جودی ترنر-اسمیت در آن بولین ریویو در کانال 5

[ad_1]

آن بولین: قسمت 1 - CAST: آن بولین (با بازی جودی ترنر-اسمیت)

در مدرسه ، من چیزهای زیادی درباره هنری هشتم و بسیاری از ازدواج های او آموختم ، اما نام هایی مانند آن بولین در دریای زنانی گم شد که او یا ازدواج می کرد ، یا کشته می شد و یا سرش را بریده بود. معلمان من با زنان هنری و داستانهایشان در طول تاریخ بسیار ناچیز رفتار می کردند ، فقط به این دلیل که داستان از این طریق روایت می شد. بنابراین وقتی سری جدید کانال 5 را کشف کردم که هدف آن روایت داستانی متفاوت و نمایش جنبه قدرتمند و فمینیستی بولین بود ، باید اعتراف کنم که کمی متعجب شدم. در اکثر درام های دوره ای که قبلاً دیده ام ، به نظر می رسید که چهره های زن مطیع ، مأیوس از رضایت و ترس از ایستادگی در برابر آنچه به آن اعتقاد دارند ، است. با این وجود ، آن بولین چیزی جز این چیزها نبود – و این مینی سریال با هدف آن را جشن بگیرید

با بازی با شکوه جودی ترنر-اسمیت ، که به خاطر نقش های تیزبینش در ملکه و لاغر و آخرین کشتی، این تصویر از بولین این واقعیت را برجسته می کند که او اعتماد به نفس ، اعتماد به نفس داشت و ، صریحاً ، بد عقب بود. در اوایل ، بولین به عنوان یک زن قدرتمند به تصویر کشیده می شود ، و نه فقط به این دلیل که سکانس آغازین ، او را “قدرتمندترین زن جهان” توصیف می کند. در هر صحنه ، او لباسهای پررنگ می پوشد ، توجه هر کسی را که در اتاق است فرمان می دهد و به بینندگان این احساس را می دهد که از همه آنچه در پشت سرش می گذرد آگاه است و – مهمتر از همه – می داند دقیقاً در این باره چه کاری انجام دهد. او ابراز علاقه می کند “اصلاح واقعی” ، وقتی مبلغی در دسترس باشد ، و اصرار دارد که از آن برای “کارهای خیرخواهانه” و “آموزش نسل جدید” استفاده شود ، که علی رغم روشهای سخت گیرانه او ، ثابت می کند که حتی او به ایجاد تغییر اهمیت داد.

بولین همچنین با سطح چشمگیری از خودآگاهی ، به ویژه هنگامی که تأثیر او در نظر گرفته شود ، به تصویر کشیده شده است. وقتی صحبت از رابطه او با هنری می شود ، او به خوبی می داند که “بدون حمایت من ، می توانی رابطه او را فراموش کنی”. جنسیت او یکی از مواردی است که بسیار مورد بررسی قرار گرفته است ، خواه این باشد که او عاشقانه بوسه بر جین سیمور (احتمالاً برای دیدن همه سر و صدا ها) را می بوسد یا هنری سخاوتمندانه و صمیمی از او مراقبت می کند.

در زمان خود ، بولین زنی قدرتمند در نظر گرفته می شد که اثبات می کرد نفوذ و تیزهوشی سریع آن زمان تهدیدهای زیادی برای مردان اطرافش بود.

در طول این سریال ، ما شاهد تغییر روابط بولین و هنری هستیم ، زیرا ملکه به امید داشتن یک فرزند هنری به طور مستمر ، از دست دادن بارداری را تجربه می کند. این سریال از خواستگاری آنها عبور می کند و پس از سقط دوم بولین آغاز می شود ، زمانی که او برای سومین بار متوجه بارداری خود می شود. در این زمان دشوار ، انتظار دارید که حداقل نمایشگاه داشته باشد مقداری ضعف یا آسیب پذیری ، اما او مثل همیشه قوی و آماده است و از استراحت امتناع می ورزد و مصمم است هنری را در کنار خود نگه دارد. اگرچه بولین برای سومین بار از دست دادن کودک را تجربه می کند و هنری به سیمور نزدیکتر و نزدیکتر می شود ، و علیرغم عصبانیت او ، احساس همدلی نسبت به بولین داریم ، زیرا این همه رنج کشیده ایم که فقط پاداش دریافت کردیم یک شوهر دروغگو و فریبکار.

آن بولین: قسمت 1 - CAST: آن بولین (با بازی جودی ترنر-اسمیت) و هنری هشتم (با بازی مارک استنلی)

بولین به سرعت حقیقت رابطه بین همسرش و سیمور را کشف می کند ، پاسخ اولیه او یک سیلی سنگین است (واکنشی که می بینیم اغلب در طول سریال اتفاق می افتد). رفتار او با سیمور در اولین قسمت تجسم واقعی عبارت “دوستان خود را نزدیک نگه دارید و دشمنان خود را نزدیک تر” است ، اگرچه این عنصر با یک عنصر بازی قدرت همراه است ، که هرچه بیشتر سیمور به او خیانت می کند همچنان ظاهر می شود. وقتی سیمور به نوعی برنده یک بازی ورق می شود و می پذیرد که نمی فهمد چگونه بازی کند ، واکنش بولین “خوب است ، واقعاً نباید بازی کنی” ، که قطعاً می تواند به روشهای دیگری تفسیر شود. در طول این سریال ، رفتار او با سیمور حامی و دستکاری کننده است ، اما بسیار ظریف است ، فقط به اندازه کافی ظریف است که کسی مثل سیمور برای توضیح آن برای هر شخص دیگری تلاش کند.

در قسمت آخر ، ما می بینیم که بولین مراحل دادرسی را پشت سر می گذارد ، و ما در معرض جنبه انسانی تر او هستیم. ما تلاش او را برای جدا بودن از هنری (علی رغم شیطنت هایش) تماشا می کنیم ، دعا می کنیم که بتواند با او صحبت کند و همه چیز را درک کند و از نتیجه دادگاهش نگران باشیم. بولین علیرغم سلب قدرت ، متهم به خیانت و سرانجام اعدام ، در حین صدور حکم به خود وفادار ماند و نمونه آن را کلمات پایانی خود بیان کرد. “من ممکن است یک همسر دشوار بنظر بیایم. من بلند پرواز بوده ام ، هنگامی که مردم به من گفتند باید از لانه خوشحال باشم ، آرزوی پرواز داشته ام. برخی ممکن است من را بیهوده تصور کنند ، اما من اعتقاد داشتم که قادر به کارهای بزرگ هستم. اما از طریق همه اینها ، من قبل از اعدام ، به شوهرم وفادار و وفادار مانده ام. این خدا می داند که وقتی روز من فرا برسد او تنها قاضی من خواهد بود. زندگی من در دست شماست ، روح من را نخواهید داشت. “

آن بولین: قسمت 3 - CAST: آن بولین (با بازی جودی ترنر-اسمیت)

به طور کلی ، تصویر ترنر-اسمیت از بولین بسیار قدرتمند و به ظاهر دقیق است. در زمان خود ، بولین زنی قدرتمند در نظر گرفته می شد که اثبات می کرد نفوذ و تیزهوشی سریع آن زمان تهدیدی بیش از حد برای مردان اطرافش است ، که به وضوح از طریق سه قسمت سریال کانال 5 مشهود است. علی رغم پایان ناخوشایند او ، بدون شک راه را برای زنانی که پس از او می آمدند هموار کرد و ثابت کرد که در واقع کنترل یک زن حتی اگر برای مدت کوتاهی امکان پذیر باشد.

منبع تصویر: کانال 5

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>