داستان و تکامل شغلی رنگ آمیزی مو جوش وود

[ad_1]

به Big Break خوش آمدید ، جایی که برخی از تأثیرگذارترین چهره ها در صنعت زیبایی لحظه هایی را که باعث ایجاد آنها شده اند – از خوب به بد و همه چیز در بین آنها تأمل می کنند. در اینجا ، رنگ آمیزی و بنیانگذار مارک معروف او جاش وود آنچه را که او را وادار به ادامه کار در مو می کند ، دیدگاه خود در مورد اینکه به عنوان یک آرایشگر مشهور شناخته می شود ، و لحظه لامپ خود را در طول بیماری همه گیر به اشتراک می گذارد.

قبل از آن که دیوید بووی وجود داشته باشد زمینی ها آلبوم یا خط تولید فوق العاده موفق او ، و راهی قبل از باند های بیشمار مد بالا ، جاش وود رنگ آمیزی مو تصوری از اینکه می خواهد در صنعت مو کار کند ، نداشت. در واقع ، او شروع خود را به اشتباه آغاز کرد ، که همه چیز با یک کار شنبه شروع شد.

وود که در بارنزلی ، یورکشایر بزرگ شده بود ، نمی دانست هنگام ترک مدرسه می خواهد چه کار کند. او در یک دوره بنیاد هنری شرکت کرد و دو یا سه ماه از گذراندن دوره خود ، یکی از دوستانش یک کار شنبه برای او گرفت که موهایش را در یک سالن جارو می کرد. وود به POPSUGAR گفت: “بعد از حدود یک ماه کار در آن سالن ، فکر کردم” این مکان من است “. بنابراین او دوره هنر را کنار گذاشت ، تصمیمی که مادرش از آن خیلی راضی نبود. وود یادآوری می کند: “در واقع ، او واقعاً از من عصبانی شده بود.” “مو رفتن عمدی نبود ؛ من می دانستم که می خواهم به یک کار خلاقانه بپردازم ، اما مو هرگز گزینه ای نبوده است – هیچ برنامه بزرگی وجود ندارد.”

بعداً کار شنبه وود به او اجازه داد یک دوره آموزش جوانان را برای مدت یک سال به پایان برساند ، و پس از پایان دوره ، سالن وی را نشاند و گفت: “ما نمی خواهیم شما را به عنوان یک کارمند دائمی حفظ کنیم زیرا ما کار نمی کنیم فکر نمی کنی آرایشگاه برای تو مناسب باشد. ” به هر حال لحظه تسلیم شدن برای وود نبود. در واقع او را به ادامه کار واداشت. وی گفت: “این اعتماد به نفس من را به وضوح از بین برد ، اما من فکر کردم” بله ، شما می توانید یک کار را انجام دهید “و می دانستم که باید از این شهر کوچک مقیاس بگیرم.” “این تقریباً یک راه فرار از نوع تربیت در یک شهر کوچک بود تا به یک محیط کار بزرگتر ، متنوع تر و با پذیرش بیشتر برسید.”

“من برای مدت طولانی در دنیای مد بسیار بسیار بی سر و صدا ، سخت کوش و سخت کار کرده ام.”

از آنجا ، وود در سالن ویدال ساسون در لیدز مشغول به کار شد و همچنان کار خود را یاد گرفت و کامل کرد. او به محض تکمیل مدارک خود ، به لندن نقل مکان کرد و سالها بعد ، اولین سالن خود را در سال 1999 افتتاح کرد.

گذشته از حرفه موفقیت آمیز در سالن ، وود همچنین در هفته های مد لندن ، میلان و پاریس به تکیه گاه زیبایی در پشت صحنه تبدیل شده است – و شکست بزرگ او در آن جهان نیز به طور تصادفی بود. او از اوایل دهه 90 شروع به کمک به یک آرایشگر جلسه کرد که می خواست مرزهای ظاهری بیداری ، از جمله رنگ را تغییر دهد. “من در دنیای مد برای مدت طولانی بسیار بسیار بی سر و صدا ، سخت کوش و سخت کار کرده ام و به همه آرایشگران شگفت انگیز کمک کرده ام. اما در آن زمان ، شما فقط رنگ مو را در [fashion] نشان می دهد. در آن زمان ، وود همان فرصت هایی را می خواست که همکارانش که مو می تراشیدند. وی توضیح داد: “من فکر نمی کردم که عادلانه باشد که کارهای پشت صحنه در دسترس رنگ آمیزان نباشد.”

بنابراین ، او بر روی رنگ آمیزی مدل های فردی در پشت صحنه کار کرد ، که بعداً به کار در نمایش های کوتور که “خلاقیت مورد نیاز بیشتر بود” انجام شد. گرچه یکی از اولین موفقیت های بزرگ وی ایجاد و اجرای رنگی برای پرادا و مارک جیکوبز بود که “رنگ مو برای نمایش بخشی از روایت بود” نه یک فکر بعدی. وود یادآوری می کند: “لحظه ای ، سالها پیش ، من یک نمایش مارک جیکوبز انجام دادم ، و آن لحظه ای بود که رنگ مو واقعاً به بکار رفته بود.” اگر تا به حال به شما الهام گرفته شده است که رگه های پررنگ و پر رنگی به موهای خود اضافه کنید (فکر کنید: الکساندر مک کوئین پاییز / زمستان 2020) ، یا آزمایش رنگ های پاستلی صورتی و آبی (فکر کنید: مارک جیکوبز بهار / تابستان 2019) ، این احتمالا رخ داده است از آزمایش بدیع وود در پیمایش.

“حالا ، من این را در مورد خودم نمی گویم زیرا خیلی افتخارآمیز به نظر می رسد ، اما من این کار را کرده بودم. در آن لحظه ، من یک سهام را محکم در زمین قرار دادم که می خواهم سخت کار کنم و روابط و خلاقیتم را توسعه دهم تا کسی باشید که دنیای مد ، مد باریک و سبک ها برای گرفتن رنگ مو به آنجا می روند. “

کار وود به عنوان یک شریک خلاق طولانی مدت با آرایشگر گیدو پالائو همچنین به پیشبرد رنگ در باریک بوت کمک کرد. وود گفت: “گیدو قطعاً یکی از اولین افرادی بود که رنگ را در بک گربه تشویق می کرد ، و من از دید و پشتیبانی وی بسیار سپاسگزارم. من فرصت های شگفت انگیزی برای کار با بهترین استعدادهای جهان داشته ام.”

جدا از تأثیر چشمگیر در نمایش های مد در سراسر جهان ، وود در فضای مشهور نیز نام خود را به دست آورد. گرچه وود با تعداد بی شماری از افراد مشهور کار کرده است ، اما خودش را در نظر نمی گیرد یا از خود به عنوان یک آرایشگر مشهور یاد نمی کند. وی گفت: “من نسبت به کار با افراد خلاق کمتر ارتباط برقرار می کنم و روی افراد مشهور سرمایه گذاری می کنم.” “من از کاری که مردم انجام می دهند ، و ضبط هنرمندان یا بازیگران تحت تأثیر قرار گرفته ام. اما من نمی خواهم با آنها رفتار متفاوتی از رفتار خانم اسمیت داشته باشم ، که 25 سال است که موهایش را کار می کنم – من هرگز تحت تأثیر قرار نمی گیرم که ”

از نظر وود ، کار با بووی “یک شکر خلاقیت” بود.

او به یاد می آورد اولین باری که با یک مشهور کار کرد هر چند. در اوایل تا اواسط دهه 90 ، زمانی که او در مرکز لندن زندگی می کرد و در ساسون کار می کرد ، یکی از دوستان وی گفت: “همسایه همسایه من موهایش را بهم ریخته است ، او این کار را خودش انجام داده و واقعاً به کمک احتیاج دارد.” معلوم شد که همسایه جری هال بود. “این یک معامله بزرگ بود. من به وضوح می دانستم که او کیست ، اما من مثل یک خانه در آتش با او رابطه برقرار کردم و یک دوستی برقرار کردیم.” ناگفته نماند ، این به وود کمک کرد تا خودش را به عنوان رنگ آمیزی عالی برای این رنگ بور طلایی ، تقویت کند.

لحظه های خرج کردن من برای وود؟ زیاد بوده او خندید: “جای تعجب است که من از فشار دادن کبودی دائمی پیدا نکرده ام.” یکی از آن لحظاتی که مطمئن هستیم کار او با دیوید بووی است. این دو خلاق مدت طولانی با هم کار کردند و دوستان خوبی شدند. وود فقط مسئول رنگ قرمز نمادین بووی نبود. او سالها با خواننده در بسیاری از کارهای جادویی مو که سایه های مختلفی دارد ، کار کرد. “من یک آلبوم با او در LA ساختم ، و سپس او ایده اش را پیدا کرد زمینی ها ، و من روی آن کار کردم و دوباره او را قرمز رنگ کردم. ”

از نظر وود ، کار با بووی “یک شکر خلاقیت” بود که بیش از جنبه مشتری A-list آن ، بیشتر بر روابط خلاق تمرکز داشت. “من کار با افراد خلاق را دوست دارم. دنیای هنر ، فیلم ، موسیقی ، مد ؛ اما این نوع خاصی از افراد تحصیل کرده است که فکر می کنم از آنها استقبال می کنم.” ما پرسیدیم که آیا این زمینه هنری او بود یا خیر ، و او به ما اطمینان داد که این واقعاً سابقه خود در یورکشایر است: “من کمی بیشتر مرده ام.”

وود حتی پس از کسب موفقیت های فراوان در صنعت ، هنوز تمام نشده است و همه گیری ویروس کرونا چالش های جدیدی را برای وی به وجود آورد. پس از شروع فعالیت در صنعت 17 سالگی ، وود – که خود را “عملی” توصیف می کرد – هرگز بیش از سه هفته کار را تعطیل نکرده بود. هنگامی که COVID-19 برخورد کرد ، او ناگهان متوجه شد که دیگر با سالن بسته سالن کار نمی کند. اما در آن لحظات سخت موفقیت های بزرگی به دست آمد.

وود توضیح داد: “یک لحظه واقعا افتخارآمیز در این دوره واقعا دشوار این بود که من توانسته ام تخصص و دانش را که طی 30 سال آموخته ام رنگ آمیزی مو را دموکراتیک کنم”. به لطف مارک رنگ مو در خانه ، وی در زمانی که “کالای رنگ مو از بین رفته” بود و به کسی نمی توانست آن را انجام دهد ، به مردم کمک کرد رنگ مناسب خود را پیدا کنند. این جایی بود که وود با نام تجاری Josh Wood Color به مقیاس فرصت ها پی برد.

وود و تیمش با تمرکز بر روی مشاوره های دیجیتال و ویدئویی ، ارتباط مستقیمی با مشتریان و مشتریان داشتند – برخی از آنها قبلا هرگز پا به سالن نگذاشته بودند. “آن لحظه لامپ بود.” با انجام این کار ، آنچه که تیم او آموخته این است که رنگ مو واقعاً بر احساس خود و رفاه افراد تأثیر می گذارد. “بیماری همه گیر چنین فرایند بیان خود برای افراد و احساس قدرت است.”

در طی این مشاوره ها ، وود همه چیز را در مورد برخی از مشتریان رنگ مو در خانه خود آموخت. “کسانی گفتند:” من 20 سال در خانه موهایم را رنگ کردم. من این کار را یک روز قبل از روز پرداخت هر پنجشنبه هر ماه انجام می دهم ، زیرا این زمانی است که شوهرم به فوتبال می رود “- افرادی که 20 سال ازدواج نکرده و شوهرها نمی دانند همسرانشان موهایشان را رنگ می کنند. “

“آنچه دوست دارم انجام دهم تغییر فشار سنج بین نیاز به عنوان یک آرایشگر مشهور یا یک رنگارنگ مشهور است ، زیرا من چنین نیستم.

وی توضیح داد که با استفاده از جوش وود رنگ ، تیم توانسته است جایگزینی بسیار متفاوت برای “محصول کمکی که به طور دسته جمعی با ارزش در داروخانه به فروش می رسد” ارائه دهد. “من امیدوارم که دوباره تفکر مردم در مورد رنگ مو در سالن یا خانه را دوباره تعریف کنم. این دیگر روغن و آب نیست ؛ بلکه در مورد توانمند سازی افراد است که می توانند هر وقت خواستند با موهای خود آنچه را که می خواهند انجام دهند.”

در مورد اینکه چطور می خواهد وود در این صنعت به یاد بیاید: “کاری که من دوست دارم انجام دهم تغییر فشار سنج بین این است که به عنوان یک آرایشگر مشهور یا یک رنگارنگ مشهور شناخته شوم ، زیرا من چنین نیستم. من با بسیاری از افراد کار می کنم افراد مشهور ، اما من واقعاً دوست دارم آن را تغییر دهم و به عنوان یک متخصص شناخته شوم. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>