در صورت ابتلا به آلوپسی چگونه می توان از پوست سر خود مراقبت کرد

[ad_1]

چه از پیری ، کمبودهای تغذیه ای ، ژنتیک یا حتی COVID-19 ، ریزش مو تقریباً 6.8 میلیون نفر در ایالات متحده را سالانه تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند منبع عظیمی از استرس و اعتماد به نفس پایین برای بسیاری باشد. آلوپسی، یک اصطلاح چتر برای انواع مختلف ریزش مو ، می تواند در مراحل مختلف زندگی هر جنسیتی را تحت تأثیر قرار دهد و نیاز به درمان خاصی دارد.

دو نوع شایع آلوپسی آندروژنتیک و تلوژن افلوویوم است. آلوپسی آندروژنتیک “گری گلدنبرگ” ، متخصص پوست و بنیانگذار پوست و گلدنبرگ در نیویورک ، توضیح می دهد که “نوعی ریزش مو است که به عنوان ریزش مو ظاهر می شود و به تدریج شروع می شود.” “این ماهیت ژنتیکی است و معمولاً از هر یک از والدین به ارث می رسد.”

دومین نوع متداول ریزش مو ، تلوژن افلوویوم ، معمولاً در اثر استرس جسمی یا روحی در بدن ایجاد می شود ، مانند بارداری ، جراحی ، داروهای جدید ، استرس و سایر عوامل. گلدنبرگ توضیح می دهد که با تلوژن افلوویوم ، “موها به صورت توده ای می ریزند ، معمولاً شش تا 12 ماه پس از این رویداد استرس زا.” نه تنها ریزش مو می تواند موهای شما نازک و کم چگال به نظر برسد ، بلکه پوست بیشتری را در معرض پوست سر شما قرار می دهد و باید با احتیاط درمان شود.

به آرامی به آلوپسی نزدیک شوید

اگر در حال حاضر با ریزش مو روبرو هستید ، مهم است که پوست مبتلا به آلوپسی را به آرامی درمان کنید تا مشکل را بیشتر نکنید. هرگونه درمان سفید کننده ، رنگ آمیزی یا صاف کننده مو می تواند باعث ریزش یا شکستگی بیش از حد شود و منجر به ریزش بیشتر مو و آسیب به پوست سر شود. ساپنا پالپ ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره متخصص در زمینه ریزش مو و بنیانگذار خیابان بهار توضیح می دهد: “عمل کشیدن بیش از حد موها می تواند منجر به ریزش مو شود ، بنابراین از قرار دادن موهای خود در دم اسبی و همه لوازم جانبی مو خودداری کنید.” پوست در شهر نیویورک.

اگر باید موهایتان را به عقب ببندید ، از لوازم جانبی مو استفاده کنید که خیلی محکم موهای شما را نمی کشد ، مانند اسکناس های خواب Kitsch Satin Sleep یا موی آجدار Goody Ouchless Ribbed. همچنین ، “لاوانیا کریشنان ، متخصص پوست و مدیر پزشکی آریا درم در سانفرانسیسکو توضیح می دهد:” گرمای بیش از حد به صورت سشوار ، ابزار پیچش یا حلقه ، و فلیترون می تواند باعث آسیب ساختاری به فولیکول ها و آسیب بیشتر مو شود. .

ممکن است تصویر حاوی: پوشک ، لباس و پوشاک باشد

كیتس ساتن خواب اسكرچین

Goody Ouchless Ribbed Hair Scrunchies

یک دوش آب گرم نیز می تواند با آلوپسی به پوست آسیب برساند. کریشنان می گوید: “دمای بیش از حد گرم می تواند باعث از بین رفتن آب پوست پوست اطراف فولیکول های مو شود و منجر به شکنندگی فولیکول های مو شود.” “همچنین می تواند فولیکول های واقعی مو را از بین ببرد و باعث آسیب دیدن موها شود.”

پوست سر ، نه فقط موها را مرطوب کنید

از آنجا که ریزش مو می تواند پوست شما را بیشتر در معرض خشکی قرار دهد ، مهم است که هنگام مقابله با آلوپسی ، پوست سر خود را مرطوب نگه دارید. کلی دوبوس ، شیمی دان لوازم آرایشی توضیح می دهد: “مرطوب کننده های معمولی برای استفاده در پوست سر طراحی نشده اند و مواد مرطوب کننده معمولی مانند گلیسیرین بسیار محلول در آب هستند و به راحتی از شامپوها یا نرم کننده ها شسته می شوند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>