جزئیات طلاق شاهزاده چارلز و پرنسس دیانا

[ad_1]

پرنس چارلز و پرنسس دیانا در مارس 1981 ، اندکی پس از نامزدی ، در ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام ژست گرفتند. منبع تصویر: مجموعه Getty / Hulton Royals

رابطه بین پرنس چارلز و پرنسس دایانا بسیار کمرنگ بود. آنها پس از اولین ملاقات چارلز با خواهر بزرگتر دیانا ، لیدی سارا مک کورکوداله ، ملاقات کردند و فقط قبل از نامزدی در فوریه 1981 و بستن گره پنج ماه بعد ، در 12 قرار ملاقات رفتند. در اواخر سال 1992 (پس از امور جمعی و مکالمات صوتی شرم آور که به بیرون درز کرد) ، ازدواج 11 ساله چارلز و دیانا یک فاجعه بود – و خانواده سلطنتی دیگر نمی توانستند آن را پنهان کنند.

والدین چارلز ، ملکه الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ ، برای مداخله انواع با این زوج دیدار کردند. فیلیپ و دیانا نامه های صمیمانه ای را در تابستان رد و بدل کردند که در آن او از امور خارج از ازدواج او و چارلز ابراز ناامیدی کرد و از او خواست که هر دو لغزش آنها را از دید دیگری ببیند. در یک لحظه به نظر می رسید آماده است که تسلیم شود ، و نوشت: “من همیشه تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا به بهترین نحو به تو و چارلز کمک کنم … اما من کاملاً آماده ام که قبول کنم هیچ استعدادی به عنوان مشاور ازدواج ندارم. ” تلاش های آنها برای آشتی ناموفق بود و در ماه دسامبر ، نخست وزیر جان میجر با خواندن بیانیه رسمی خانواده سلطنتی “جدایی دوستانه” این جفت را علنا ​​اعلام کرد.

دیانا و چارلز در جریان سفر سلطنتی خود در کانادا در اکتبر 1991 کمتر به وجد آمدند. منبع تصویر: گتی / انور حسین

پس از جدایی ، شایعات بیشتری درباره تقلب پدیدار شد و دیانا مصاحبه ای کاملاً با مارتین بشیر از BBC انجام داد که در آن او جزئیات خیانت و مبارزه با بیماری پرخوری و همچنین رابطه چارلز با کامیلا پارکر بولز را فاش کرد ، “ما در این ازدواج سه نفر بودیم ، بنابراین کمی شلوغ بود.” سرانجام ، الیزابت نیز منصرف شد – احتمالاً از کنترل خسارت برای رسوایی های تقلب چارلز و دیانا و ضربه برگشتی توسط دیانا که تجارت خود را پخش می کرد ، خسته شد ، او وارد عمل شد. در 20 دسامبر 1995 ، کاخ باکینگهام اعلام کرد که ملکه نامه های جداگانه ای به این زوج نوشت که به آنها دستور طلاق ASAP را می دهد ، اقدامی بی سابقه در آن زمان. در بیانیه کاخ آمده است: “ملکه پس از در نظر گرفتن وضعیت موجود ، اوایل این هفته به هر دو شاهزاده خانم و شاهزاده خانم نامه نوشت و به آنها نظر دوک ادینبورگ را داد که طلاق زودرس مطلوب است.” این گزارش اضافه کرد که الیزابت و فیلیپ “در این دوره دشوار” همه تلاش خود را برای کمک و پشتیبانی از شاهزاده و پرنسس ولز و به ویژه فرزندانشان ادامه خواهند داد. ” چارلز کمی بعد رسماً به صورت کتبی موافقت کرد ، اما دایانا طول کشید تا فوریه پس از مذاکره با چارلز و نمایندگان برای الیزابت و تا ژوئیه توافق خود را اعلام کند تا زوجین در مورد شرایط طلاق توافق کنند.

گفته می شود که ملکه الیزابت می خواست به دیانا اجازه دهد سبک والای سلطنتی خود را حفظ کند ، اما چارلز “قاطع” بود که از آن دست کشید.

طلاق آنها در آگوست 1996 نهایی شد ، اما برخی از درامات پیرامون عنوان وی آغاز شد. گفته می شود که ملکه الیزابت می خواست به دیانا اجازه دهد سبک والای سلطنتی خود را حفظ کند ، اما چارلز “قاطع” بود که از آن دست کشید – در عوض به او لقب دیانا ، پرنسس ولز را دادند. از دست دادن شرافتمندانه دیانا را از بقیه اعضای خانواده جدا کرد به گونه ای که مجبور شد با کسانی که از آن برخوردار بودند از جمله فرزندان خودش کوتاه بیاید. دلخراش ، گفته می شود که یک شاهزاده 14 ساله ویلیام مادر خود را پس از از دست دادن عنوانش با گفتن “نگران نباش ، مومیایی ، من روزی که پادشاه شوم ، آن را به تو پس خواهم داد”.

دیانا ، هری ، ویلیام و چارلز در مارس 1995 در حال رژه رفتن در لندن هستند. منبع تصویر: گتی / خبرگزاری فرانسه

به دیانا اجازه داده شد تا آپارتمان خود را در کاخ کنزینگتون – که اکنون به عنوان محل اقامت رسمی شاهزاده ویلیام ، کیت میدلتون و سه فرزند آنها عمل می کند – به عنوان “خانه ای امن و امن برای شاهزاده خانم و کودکان” نگهداری کند. به او امکان دسترسی به جت های خانواده سلطنتی داده شد و می توانست “از آپارتمانهای دولتی کاخ سنت جیمز برای سرگرمی استفاده کند” ، به شرطی که ابتدا از ملکه اجازه بگیرد. همچنین به او اجازه داده شد تمام جواهرات خود را که در طول ازدواج جمع کرده بود ، به استثنای تیارای گره عاشق کمبریج ، که الیزابت پس از فقط یک بار پوشیدن ، به عنوان هدیه عروسی به او داد. هم در سال 2015 و 2016 به دوشس کمبریج وام داده شد.

کاخ باکینگهام علناً اظهار داشت که دیانا به عنوان مادر وارثان تاج و تخت همچنان به عنوان عضوی از خانواده سلطنتی قلمداد می شود و “به دعوت” حاکم ، گاه به گاه دعوت به مناسبت های عمومی ایالتی و ملی را دریافت می کند. یا دولت “. به او و چارلز اجازه دسترسی مساوی به شاهزاده ویلیام و پرنس هری داده شد که در آن زمان به ترتیب 14 و 11 ساله بودند ، و پسران وقتی به مدرسه شبانه روزی نمی رفتند با هر یک از والدین تعطیلات را تعویض می کردند. به نظر می رسید که اوضاع بین چارلز و دیانا غیرمعمول بوده است زیرا آنها پس از طلاق و تا زمان مرگ دیانا در آگوست 1997 با یکدیگر همکاری می کردند. در جریان تحقیق در مورد فاجعه در ژانویه 2007 ، معاون دادستان خانواده بارونس باتلر-اسلوس گفت: ، “من راضی هستم که در هنگام مرگ وی ، دیانا پرنسس ولز همچنان به عنوان عضوی از خانواده سلطنتی در نظر گرفته شد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>