دیوید یی باز تعریف مردانگی و عادی سازی مردان در زیبایی است

[ad_1]

خیلی اوقات ، بهترین داستان های زیبایی ناگفته می مانند ، این فقط به رنگ پوست ، مذهب ، ابراز جنسیت ، ناتوانی یا وضعیت اقتصادی اجتماعی فرد بستگی دارد. در اینجا ، ما میکروفون را به برخی از بلند پروازانه ترین و با استعدادترین صداهای صنعت منتقل می کنیم تا آنها بتوانند ، به قول خودشان ، داستان جالب توجهی راجع به چگونگی پیدایش – و اینکه چگونه از زیبایی برای تغییر صدا استفاده می کنند ، به اشتراک بگذارند. جهان برای بهتر. بعدی: دیوید یی ، ویراستار زیبایی ، بنیانگذار نشریه Very Good Light و مارک مراقبت از پوست Good Light و نویسنده کتاب “پسران زیبا”.

من هرگز خودم را در صنعت زیبایی ، رسانه و تلویزیون ندیدم. با بزرگ شدن در کلرادو اسپرینگز ، همیشه احساس کمبود و نامرئی بودن می کنم زیرا آمریکایی آسیایی هستم ، به همین دلیل روزنامه نگار و قصه گو شدم. من به شهر نیویورک نقل مکان کردم زیرا می خواستم مردمم را در رسانه ها ببینم. به طور سنتی ، مردم آسیا به روشی کاملاً خاص به تصویر کشیده می شوند – مردان به صورت مات و مبهم و زنان برعکس ، بیش از حد جنسی شده اند. احساس کردم وظیفه من است که به روایت داستانهایمان کمک کنم.

اولین کار من در بود مردم مجله ، سپس من در بود هفتگی سرگرمی، و سپس در اخبار روز نیویورک، جایی که من مد بودم. در طول همه اینها ، زیبایی هنوز چیزی در راس ذهن من بود. این همان چیزی است که به من اجازه می دهد تمام ناملایمات و درد و آسیب های زندگی ام را پشت سر بگذارم. آن پنج دقیقه صبح و آن پنج دقیقه شب است که می توانید صورت خود را در آغوش بگیرید و با خود صمیمی باشید و با آنچه که هستید کنار بیایید. این همان چیزی است که واقعاً مرا متحول کرد.

من هرگز احساس استقبال نکردم – همیشه هنگام خرید برای زیبایی احساس آوارگی کرده ام ، گویی که به آنجا تعلق ندارم.

در آخرین کار من در قابل شستشو، جایی که من مد و زیبایی را راه اندازی کردم ، یک داستان کاملاً تحول آور در مورد 11 نوجوان ترنس انجام دادم و واقعاً چشمهایم را باز کرد. این در سال 2015 بود ، و من فهمیدم که این همان چیزی است که می خواهم انجام دهم – من می خواستم داستان هایی درباره زیبایی فراتر از باینری تعریف کنم. من می خواستم داستانهایی فراتر از تعاریف ما از آنچه زیبایی است ، که به طور معمول از لنزهای غرب زده سفید سیس مستقیم است ، بیان کنم. من می خواستم افرادی را که شبیه من هستند – که شبیه جامعه من هستند – ببینم ، بنابراین من در سال 2016 Very Good Light را راه اندازی کردم و همه چیز در مورد زیبایی از همه طیف ها و تعریف دوباره مردانگی بود.

من همیشه این نکته را در ذهن داشتم که می خواستم یک مارک زیبایی ایجاد کنم که شامل همه افراد باشد. جنسیت در زیبایی جایی ندارد – لوازم آرایشی هویت جنسیتی ندارند. زیبایی برای قدرت و ابراز وجود است ، و با این حال ، اگر از راهروی هر هدف یا CVS پایین بروید ، بسیار جنسیتی است. یک بخش بیش از حد مردانه و بخش دیگر بیش از حد زنانه است. یک بخش از آن نظافت است و مردان ریشو زیبایی دارد. بخش دیگر بسیار متفاوت است – این قسمت بیش از حد زنانه است که بیشتر خانمها یا آقایان زن دارند و برای آرایش است. این برای من یک چیز گمراه کننده بود زیرا من فردی هستم که اصلاح می کند ، بنابراین به آن قسمت فوق العاده مردانه می روم ، و کسی که دوست دارد صورت خود را بزند ، بنابراین من به قسمت فوق العاده زنانه نیز می روم. اما هرگز احساس استقبال نکردم – همیشه هنگام خرید برای زیبایی احساس آوارگی کرده ام ، گویی که به آنجا تعلق ندارم.

مارک های بدون جنسیت وجود دارد ، اما مارک های کافی برای مخلوط بودن جنسیت وجود ندارد. جامعه LGBTQA ، افراد از هر قشر ، برای شناسایی جنسیت جنگیده اند و برخی از آنها جان داده اند. برای آنها خیلی مهم است. من هرگز نمی خواهم هویت طولانی مدت کسی را کاهش دهم. من می خواهم جنسیت را در همه طیف ها جشن بگیرم و شامل حال و تأیید باشم. اینگونه بود که من به فکر مارک مراقبت از پوست خود افتادم. من می خواهم Good Light یک چراغ نوری باشد که در آن مردم احساس کنند که بالاخره در صنعت زیبایی گنجانده شده اند. همه ما انسان هستیم و همه می خواهیم احساس زیبایی کنیم. از طریق زیبایی قدرت پیدا می کنیم.

در ابتدا ، دشوار بود که افراد را پشت سر این مأموریت قرار دهم. اگرچه ما در جهانی زندگی می کنیم که متحدان زیادی وجود دارد ، اما هنوز هم فکر می کنم که برخی از مردم نمی توانند سر خود را به دور نسل جدیدی بپیچند ، به ویژه ژنرال Z ، با داشتن نگاه گسترده تر به جهان و هویت خود. متقاعد کردن مردم که این چیزی بزرگتر و بزرگتر است واقعاً دشوار بود. اما بیشترین پاداش این بوده است که ببینیم محصولات ما چقدر برای مردم دگرگون کننده بوده است. حتی اگر فقط یک نفر باشد که می توانیم تغییر دهیم – که احساس می کند در مکالمه گنجانده شده است ، یا احساس می کند دیده می شود یا با محصولات ما نتیجه گرفته است – که باعث می شود احساس پاداش کنم.

همه ما انسان هستیم و همه می خواهیم احساس زیبایی کنیم. از طریق زیبایی قدرت پیدا می کنیم.

من به قدرت جهان باور دارم و کارهایی را که در توان شماست انجام می دهم تا دنیا را برای همیشه تغییر دهیم. وقتی احساس می کنید تماس بالاتری دارید و وقتی هدف بالاتری دارید ، این چیزی است که شما را به حرکت در می آورد و همین انگیزه شما برای ادامه کار است. وقتی نوبت به ناشناس راه اندازی Biden Beauty در سپتامبر سال 2020 رسید ، نوعی لحظه ای بود که برای کمک به تغییر جامعه کمک کردم. من می خواستم هر آنچه در توانم است انجام دهم تا نسل های آینده تحت یک دولت جدید زندگی بهتری داشته باشند.

وقتی نوبت به کتاب من می رسد که در 22 ژوئن منتشر می شود ، “پسران زیبا” ، همه چیز در مورد تأیید تجارب زندگی شده مردم است ، درک این نکته که هرگز در دو جنسیت مورد استفاده قرار نگرفته است ، و مردان و افراد دارای توده هویت همیشه خود را به زیبایی توانمند می کنند . مهم نیست که روی چه چیزی کار می کنم ، این همیشه درمورد هدف بیشتر از شمول است – که به من اجازه می دهد احساس رضایت داشته باشم و هر روز مرا از رختخواب خارج می کنم.

برای من بسیار جالب بوده است که صنعت زیبایی را طی سالیان متمادی تحول می بینم – این صنعت در صف مقدم بحث تنوع ، برابری و گفتگوهای شمول است و فکر می کنم صنعت زیبایی می تواند راه را تغییر دهد. از آنجا که زیبایی همیشه از تنوع برخوردار بوده است – ما همیشه افراد LGBTQA را به عنوان دنباله دار در خط مقدم زیبایی دیده ایم. فقط در پنج سال گذشته ، دیدن این که هویت های مختلف جنسیتی اکنون در زیبایی گنجانده شده و عادی شده اند ، بسیار شگفت آور بود. این چیز بزرگی است که می بینیم مردم خود را همانطور که می خواهند ابراز می کنند ، اما من همچنین فکر می کنم که یک راه طولانی وجود دارد.

هنوز هم می بینیم که بسیاری از مارک ها عملکرد خود را نشان می دهند. برای پیشرفت ، ما فقط نمی توانیم تجربیات زندگی مردم را فتیش کنیم. ما نمی توانیم فقط بگوییم ، “اوه ، ماه میراث آمریکایی آسیایی است ، بنابراین ما می خواهیم آسیایی ها را در مبارزات انتخاباتی خود قرار دهیم.” چرا اجازه نمی دهید هر روز از سال داستان های خود را تعریف کنند؟ همان ماده سیاه زندگی. چرا فقط یک ماه فرصت داریم تا در مورد این داستان ها صحبت کنیم؟ تغییر از درون اتفاق می افتد و من واقعاً چشم به راه آینده هستم زیرا فکر می کنم مارک ها سخت تلاش می کنند.

من می خواهم مسیر خود را حفظ کنم و واقعاً هدف خودم و دلیل وجود خودم را پیدا کنم ، که به اعتقاد من ارتقا up مردم و به نمایش گذاشتن زیبایی تنوع و فراگیری از طریق آن داستان سرایی است.

منبع تصویر: چاد چیشولم با احترام از دیوید یی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>