بیهوشی در کاشت مو

استفاده از بیهوشی برای کاشت مو برای راحتی عمل و بیمار بسیار مهم است. برای درک مفهوم بی حسی موضعی برای کاشت مو ، دانستن برخی اطلاعات اساسی در مورد مفهوم بیهوشی مفید است.

بیهوشی در حین کاشت مو احساس درد در حین عمل را از بین می برد و یک عمل راحت را تضمین می کند.

همچنین با بیهوشی از بروز واکنشهای جسمی ناگهانی فرد در حین عمل جلوگیری می شود. به این ترتیب ، عملیات تحت بیهوشی تحت شرایط مطلوب تر و راحت تر انجام می شود.

انواع بیهوشی برای کاشت مو

بیهوشی انواع مختلفی دارد که برای اعمال و کاربردهای مختلف استفاده می شود. بسته به روشی که باید انجام شود ، متخصص بیهوشی از یکی از انواع مختلف بیهوشی استفاده می کند. انواع بیهوشی بسته به منطقه یا سطح بیهوشی متفاوت است. انواع مختلف بیهوشی برای جراحی ها و کاربردهای مختلف وجود دارد.

انواع بیهوشی بسته به منطقه مورد استفاده به 3 قسمت تقسیم می شوند. این شامل:

  • بیهوشی عمومی
  • بیهوشی منطقه ای دوم
  • سوم بی حسی موضعی

بیایید نگاهی دقیق به عملکردهای اساسی هر یک از این نوع بیهوشی ها بیندازیم.

بیهوشی عمومی:

در بیهوشی عمومی ، جامع ترین نوع بیهوشی ، فرد کاملاً بیهوش و بی حس است زیرا با داروی داخل وریدی بیهوش می شود.

در بیهوشی عمومی ، که منجر به کاهش هوشیاری موقت می شود ، بیمار که در حین عمل در خواب عمیق به سر می برد و چیزی را احساس نمی کند یا به خاطر نمی آورد ، با قطع بیهوشی در پایان عمل بیدار می شود. بیهوشی عمومی ، که امروزه برای بسیاری از اقدامات جدی جراحی ضروری است ، نوعی بیهوشی مورد نیاز برای کاشت مو نیست.

بیهوشی منطقه ای:

این نوع بیهوشی که در صورت خطرناک بودن بیهوشی عمومی و یا ضروری نبودن آن مورد استفاده قرار می گیرد ، با بیهوشی در ناحیه خاصی از بدن برای جراحی انجام می شود. به این ترتیب از انتقال محرک هایی مانند درد از طریق اعصاب جلوگیری می شود. تحت بیهوشی منطقه ای فرد نمی خوابد. فرد هوشیار است و حواس او مانند بینایی ، شنوایی ، چشایی و بویایی عملکردی دارد. بیهوشی منطقه ای انواع مختلفی دارد که به نام منطقه انجام می شود.

بی حسی موضعی:

برای روشهای جراحی جزئی ، فقط در ناحیه ای که عمل انجام می شود با سرنگ های بسیار نازک استفاده می شود. بی حسی موضعی روش بیهوشی است که برای بیهوشی ناحیه انجام عمل با تزریق ماده بی حسی استفاده می شود. برخلاف بیهوشی عمومی ، بی حسی موضعی که توسط پزشک شما انجام می شود ، به سختی خطری دارد. متخصص بیهوشی باید بررسی کند که آیا وضعیت عمومی سلامتی بیمار که بیهوشی به او تجویز می شود به طور غیرمنتظره تغییر می کند یا خیر. برای بیمارانی که نگران بی حسی موضعی برای کاشت مو هستند ، می توان قبل از بی حسی موضعی از آرام بخشی با داروهای آرام بخش استفاده کرد.

بیهوشی برای کاشت مو چگونه انجام می شود؟

از بی حسی موضعی برای کاشت مو استفاده می شود. در طول انجام کاشت مو، استفاده از بی حسی بسیار مهم است. به لطف بی حسی موضعی ، بیمار دردی را در ناحیه تحت درمان احساس نمی کند.

قبل از کاشت مو، ناحیه اهدا کننده ابتدا بی حس می شود. بی حسی موضعی که برای کاشت مو استفاده می شود به طور کلی هیچ آسیب و خطری مانند بیهوشی عمومی ندارد.

بیهوشی در کاشت مو

در کاشت مو ، قبل از جمع آوری کاشت ، محل جمع آوری ریشه مو با استفاده از سرنگ های بسیار ظریف انجام می شود. اثر بی حسی موضعی 15-20 دقیقه طول می کشد. در صورت لزوم ، می توان بی حسی موضعی را در حین برداشتن پیوندها تکرار کرد.

گرافت ها عوامل دیگری هستند که در موفقیت در کاشت مو تأثیر دارند.

روش های بیهوشی برای کاشت مو

پس از 3-4 ساعت برداشتن گرافت ، کانال ها در ناحیه طاس باز می شوند. قبل از عمل ، بی حسی موضعی بر روی این ناحیه اعمال می شود که پس از یک مکث کوتاه اثر می یابد. بی حسی موضعی با سرنگهای بسیار ریز در قسمت فوقانی پوست سر اعمال می شود. بنابراین ، حتی در بیمارانی که آستانه درد آنها بسیار کم است ، فقط یک احساس سوزش بسیار خفیف احساس می شود. دردی که در طی فرآیند کاربرد احساس می شود و حداکثر 1 دقیقه طول می کشد ، یک درد تزریق جزئی است که در صورت تماس سوزن با پوست سر ایجاد می شود. بی حسی موضعی اطمینان می دهد که روند بعدی روند کاشت مو کاملاً بدون درد است.

بیهوشی برای کاشت مو بدون درد ضروری است ، اما خطرات قابل توجهی وجود ندارد زیرا نیازی به بیهوشی عمومی نیست. در طی مراحل کاشت مو ، ساختار فرد ، سرعت خنثی سازی مواد بیهوشی ممکن است متفاوت باشد. در حین عمل می توان بی حسی موضعی را تکرار کرد.

بعد از بی حسی موضعی

در پایان دوره عمل حدود 10-8 ساعت ، در صورت حذف بی حسی موضعی ، ممکن است در مناطق جراحی درد جزئی ایجاد شود. به خصوص در شب اول ، این درد ضعیف ضربان دار را می توان با مسکن های سبک تجویز شده توسط پزشک برطرف کرد.

بسیار مهم است که برای جلوگیری از خطر عفونت ، از آنتی بیوتیکی که همراه با مسکن هایتان به طور منظم دریافت می کنید ، استفاده کنید.

آیا آرام بخشی همان بیهوشی است؟

آرام بخشی یکی از اثرات بیهوشی عمومی همراه با از دست دادن هوشیاری ، شل شدن عضلات ، تعلیق رفلکسیون ، بی دردی و فراموشی است. بیهوشی عمومی بیمار را به خواب می برد و پس از آن دیگر چیزی به خاطر نمی آورد.

برای اینکه درد جراحی کمتر شود چه کار می کنیم؟

اقدامات حین عمل:

آرام بخشی کمی فقط برای کنترل اضطراب و ترس مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که بیمار هنوز هوشیار ، پاسخگو و آگاه از محیط اطراف است. آرام بخشی عمیق ، پاسخهای بیمار به محرکهای خارجی را به غیر از موارد مکرر و دردناک قطع می کند. با این حال ، ممکن است بیمار هنوز از محیط بیرونی به هوش باشد.

  • برای بی حس کردن درد در طی جراحی ، بی حس کننده موضعی تجویز می شود.
  • نفوذ با تکنیک تومسنت: این نوعی بی حسی موضعی است که به دلیل دوز زیاد ماده بی حس کننده بسیار رقیق ، ناحیه مورد نظر را سفت و متورم می کند. این کار کاشت پیوندها را در بافت آسان می کند. تکنیک بیهوشی تومسنت همچنین باعث بی حس شدن گسترده مناطق بزرگتر پوست بدون خطر سمیت می شود.
  • انقباض کننده های عروق برای باریک شدن رگ های خونی و کاهش خونریزی هنگام پیوند استفاده می شود.
  • آرام بخشی خفیفبه بیمار کمک می کند تا آرام شده و خواب آلود شود.  همچنین درک از زمان را کوتاه می کند ، که با توجه به اینکه جراحی چندین ساعت طول می کشد ، برای بیمار بسیار مفید است.

اقدامات بعد از عمل:

  • داروهای ضد التهاب برای استفاده خوراکی برای چند روز پس از جراحی تجویز می شود.
  • در موارد نادر ، در صورت وجود هرگونه خطر ابتلا ، ممکن است بیمار نیاز به مصرف آنتی بیوتیک داشته باشد.

آیا استفاده از بیهوشی برای کاشت مو عوارض جانبی دارد؟

ممکن است واکنش های جانبی متفاوتی به داروهای بی حسی موضعی ، یعنی سمی ، آلرژیک یا روان زا وجود داشته باشد. با این حال ، واکنشهای منفی بدن به بیهوشی بسیار نادر است. در بیشتر موارد ، عوارض جانبی ناشی از ترس و اضطراب بیمار است. از این رو ، ما همچنین با بیمارانی که تحت جراحی آینده دچار استرس شده اند ، از آرام بخشی خفیف استفاده می کنیم.

روش بیهوشی با ماسک Comfort-In برای درد کمتر

در کلینیک های مدرن مو ، بیهوشی منظم با سیستم Comfort-In ترکیب می شود. به جای تزریق دارو با سوزن ، بیهوشی توسط یک مشت فشار بالا انجام می شود. عمق فشار فقط 0.15 میلی متر است و هیچ جای زخمی یا لکه خونریزی ندارد.

راحتیدر این روش بیهوشی برای کاشت مو یک گزینه عالی برای آن دسته از بیمارانی است که از سوزن می ترسند . این روش فقط چند ثانیه طول می کشد و در طی آن فشار کمی احساس می کنید.

با توجه به فشار زیاد ، توزیع بهتر ماده بیهوشی باعث می شود تا ماده بیهوشی سریعتر پخش شود. همچنین درد آن کمتر از روش سرنگ طبیعی است.

آیا در حین جراحی کاشت مو بیدار هستید؟

بله ، بیمار در حین عمل بیدار است هرچند که ممکن است به دلیل مصرف آرام بخشی احساس خواب آلودگی کند. فقط آرام بخش قوی و بیهوشی عمومی بیمار را از هوش می برد که با این حال ، از آنها در کاشت مو استفاده نمی شود.

آیا در حین جراحی کاشت مو بیهوشی عمومی لازم است؟

برای کاشت مو نیازی به استفاده از بیهوشی عمومی نیست. این روش فقط شامل مداخله خفیف روی پوست است و فقط با بی حسی های موضعی قابل کنترل است. بیهوشی عمومی ممکن است برای برخی از بیماران خطری ایجاد کند و در صورت امکان از آن اجتناب شود. علاوه بر این ، اگر بیمار پاسخگو باشد و از برخی فشارها یا کشش ها آگاه باشد ، بهتر است.

درد بعد از کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

برای چند روز پس از جراحی ، بیمار ممکن است احساس از دست دادن کمی در پوست سر را تجربه کند. همچنین ، ممکن است پوست سر دچار خارش شود. این یک عارضه جانبی طبیعی است که به معنی بهبودی برش ها است.

در مقایسه با روش FUT ، بیماران تحت عمل با روش FUE درد قابل توجهی را پس از جراحی گزارش نمی كنند . برخی از ناراحتی ها معمولاً حدود 1 هفته پس از عمل ادامه دارند.

نتیجه

کاشت مو نوعی جراحی بسیار ایمن و کم تهاجمی است که فقط با بی حسی های موضعی قابل انجام است. برخی از بیماران ممکن است بخاطر جلوگیری از اضطراب بخواهند کاملاً بیهوش بمانند و هیچ تصوری از زمان نداشته باشند. با این حال ، بیهوشی عمومی در اینجا توصیه نمی شود ، زیرا می تواند خطر آلرژی یا سایر واکنش های جانبی را ایجاد کند.

برای اینکه بیمار احساس آرامش کامل کند ، از آرام بخشی خفیف استفاده می شود. بیمار بیدار خواهد ماند و قادر به دیدن تیم جراحی خواهد بود.

علاوه بر این ، بی حس کننده می تواند با سیستم Comfort-In تجویز شود. کلینک رویان سلامت این برای کسانی که از درد و خارش سوزن می ترسند ایده آل است. روش پانچ بسیار دردناک تر از استفاده از سرنگ است و توزیع بهتر ماده بی حس کننده در ناحیه پوست سر را تضمین می کند.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>