به عنوان یک زن سیاه ، تصور نمی کنم دوستان را دوست داشته باشم ، اما دوست دارم

[ad_1]

FRIENDS ، جنیفر آنیستون ، دیوید شویمر ، کورتنی کاکس آرکت ، مت لابلانک ، لیزا کودرو ، متیو پری ، (فصل 1) ، 1994-2004 ، برادران وارنر / احترام به: مجموعه اورتمنبع تصویر: مجموعه اورت

وقتی بزرگ شدم وسواس زیادی داشتم با نمایش هایی مثل این دوستان، زینفلد، دوست دختر، و جنس و شهر، اما تا وقتی که بزرگتر شدم متوجه شدم که سه نمایش از این نظرها برای مردم سیاهپوست ارائه نمی شود و بندرت خودم را روی صفحه نمایش می دیدم. تقریباً دو هفته از یکی از شاخص ترین دیدارهای تاریخ تلویزیون – گذشته است دوستان بازیگران هرچند پیرتر اما دوباره به هم برگردید. من ، مانند بقیه ، برای دیدار مجدد با چندلر بینگ آزار دهنده اما مرتبط حساب کردم. . . چون جدی ، آیا می توانم بودن دیگه هیجان زده ؟!

وسواس من با دوستان تقریبا تهوع آور است. من نه تنها چندین بار سریال را از بالا به پایین در طول سال تماشا می کنم ، بلکه در آن لیست نخبه نمایش هایی که اکثر ما داریم نیز وجود دارد. شما لیست را می دانید. این یکی از آنها است که باعث می شود دوستان ما آجیل ها و درخواست هایی را که نه چندان پنهان “اینجا ما دوباره می رویم” از طرف شریک زندگی مان دور کنیم زیرا آنها از نشستن در برنامه هایی که بدون شکست می توانید به آنها بازگردید ، خسته شده اند به تماشای. دوستان وقتی غذا می پختم ، تمیز می کردم ، به دنبال کار می گشتم و در اوج همه گیری ، صداهای آشنای آن را شاد می کردم ، بخشی از صدای پس زمینه من شد.

دوستان یک مسئله اساسی در زمینه تنوع دارند ، و با همه هیاهوی پیرامون دیدار مجدد ، نمی توانستم کمکی کنم اما فکر نمی کردم ، قرار نبود که این نمایش را به اندازه خودم دوست داشته باشم.

سال گذشته ، من حداقل سه بار از ابتدا تا انتها sitcom را تماشا کردم و با آن در صلح هستم (ممکن است بدتر باشد ، درست است). با مرور مجدد این نمایش در چندین باره در طول همه گیرى ، اظهارات بعدی من نباید تعجب آور باشد: دوستان یک مسئله اساسی در زمینه تنوع دارد ، و با وجود همه هیاهوی پیرامون گردهمایی ، نمی توانم فکر کنم ، قرار نبود که این نمایش را به اندازه خودم دوست داشته باشم.

صادقانه بگویم ، من تعداد دفعاتی را دیده ام که افراد سیاه پوست را در این برنامه دیده ام و حتی از این پرسیده ام که چگونه شخصیت های سیاه و سفید به صورت بی رویه و به طور تصادفی در قسمت ها قرار گرفتند. به آنها همان لطف ، مراقبت یا رشد شخصیتی که جوی ، چندلر ، فیبی ، راشل ، مونیکا و راس تجربه کرده اند داده نشده است – آنها در زمانی ساخته شده بودند که به نظر می رسید مدیران تلویزیون مخاطبان سیاه پوست را نمی فهمند (FYI ، آنها هنوز هم نکنید) و نمایندگی تا چه اندازه می تواند قدرتمند باشد.

بنابراین آنها به جای شخصیت های کاملاً سیاه ، به ما زنی با سینه های بزرگ ، بچه ای که به چندلر ، پسر تحویل تشک ، مرد ، پیشخدمت ، دختر رقصنده و مرد خواننده نگاه می کرد ، به ما دادند. اولین باری که یک سیاه پوست را در این سریال دیدم فصل 1 قسمت 3 بود که جنیفر لوئیس در نقش همکار مونیکا به نام پائولا بازی می کرد. من فکر می کردم پائولا شخصیتی دوباره در حال ظهور است و از دیدن یک شخص سیاه پوست در اوایل اجرای سایت کمیت خوشحالم ، اما متاسفانه ، او به لیست عجایب یک قسمته اضافه شد. در فصل 9 ، به نظر می رسد تیم انتخاب بازیگران به نوعی نمایندگی و تنوع اخلاقی داشته و عایشه تایلر را به عنوان چارلی ویلر انتخاب کرده اند. چارلی ویلر دانشمند زیبا ، تحصیل کرده ای بود که پس از اولین حضور در 9 قسمت در یک رکورد ظاهر شد.

FRIENDS ، دیوید شویمر ، عایشه تایلر ، (فصل 9) ، 1994-2004 ، برادران وارنر / با احترام: مجموعه اورتمنبع تصویر: مجموعه اورت

بیشتر کاراکترهایی که نام بردم نقش های بسیار کمی داشتند و شاید آنها در مرحله انتخاب بازیگران به یک فکر بعدی تبدیل شدند ، اما نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که هیچ وقت هیچ ستاره مهمان سیاه وجود نداشت. دوستان یکی از معدود نمایش هایی بود که شیار ستاره مهمان را به خوبی انجام داد و در طول 10 فصل خود ، برخی از مشهورترین بازیگران جهان را به نمایش گذاشت. . . فقط آنهایی که سیاه نیستند. در دهه 90 ، هالیوود سیاه اوج کمال بود ، بنابراین من شک دارم به دلیل کمبود ستاره برای انتخاب باشد اما به سادگی ناتوانی در درک اینکه چرا متنوع سازی ترکیب ضروری است.

دوستان یک نمایش سفید است که تجربه سفید را به تصویر می کشد. من فکر نمی کنم آنها می دانستند که تجربه Black چیست یا چگونه حتی می توان در آن صفحه روی صفحه حرکت کرد. اما ارزش آن را داشت که امتحان کنید. با تأمل در نمایش عایشه تایلر از چارلی ویلر ، من به وضوح می بینم که شخصیت او یک نگاه کوچک به سیاه نمایی بود ، و حتی در آن زمان نیز واقعیت نداشت زیرا آنها تصمیم گرفتند خوش طعم ترین تلویزیون سیاه پوستان را برای از دست دادن ما ارائه دهند مخاطبان اصلی آنها چارلی به انگلیسی Vernacular انگلیسی-آفریقایی-آمریکایی صحبت نمی کرد (AAVE ، همچنین به عنوان Ebonics شناخته می شود) ، او بلند صدا نبود ، و در محله های یهودی نشین دختر سیاه و سفید سقوط نمی کرد. شخصیت او به گونه ای خاص از زنان سیاه نوشته شده بود – نوعی که به اندازه کافی خوش طعم بود و علاقه عشق راس را بازی می کرد و این برای من از بین نرفت.

من به طرز دردناکی می دانم که هرگز مخاطب مورد نظر برای نمایشی نبوده ام که گاهی اوقات با خنده گریه می کند و این یک درک تلخ و شیرین است.

من به طرز دردناکی می دانم که هرگز مخاطب مورد نظر برای نمایشی نبوده ام که گاهی اوقات با خنده گریه می کند و این یک درک تلخ و شیرین است. دوستان در آن زمان مسئولیت داشت و می توانست آینده تلویزیون را از راه های عظیمی تحت تأثیر قرار دهد. من تماشا نکردم زیرا می توانستم با تجربه سفیدها ارتباط برقرار کنم اما به دلیل اینکه کوین برایت ، مارتا کافمن و دیوید کرین بارها اظهار داشتند که دوستان به عنوان 20 ساله که تلاش می کردند آن را در نیویورک بسازند ، محصول کم امتیازهای مختلف در حرفه آنها بود – و من در سطح انسانی با آن ارتباط برقرار کردم. من هرگز این شخصیتهای زندگی ممتاز را درک نخواهم کرد و این نمایش به هیچ وجه زندگی من را تحت تأثیر قرار نداده است ، اما حداقل من داستان کسی را درک می کنم که سعی دارد آن را در جایی از زندگی بسازد و این همان چیزی است که دوستان است.

من برای خنده حاضر شدم ، اما این بدان معنا نیست که متوجه موضوعات آشکار تنوع آن نشدم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>