تاریخچه مختصری از ضد آفتاب در ایالات متحده

[ad_1]

امسال سی امین سالگرد Allure است و ما با نگاهی به لحظه های برجسته زیبایی از سه دهه گذشته جشن می گیریم. می توانید مقالات بیشتری مانند این مقاله را بخوانید اینجا.

این یک حقیقت ناخوشایند است: خورشید است نه دوست پوست شما ما از میزان جدی آسیب به خورشید می دانیم. و همچنین از اهمیت استفاده از کرم های ضد آفتاب در هر روز – چه در خانه و چه در فضای باز – می دانیم. (فقط از هر متخصص پوست س askال کنید.)

همانطور که اکنون به نظر می رسد ، رسیدن به اینجا زمان بر است. دهه ها به طور دقیق اهمیت کرم ضد آفتاب و محافظت از پوست در برابر آفتاب همیشه به خوبی درک نشده است. ایده اشعه ماورا بنفش و ضد آفتاب و سرطان پوست کاملاً مشابه است. و حتی امروز ، واقعیت هوشیارانه این است که “فقط یک از هر سه بزرگسال به طور مرتب هنگام گذراندن وقت در خارج از کرم ضد آفتاب استفاده می کنند” ، داون هولمن ، دانشمند رفتاری CDC به وی گفت جذابیت.

در حالی که هنوز راهی برای پیشروی داریم ، از دهه 1990 و 2000 که تخت های برنزه کاری خطرناکی محسوب نمی شدند ، گام های باورنکردنی برداشته ایم ، حتی خرید مرطوب کننده با SPF حتی یک گزینه نبود و Jergens Natural Glow نیز چنین نبود. هنوز در داروخانه محلی شما موجود است. به طور کلی ، تغییراتی که اتفاق افتاده اند بازتاب بسیاری از فرمول های ضد آفتاب پیچیده ، آگاهی بیشتر در مورد ایمنی در برابر آفتاب توسط آکادمی پوست آمریکا و مقررات مهم FDA است.

در زیر ، نگاهی به مهمترین نکات مربوط به خود برنزه سازی و محافظت در برابر آفتاب در 30 سال گذشته است.

اوایل دهه 1990

SPF 30 در دسترس قرار می گیرد (قبل از آن گزینه های اصلی شما SPF 15 یا پایین تر بود).

1998

جهان ، بریتنی اسپیرز را ملاقات کنید. ویدیوی “… Baby One More Time” اولین بار آغاز می شود و دوران برنز جدید را آغاز می کند. پیامدهای بهداشت عمومی واقعی است: برنزه شدن در محیط داخلی باعث سرطان پوست می شود ، اما بسیاری از نوجوانان قبل از مراسم تحریک شب شرکت می کنند.

2006

FDA Mexoryl SX را تأیید می کند ، ماده ای که مانع اشعه UVB و UVA می شود و در مقابل نور خورشید به همان شکلی که ضد آفتاب های شیمیایی می توانند تجزیه نشوند. L’Oréal Paris ، صاحب حق ثبت اختراع فرمول ، فروش آن را در La Roche-Posay Anthélios SX در ایالات متحده آغاز می کند ، و صاحبان زیبایی دیگر مجبور نیستند لوسیون فرشته را از تعطیلات خارج از کشور قاچاق کنند.

2009

فرهنگ قهوهای مایل به زرد کوسه را روی زمین می پراند ساحل جرسی (GTL همه) ، دقیقاً همانطور که هر مرحله از کارهای زیبایی ما – از سرم گرفته تا اسپری – با ضد آفتاب تزریق می شود (اما به یاد داشته باشید: نه جایگزین کردن ضد آفتاب!).

2010

بر اساس قانون مراقبت مقرون به صرفه ، برنزه سازی در محیط داخلی 10 درصد مالیات دریافت می کند و کمیسیون تجارت فدرال کمپین بازاریابی انجمن برنزه سازی داخل سالن را که ادعا می کند مزایای سلامتی ناشی از برنزه کردن است ، خاموش می کند. بعداً اخبار بلومبرگ گزارش داد که طبق گفته یکی از بازاریاب ها ، بین سالهای 2008 و 2015 ، 30 درصد از برنزه ها بسته شده اند.

2015

در آموزش ایمنی در برابر آفتاب پیشرفت حاصل شده است … و هنوز ، جذابیت گزارش در مورد کالج ها و دانشگاه هایی که در دانشگاه (و اغلب رایگان) گزینه های برنزه کردن در محیط داخلی را ارائه می دهند. در همان سال ، ما اسپری های SPF 30 را برای محافظت از شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی Ball’s Governance در شهر نیویورک ارائه می دهیم.

2017

هاوایی در تلاش برای محافظت از صخره های مرجانی فروش دو ماده ضد آفتاب شیمیایی – اکسی بنزون ​​و اوکتینوکسات – را ممنوع می کند. مطالعات کوچک نشان می دهد که این مواد می توانند توانایی تولید مثل مرجان را تحت تأثیر قرار دهند و حتی باعث کاهش طول عمر و مصونیت آن شوند. اکسی بنزون ​​و اوکتینوکسات از بین ضد آفتاب ها از بین می روند.

2019

FDA با اشاره به کمبود اطلاعات (نه داده های منفی) در مورد چگونگی تأثیر قرار گرفتن مزمن در برابر ضد آفتاب بر بدن ما ، اعلام کرد که ایمنی هر ماده ضد آفتاب شیمیایی را ارزیابی مجدد خواهد کرد. در ضمن ، با شواهد غیر قابل انکار که آفتاب باعث سرطان می شود ، ما از نظر شرعی استفاده می کنیم.

همه محصولات برجسته Allure به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شوند. با این حال ، وقتی چیزی را از طریق پیوندهای خرده فروشی ما خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.

نسخه ای از این داستان در اصل در ماه مارس سال 2021 در Allure منتشر شد. نحوه اشتراک در اینجا را بیاموزید.


داستان های بیشتری در مورد اهمیت ضد آفتاب بخوانید:


اکنون یک فیلم در مورد 100 سال مراقبت از آفتاب را تماشا کنید:

می توانید Allure را دنبال کنید اینستاگرام و توییتر، یا مشترک شدن در خبرنامه ما برای به روز ماندن در مورد همه چیز زیبایی.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>