به گفته کارشناسان ، ما باید در محیط داخلی از آنتی اکسیدان استفاده کنیم

[ad_1]

دو مورد وجود دارد که متخصصان پوست می توانند انجام دهند همیشه به ما بگویید تا در برنامه های مراقبت از پوست خود استفاده کنیم و این یک سرم ضد آفتاب و آنتی اکسیدان است. دلیل این امر به محافظت برمی گردد. ضد آفتاب از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند و آنتی اکسیدان ها از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کنند (بعداً اطلاعات بیشتر) که غالباً محصول جانبی آلاینده ها ، اشعه های خورشید ، سیگار کشیدن و برخی غذاها هستند – مواردی که اغلب در فضای باز یافت می شوند.

حال ، اینکه آیا باید هر روز صبح سرم آنتی اکسیدان خود را استفاده کنید ، صرف نظر از اینکه از خانه خارج می شوید ، احتمالاً مهمترین مسئله ذهن شما در حال حاضر نیست. اما ما به عنوان ویراستار زیبایی ، به این موارد فکر می کنیم و می دانیم که بسیاری از علاقه مندان زیبایی که در آنجا هستند نیز همین موضوع را تعجب می کنند.

حتی اگر قفل در حال اتمام است ، اما قطعاً زمانهایی وجود دارد که ما می توانیم کل روز را در داخل خانه سپری کنیم. به همین دلیل ما می خواستیم از طریق متخصصان پوست بدانیم که آیا حتی اگر آن روز بیرون نرویم باید سرم آنتی اکسیدان خود را بپوشیم. (به هر حال ، بیشتر محصولات آنتی اکسیدانی مراقبت از پوست ارزان نیستند.) پاسخ ، با این حال ، طبق گفته هرکسی که صحبت کردیم بله ، ما باید از آنتی اکسیدان در داخل بدن استفاده کنیم. به خواندن ادامه دهید تا دلیل آن را بیاموزید.

آنتی اکسیدان دقیقاً چیست و چگونه بر روی پوست ما تأثیر می گذارند؟

اگر متخصصان می گویند ما باید هر روز از آنتی اکسیدان استفاده کنیم ، این بدان معنی است که آنها بسیار خاص هستند و خوب ، آنها نیز هستند. دکتر Ifeoma Ejikeme ، متخصص پوست و مدیر پزشکی کلینیک پزشکی آدونیا گفت: “آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد اضافی را خنثی می کنند و از حمله به ساختارهای سلولی جلوگیری یا جلوگیری می کنند.” دکتر تیوی ماروتاپو ، مشاور متخصص پوست در لندن به POPSUGAR گفت: “یک رادیکال آزاد یک مولکول اکسیژن ناپایدار است که می تواند به سلول های ما آسیب برساند.”

و اگر می خواهید در مورد موارد علمی واقعاً اطلاعاتی کسب کنید ، دکتر متخصص پوست Emma Craythorne آن را حتی بیشتر خراب کرد. وی توضیح داد: “رادیکال آزاد ماده یا مولکولی است که ناپایدار است و دارای الکترون جفت نشده است. برای اینکه پایدارتر شود ، الکترون را از ماده دیگری جستجو می کند و می گیرد.” اغلب اوقات ، آنها مستقیماً به پوست شما می روند تا الکترون آن را برطرف کنند.

“در پوست ما ، این شکستن پیوندها و اتصال مجدد باعث تخریب و آسیب دیدگی می شود.” این می تواند به هایپرپیگمانتاسیون ، اریتم (که در اصل به معنای قرمزی است) و همچنین آسیب به کلاژن و الاستین پوست کمک کند. دکتر ماروتاپو توضیح داد: “کلاژن آسیب دیده به همان اندازه موثر پوست را داربست نمی کند ، که می تواند منجر به افتادگی و خطوط ریز شود.”

مراقبت های موضعی از پوست انجام می شود زیرا اگرچه “بدن حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی است ، اما می تواند با آنتی اکسیدان هایی که روی پوست شما استفاده می شود ، به تقویت آنها کمک کند.” مشهورترین مواد آنتی اکسیدانی شامل ویتامین A (که به احتمال زیاد به عنوان رتینول یا اسید رتینوئیک می شناسید) ، نیاسین آمید (همچنین به عنوان ویتامین B3 نیز شناخته می شود) ، ویتامین E ، رسوراترول و معروف ترین آنها ، ویتامین C است. نکته؟ دکتر ماروتاپو گفت: “به دنبال فرمول های ترکیبی برای مزایای اضافی باشید.”

محصولات آنتی اکسیدانی علاوه بر محافظت در برابر رادیکال های آزاد ، در واقع می توانند باعث تقویت اثر ضد آفتاب شوند ، که باید از آن در داخل خانه نیز استفاده کنید. دکتر کریتورن خاطرنشان کرد که ضد آفتاب قهرمان شماره یک در هنگام محافظت در برابر آسیب های خورشید است ، اما “آنتی اکسیدان های موضعی خط دفاعی بعدی هستند.” به همین دلیل بهتر است صبح قبل از SPF از سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید.

آیا باید حتی وقتی در خانه نیستیم از سرم آنتی اکسیدان خود استفاده کنیم؟

از نظر آنها این سه متخصص اتفاق نظر داشتند که بله ، اگر مایل به محافظت در برابر آسیب رادیکال های آزاد هستید ، باید به طور مرتب از یک محصول آنتی اکسیدانی در داخل منزل و همچنین خارج استفاده کنید.

دکتر اجیکمه گفت: “رادیکال های آزاد می توانند در داخل و خارج در واکنش به نور ، گرما ، آلودگی و حتی ضربه به پوست ایجاد شوند. آنتی اکسیدان ها به کنترل آنها کمک می کنند.” دکتر Maruthappu و دکتر Craythorne نیز هر دو به شدت این موضوع را تکرار کردند. دکتر ماروتاپو توضیح داد: “شایع ترین از بین چندین محرک رادیکال آزاد ، اشعه UVA است.” “بر خلاف اشعه UVB ، که به طور عمده توسط شیشه مسدود می شود ، حدود 50 درصد از اشعه UVA می تواند از طریق یک پنجره عبور کند ، بنابراین اگر بیشتر روز روز کنار یک پنجره کار می کنید این می تواند جمع شود.

بنابراین ، به طور خلاصه ، اگر به طور منظم از آنتی اکسیدان در برنامه مراقبت از پوست خود استفاده می کنید ، باید آن را مانند حالت عادی صبح ها استفاده کنید ، حتی اگر آن روز بیرون قدم نباشید. این حتی بیشتر اگر دوست دارید آفتاب را از طریق پنجره ها بگیرید ، مهم است. برای محافظت در برابر آفتاب و آسیب رادیکال های آزاد ، حتما ضد آفتاب خود را بالای این قسمت بخاطر بسپارید.

پیش رو ، برخی از محصولات آنتی اکسیدانی مورد علاقه متخصص پوست را بررسی کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>