در مورد درمان آکنه کیستیک چه بدانید ، در متخصص پوست

[ad_1]

هیچ راه حلی متناسب با همه موارد برای آکنه وجود ندارد – به ویژه هنگامی که انواع کیستیک باشد. نوع آن را می دانید: آکنه کیستیک اغلب شامل آن برجستگی های بزرگ و دردناکی است که مدتها قبل از دیدن آنها در زیر پوست ایجاد می کنید. آنها در اثر لمس می توانند احساس درد کنند و هنگامی که در سطح ظاهر می شوند – اغلب قرمز ، پر از چرک یا برجستگی های سفید بزرگ مشخص می شوند – به نظر می رسد که برای همیشه دور و اطراف می مانند.

به عنوان یکی از شدیدترین انواع آکنه ، درمان می تواند پیچیده باشد و نیاز به کمک یک متخصص دارد. این بدان معناست که متأسفانه ، در بسیاری از موارد ، این نوع آکنه نیست که بتوانید از گزینه های بدون نسخه استفاده کنید. از آنجا که آکنه های کیستیک نیز در زیر سطح پوست ایجاد می شوند ، احتمال ایجاد زخم یا علائم postacne نیز بیشتر است. به همین دلیل مراجعه به یک متخصص پوست برای ایجاد یک برنامه درمانی مهم است.

در زیر ، ما از متخصصان پوست خواسته ایم هر آنچه را که باید درباره آکنه کیستیک بدانید ، از جمله نحوه درمان آن ، با ما در میان بگذارید.

آکنه کیستیک چیست؟

اگر به فکر آکنه با طیف شدت هستید ، سر یک سر آن جوش های سرسیاه و جوش های سر سفید و سر دیگر آن آکنه های کیستیک قرار دارند. طبق گفته متخصص پوست ، تد لاین ، MD ، آکنه کیستیک با کیست های بزرگ چرکی در زیر سطح پوست مشخص می شود که می تواند قرمز و دردناک باشد. این ماده معمولاً در صورت یافت می شود اما در سینه ، پشت و بازوها نیز یافت می شود. کارولین رابینسون ، متخصص پوست ، مستقر در شیکاگو ، گفت: “به طور معمول ، آکنه کیستیک نتیجه ترکیبی از باکتری ها ، روغن و سلول های خشک پوستی است که در عمق منافذ پوست شما گیر می کنند.”

در بسیاری از موارد ، با افزایش سن و درمان هایی مانند آنتی بیوتیک های خوراکی ، ایزوترتینوئین و سایر داروهای توصیه شده توسط متخصص پوست مانند لیزر ، می تواند بهبود یابد. گرچه به اندازه آکنه هورمونی شایع نیست ، اما آکنه کیستیک قابل درمان است.

چه عواملی باعث ایجاد آکنه کیستیک می شود؟

مانند انواع دیگر آکنه ، آکنه کیستیک هنگامی رخ می دهد که روغن ، باکتری ها و سلول های مرده پوست در منافذ حبس شوند. رابینسون گفت ، این بیماری معمولاً در افرادی که پوست چرب دارند اتفاق می افتد ، اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است برای هرکسی اتفاق بیفتد. هورمون ها نیز می توانند یک عامل باشند.

دکتر رابینسون گفت: “این نوع آکنه در نوجوانان ، زنان ، افراد مسن به دلیل تأثیر هورمونی و برخی از داروهای خاص ایجاد آکنه شایع است.” از آنجا که هورمون ها تولید روغن را تحریک می کنند (یکی از دلایل ایجاد آکنه کیستیک) ، منجر به مسدود شدن منافذ ، به دام انداختن باکتری ها و التهاب می شود.

همچنین ممکن است فقط در ژن های شما باشد. “ما می دانیم که یک م geneticلفه ژنتیکی وجود دارد ، به همین دلیل است که ما اغلب آن را در بزرگسالان جوان یا بزرگسالان می بینیم ، اما آن را در بزرگسالان مسن نیز دیده ایم” ، متخصص پوست و بنیانگذار NYC و بنیانگذار Optiski Orit Marowitz ، MD ، به POPSUGAR گفت.

چگونه آکنه کیستیک را درمان می کنید؟

مهمترین و مهمترین نکته این است که آکنه کیستیک باید با کمک متخصص پوست درمان شود. در بیشتر موارد ، کرم های موضعی می توانند بی اثر باشند ، زیرا این شکل از آکنه در زیر پوست ایجاد می شود ، اما داروهای تجویز شده ، لیزرها و سایر روش های درمانی در مطب نوع مناسبی از درمان هستند.

دکتر لاین گفت: “اغلب اوقات ، ایزوترتینوئین یا رتینوئیدهای دارای نسخه پزشکی برای درمان موارد شدید آکنه کیستیک ضروری است.” وی خاطرنشان کرد ، اینها فقط توسط یک فرد حرفه ای قابل نوشتن است. دکتر مارکوویتز گفت: “خارج از برخی روشهای جدیدتر لیزر و تزریق با استروئیدها ، استاندارد طلایی ، قدیمی ترین پروتکل درمان آکنه کیستیک ، آکوتان است.”

هنوز هم ، حتی پس از پاک شدن آکنه های کیستیک ، ضروری است که یک رژیم مراقبت از پوست را حفظ کنید تا از بازگشت آن جلوگیری شود. دکتر لاین گفت: “فراتر از درمان های تجویز شده ، مهم است که بیمارانی که از آکنه های کیستیک رنج می برند ، یک رژیم مراقبت از پوست را اتخاذ کنند که به آنها کمک می کند سطح روغن موجود در پوست خود را بدون برداشتن پوست و ایجاد تولید روغن اضافی متعادل کنند.” وی توصیه می کند از پاک کننده ملایم ، مانند SkinCeuticals Gentle Cleanser (35 پوند) استفاده کنید و توصیه می کند از چیدن هر گونه جوش یا استفاده از اسیدهای خشن یا اسکراب خودداری کنید.

باز هم ، بسیار مهم است که پوست خود را به آرامی کنترل کنید – از جمله عدم برداشتن یا تولید آن – زیرا این نوع آکنه بسیار بسیار مستعد ایجاد زخم است. رابینسون موافقت کرد و توصیه کرد که از یک مرطوب کننده بدون روغن مانند Neutrogena Hydro Boost (13 پوند) برای مرطوب نگه داشتن پوست استفاده کنید. مانند هر چیز دیگری در مورد آکنه ، مهمترین چیز صبر و حوصله است. با خود مهربان باشید و به یاد داشته باشید: همه چیز اراده بهتر شدن

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>