمه پیرامون بهداشت روان هنوز هم آنجایی که باید در جامعه ما باشد وجود ندارد. خیرا معتقد است که دو دلیل اصلی برای آن وجود دارد: انگ و تبعیض. “به طور کلی ، داده ها از این مفهوم پشتیبانی می کنند که بیماری های بهداشت روانی در مردم آسیای جنوبی به طور مکرر تشخیص داده نمی شود. افراد زیادی در جوامع جنوب آسیا مبتلا به بیماری روانی تشخیص داده نمی شوند. بنابراین ، آسیای جنوبی بیماری های بهداشت روانی ندارند ، خیرا توضیح داد: “اما ما می دانیم که این موارد درست نیستند.” وی افزود: “ما آن را کلاله می نامیم ، اما من فکر می کنم این در واقع تبعیض است. کلاله بخشی از مکالمه است ، عمدتا به این دلیل وجود دارد که فهم آن دشوار است. در زبان های آسیای جنوبی کلمه ای برای افسردگی وجود ندارد. بیان بیشتر جنوب دشوار است درک مردم آسیا از افسردگی و سلامت روان. کلماتی که به آنها نزدیک می شوند “دیوانه” ، یا “کار آجیل” ، یا “بیش از حد ناراحت کننده” یا “حساس” هستند. آنها خیلی مثبت نیستند. خیلی سبک نیستند آنها خنثی نیستند. بنابراین در اطراف آن انگ وجود دارد. ”

منبع تصویر: درمانگران جنوب آسیا

وی افزود که “دلیل دوم این است که مدل های تشخیصی افسردگی و اضطراب بر روی چک لیست خاصی از علائم متمرکز می شوند ، اما داده هایی وجود دارد که به ما می گوید اضطراب و افسردگی بسته به زمینه فرهنگی شما متفاوت نشان داده می شود. آسیای جنوبی به طور سنتی علائم روانی-روانی بیشتری را تجربه می کنند مانند درد معده و سردرد. این یک شکاف مفهومی ایجاد می کند که در آن آسیای جنوبی احساس بدی به پزشک می کند ، اما پزشک در یک سیستم پزشکی آموزش دیده است که در آن علائم آنها برای تعیین بیماری بر اساس مردان سفید پوست است. ” خیرا در ادامه توضیح داد که “پزشکی فارغ از نژادپرستی نهادی نیست ، اما هنوز مدلی است که توسط انسانهای مغرض تهیه شده است. کارولین پرز آن کتاب را نوشت ، زنان نامرئی، که در مورد چگونگی ساختگی تست تصادف در اتومبیل از یک مرد و علائم سکته قلبی صحبت می کند ، همه آنها بر اساس مردان است. می توانید این ایده را بیشتر بیرون بکشید. این فقط مسئله تفاوت های زن و مرد نیست ، تفاوت های فرهنگی قومی نیز وجود دارد. من سعی می کنم از گرایش به گفتگوی ننگ دور باشم زیرا صادقانه بگویم ، من فکر می کنم این یک مجوز رایگان به سفیدپوستان و سیستم بهداشت و درمان می دهد ، جایی که آنها ما را سرزنش می کنند ، در حالی که بخشی از آن نیز تقصیر آنهاست.

از نظر حرکت سوزن با این نوع مکالمات ، قدم های کوچکی وجود دارد که خود ما می توانیم آنها را برداریم. خیرا گفت که “من فکر می کنم که هر فرد باید به درمان مراجعه کند. حتی اگر فقط یک جلسه داشته باشید ، فقط می توانید ببینید در مورد چه چیزی و چگونه کار می کند. در انجام این کار ، شما همچنین می توانید با نحوه ممکن است یک فرد را تسکین دهد یا منفعت برساند. ” وی افزود: “من قدردانی می كنم كه پیشنهاد بسیار ممتازی است. اگر به درمان دسترسی ندارید ، پس من واقعاً عقب نشسته و در مورد آنچه كه این واژه ها برای شما ایجاد می كنند تأمل می كنم. [is important]. اگر به شما بگویم ، “باب به درمان می رود” ، چه تصوراتی از قبل درباره باب دارید؟ اگر به شما بگویم که افراد خوشحال به درمان می روند ، این چه فکری برای شما می کند؟ اگر به شما بگویم زوج های خوشبختی که در آستانه طلاق نیستند ، به درمان می روند و آنها باید به درمان مراجعه کنند ، این چه فکری برای شما می کند؟ چمدان ها و تهویه مطبوع را که در مورد درمان آموخته اید ، واقعاً باز کنید ، و چه کسی باید مراجعه کند و چرا. “

زیر سال بردن از خود و قضاوت های خود ، یک گام کوچک در روند ریشه کن کردن ننگ پیرامون درمان برای آسیای جنوبی است. این را با تأیید پزشکی غربی ترکیب کنید و منابع قابل دسترسی و مرتبط با فرهنگ مانند درمانگران جنوب آسیا می توانند تفاوت باورنکردنی ایجاد کنند.

منبع تصویر: درمانگران جنوب آسیا

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>