در صورت دریافت COVID-19 پس از اولین تزریق واکسن ، چه کاری باید انجام دهم؟

[ad_1]

هر سه واکسن COVID-19 که در حال حاضر در انگلستان ، Pfizer ، Moderna و AstraZeneca استفاده می شوند ، به ترتیب به دو سه و چهار هفته فاصله نیاز دارند. این بدان معناست که یک دوره انتظار وجود دارد که مقداری از ایمنی در برابر ویروس برخوردار هستید اما هنوز از هر دو دوز کاملاً محافظت نکرده اید. در آن دوره از زمان ، بعد از اولین واکسن اما قبل از دومین واکسن ، هنوز هم در صورت قرار گرفتن در معرض COVID-19 هستید و نسبت به واکسن کامل با هر دو دوز حساسیت بیشتری دارید. چطور ممکن است ، و اگر برای شما اتفاق بیفتد باید چه کار کنید؟ POPSUGAR با دکتر آرونا سوبرامانیان ، دکتر بیماری عفونی استنفورد ، برای دریافت پاسخهایی صحبت کرد.

آیا می توانید بعد از اولین تزریق واکسن COVID-19 دریافت کنید؟

دکتر Subramanian تأیید کرد که دریافت COVID-19 پس از اولین دوز واکسن امکان پذیر است. وی توضیح داد که ممکن است بلافاصله پس از واکسیناسیون یا درست قبل از آن به ویروس مبتلا شده باشید و علائمی از آن مشاهده نشود. دکتر سوبرامانیان گفت ، هر دو ممکن است زیرا “دو هفته طول می کشد تا پاسخ ایمنی قابل توجهی دریافت کنید”. و حتی در این صورت ، یک دوز واکسن Pfizer 52 درصد در جلوگیری از COVID-19 موثر است ، در حالی که هر دو عکس 95 درصد است. Moderna بعد از یک نوبت 80.2 درصد و بعد از دو بار 94.5 درصد موثر است.

دکتر سوبرامانیان توضیح داد: “شما دو هفته پس از اولین دوز خود مقدار کافی محافظت می کنید و سپس چند هفته بعد از دوز دوم از محافظت کامل برخوردار می شوید.” “این یک روند است و بنابراین مردم باید از این طریق صبور باشند.” اساساً ، بدن شما برای ایجاد ایمنی به زمان احتیاج دارد ، بنابراین مهم است که خیلی سریع محافظ خود را از دست ندهید و اقدامات نرمال COVID-19 را متوقف نکنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است محافظت شده اید ، باید ماسک (یا دو) ، فاصله اجتماعی و شستن مداوم دست ها داشته باشید ، و این در بین عکس ها ادامه دارد و بعد از واکسیناسیون کامل با دوز دوم

در صورت دریافت COVID-19 پس از اولین تزریق واکسن ، چه کاری باید انجام دهید؟

دکتر سوبارامانیان گفت ، اگر بعد از اولین تزریق واکسن به COVID-19 مشکوک هستید ، بروید و آزمایش کنید. گرفتن یک آزمایش دقیق از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا برخی از عوارض جانبی واکسن مانند تب و خستگی می تواند برخی از علائم COVID-19 را تقلید کند ، بنابراین یک آزمایش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید چه خبر است. دکتر Subramanian افزود: اگر COVID-19 دارید ، باید قرنطینه کنید و علائم خود را تحت نظر داشته باشید. اگر وضعیت آنها بدتر شده است ، از یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراقبت کنید و به آنها بگویید که اولین دوز واکسن خود را دریافت کرده اید.

شما در واقع همان روال را دنبال می کنید که اگر COVID-19 را بدون واکسیناسیون دریافت می کنید. دکتر Subramanian توضیح داد ، شما هنوز هم می توانید ویروس ها را در مجاری بینی خود تکرار کنید. به این معنی که هنوز می توانید ویروس را به دیگران منتقل کنید. فقط به این دلیل که اولین عکس را گرفته اید ، آن را جدی نگیرید ؛ آزمایش ، پوشیدن ماسک ، قرنطینه سازی و فاصله اجتماعی از دیگران همچنان مهم است.

POPSUGAR قصد دارد اطلاعات دقیق و به روز در مورد ویروس کرونا را به شما ارائه دهد ، اما جزئیات و توصیه ها در مورد این بیماری همه گیر ممکن است از زمان انتشار تغییر کرده باشد. برای آخرین اطلاعات در مورد COVID-19 ، لطفاً منابع WHO ، NHS و GOV.UK را بررسی کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>