دریاچه مورگان در تمرین برای بازی های المپیک 2021 توکیو

[ad_1]

منچستر ، انگلستان - 27 ژوئن: مورگان دریاچه ویندزور ساگ ایتون و هونسلو پس از پیروزی در فینال پرش ارتفاع زنان در روز سه مسابقات دو و میدانی مولر انگلیس در ورزشگاه منطقه ای آرنا در 27 ژوئن 2021 در منچستر انگلیس ، تصاویر این تصاویر را نشان می دهد.  (عکس از Barrington Coombs - دو و میدانی بریتانیا / دوومیدانی انگلیس از طریق گتی ایماژ)منبع تصویر: گتی ایماژ

برای کسی که بیشتر وقت خود را در هوا می گذراند ، پرش ارتفاع 24 ساله مورگان لیک به طور شگفت انگیزی زمین گیر می شود. در حالی که تنها چند هفته به رقابت قهرمان قهرمان میلتون کینز برای تیم GB در بازی های المپیک توکیو باقی مانده است ، او مطمئناً در حال بالا بردن سطح رقابت است ، از چند طریق دیگر. لیك ، ورزشكار ، دانشجو ، فعال مثبت اندام و سفیر Technogym ، همه چیز را به او می دهد. وی گفت که این اخلاق سخت کوشی ، با فرصتی برای نمایندگی از کشورش ، یک بار دیگر “یک رویای تحقق یافته” ، نتیجه داده است.

“بعد از همه اتفاقاتی که در این سال گذشته رخ داده است ، بازی ها سرانجام تقریباً ملموس احساس می شوند. نمی توانم باور کنم که تقریباً آنجا هستیم – مخصوصاً بعد از همه شکست هایی که داشته ایم ، اما من ذهنم را آموزش داده ام که آرام باشد و فقط هر روز بشمارد. لیک گفت: ”

این روش خودخواهانه برای کسی بسیار جوان (و کسی که حق دارد از شادی بپرد) بسیار چشمگیر است. مخصوصاً وقتی كه من از طریق زوم در خانه دانشجویی او در لاببورو با او مصاحبه كردم ، لیك بار دیگر به انزوای خود بازگشت – این شرط پس از بازگشت وی از یك رویداد كاری در ایتالیا است. مطمئناً باید فقط چند هفته مانده به شروع بازی دشوار باشد؟

منبع تصویر: Technogym

او به من گفت: “نه ، خوب است.” “من از المپیک ریو خیلی بزرگ شده ام و با تکنیک های آماده سازی من برای توکیو ، به ویژه ذهنیت من ، تغییر زیادی کرده است. من در مورد چگونگی ضرب و شتم می توانم شما را قوی تر کنم و چگونه فقط روی نکات مثبت تمرکز کنم ، یاد گرفته ام. چیزها ”

با چنین انتظارات زیادی از لیک برای موفقیت ، او به مربیان و تیم مدیریتی خود به عنوان نیروهای محرک که وی را متمرکز نگه می دارند ، اشاره می کند. “من آنقدر خوش شانس هستم که تیمی احاطه کرده ام که علاقه مند است نه تنها بدنم را به اوج برساند بلکه ذهنم را نیز درگیر کند. این برای یک ورزشکار بسیار مهم است.”

“هر زمان که کار دشوار را پیدا کردم ، همیشه به دوران جوانی خود می اندیشم و این که چرا در وهله اول این کار را انجام داده ام. همیشه جواب این است که من کاری را که دوست دارم دوست دارم.”

و البته خانواده او نیز وجود دارد. وی به عنوان شخصی که بسیار به والدینش نزدیک است ، توضیح داد که واقعاً سخت است که بدانید آنها در توکیو کنار او نخواهند بود. “از لطف FaceTime تشکر می کنم ، و من می دانم که خانواده ام برای اطمینان از اینکه در هر رویدادی مرا تماشا می کنند ، دور و بر خواهند دوید.”

در مورد موضوع دویدن ، من مشتاقانه می دانم که چگونه لیک قادر به تمرین در انزوا از خود است. وی گفت: “ما خوش شانس هستیم ، به عنوان ورزشكاران به ما اجازه استفاده از پیست و فضای باز را می دهند.” و سفیر بودن در Technogym (که به عنوان تأمین کننده رسمی تجهیزات تناسب اندام برای بازی های المپیک و پارالمپیک برای هشتمین سال منصوب شده است) به این معنی است که او وزنه های این برند و دوچرخه آموزشی را در خانه خود دارد.

لیك توضیح داد: “این ماشین ها شگفت انگیز هستند ، زیرا واقعاً به تقویت قدرت قلبی من كمك می كنند ، اما پرش از ارتفاع شامل انواع مختلفی از تمرینات معمولی است.” اینها شامل پلایومتریک (تمرینات پرش انفجاری) و همچنین سرعتهای کوتاه ، سریع ، واکنشی و قدرتمند هستند. و سپس تمریناتی مانند مرحله بالا آمدن در جعبه بالا ، پرش های واکنشی و فشار دادن پا وجود دارد.

منبع تصویر: Technogym

اگر المپیک را کنار بگذاریم ، دریاچه در حال حاضر به موفقیت های زیادی رسیده است. او با کسب پنج عنوان متوالی پرش از ارتفاع انگلیس و گرفتن نقره در بازی های مشترک المنافع 2018 ، قطعاً سر او در این بازی است ، اما آیا او هرگز در عدم پیروزی یا بدتر از این ، مصدومیت شک دارد؟ “من یاد گرفته ام که خیلی به جلو نگاه نکنم و از شرایط فعلی لذت ببرم. هر زمان که کار دشواری را پیدا کردم ، همیشه به جوانی خود می اندیشم و این که چرا چرا این کار را انجام داده ام. پاسخ همیشه این است زیرا من کاری را که دوست دارم دوست دارم ،” او گفت.

ورزشکار بودن باید در بهترین زمانها سخت باشد ، اما برای لیک – که همچنین درگیر درس خواندن است – باید بسیار چالش برانگیز باشد. “Loughborough واقعا خوب است زیرا آنها به شما اجازه می دهند مقطع تحصیلی خود را انجام دهید ، بنابراین بسیاری از ورزشکاران یک دوره 3 ساله را طی چند سال انجام می دهند. این بدان معناست که من با تناسب هر دو استرس ندارم. این یک زندگی دانشگاهی بسیار غیرمعمول است.”

“برخی از افراد هنوز معتقدند كه ورزشكاران فقط به ورزش علاقه مند هستند ، اما این درست نیست. داشتن صدا و نشان دادن به جوانان مهم است كه بتوانید درمورد آنچه كه به آن اعتقاد دارید ابراز كنید.”

مانند تمام ورزشکاران ، خواب کافی مهم است – حتی بدون محدودیت COVID – بنابراین من خیلی شک داشتم که لیک می تواند در مهمانی های شبانه دانشجویی زندگی کند. وی گفت: “من باید از هیجان خودم را فكر كنم كه به زودی در توكیو خواهم بود.” “و اگر چیز خوبی از بیماری همه گیر و قفل بیرون آمد این واقعیت بود که ما به عنوان ورزشکار چیزی است که به طور معمول از آن برخوردار نیستیم به ما استعداد داده می شود و این زمان است.”

علاوه بر تمرینات در خانه و پارک ، ساعات اضافی به لیک فرصت داد تا از وسایل بزرگ خود استفاده کند سیستم عامل های بزرگ رسانه های اجتماعی در مورد موضوعات مهم نزدیک به قلب او صحبت کند ، مانند اهمیت مثبت بودن بدن و جنبش Black Lives Matter. با این کار ، او خود را در حال مشاهده تجربیات خودش در بزرگسالی به عنوان یک ورزشکار جوان دید.

وی گفت: “برخی از افراد هنوز معتقدند كه ورزشكاران فقط به ورزش علاقه مند هستند ، اما این درست نیست. داشتن صدا و نشان دادن به جوانان مهم است كه بتوانید درمورد آنچه اعتقاد دارید ابراز كنید.” “من اغلب بچه های جوان از من می پرسند که چگونه می توانند وارد دنیای ورزش شوند و من به آنها می گویم که فقط رویاهای خود را دنبال کنند و هدف خود را بالا ببرند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه امیدهای المپیک و پارالمپیک ، به TeamGB.com مراجعه کنید. بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو در تابستان امسال را در BBC One و BBC Two تماشا کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>