راه اندازی مجدد HBO Max’s Gossip Girl دارای مشکل رنگ آمیزی است

[ad_1]

tmp_ebfQ6f_ace1e0fa8318b548_savannah-lee-smith-jordan-alexander.jpeg

اصلی دختر شایعه مربای من است من به یاد می آورم که هر هفته برای دیدن نوجوانان ثروتمند که هر جهنمی را که می خواستند انجام می دادم. خواه نوشیدن زیر سن قانونی باشد ، یا تقلب در SAT ها ، من هر ثانیه آن را دوست داشتم. من مجذوب “زندگی رسوائی نخبگان منهتن” شدم ، زیرا چیزی شبیه زندگی دبیرستان دولتی من نبود. من واقعاً از ساعت فرار هر هفته که یک قسمت جدید داشت ، قدردانی می کردم.

با وجود همه رسوایی ها ، رابطه جنسی و نخبه سالاری ، چیزی وجود داشت که نمی توانست از آن چشم پوشی کند: همه سفیدپوستان منجر می شوند. بله ، نقش های فرعی و مهمان رنگی مانند یاران بلر ، کتی و ایزی و بهترین دوست دان ، ونسا وجود داشت. اما اکثر بازیگران به اندازه قفقازی ها قفقازی بودند.

مشابه نمایش هایی مانند سکس و شهر و دوستان، دختر شایعه همچنین مسیر عدم بازیگری را دنبال کرد که نشان دهنده تنوع زندگی واقعی شهر نیویورک بود. این برنامه ها با ریختن تمام سرنخ های سفید و عدم ایجاد فضای مناسب برای سیاه پوستان ، آسیایی ها و لاتین ها ، به نظر می رسید که این اقلیت ها به سادگی در شهر نیویورک وجود ندارند. چه زمانی دختر شایعه برای اولین بار در سال 2007 به نمایش در آمد ، این عدم تنوع فوق الذکر نادیده گرفته شد و بسیاری از افراد (از جمله من) تا پایان فصل 2012 تماشا می کردند بدون اینکه چیز زیادی در مورد این موضوع بگویند.

افراد رنگین پوست سایه های زیادی دارند – سایه هایی که به راحتی در این بازیگران یافت نمی شوند.

سالها بعد ، وقتی دختر شایعه راه اندازی مجدد اعلام شد ، من هیجان زده شدم ، اما همچنین مطمئن نیستم. من چنین احساسی داشتم زیرا نمی دانستم نمایش بعد از یک دهه بعد چگونه خواهد بود. هنگامی که بازیگران فاش شدند ، متوجه شدم که قطعاً تنوع بیشتری نسبت به ترکیب اصلی دارد. با این حال ، نادیده گرفتن فقدان نمایندگی پوست تیره دشوار بود.

من انجام دادن از تلاش برای تنوع بخشیدن به بازیگران قدردانی می کنم و من برای شخصیت های اصلی سیاه و آسیایی اینجا هستم. مشکل این است که همه آنها پوست سبک تری دارند. افراد رنگین پوست سایه های زیادی دارند – سایه هایی که به راحتی در این بازیگران یافت نمی شوند.

این مدتی است که یک گفتگوی مداوم است. در حالی که نمایش هایی مثل کنیا باریس بزرگ و AF سیاه فرهنگ سیاه را جشن بگیرند و بازیگران سیاه پوست داشته باشند ، کمبود شخصیت های تیره پوست وجود دارد. این همچنین به یک موضوع اصلی در موسیقی امسال تابستان تبدیل شد ، در ارتفاعات، که به دلیل عدم حضور آفریقایی-لاتین های پوست تیره به عنوان سرنخ واکنش منفی نشان داد.

مطالعه ای که توسط موسسه جینا دیویس انجام شده است نشان می دهد که تنها 19 درصد از زنان سیاه پوست در دهه گذشته دارای پوست تیره بوده اند ، به این معنی که 81 درصد از بازیگران زن سیاه پوست رنگ روشن تا متوسط ​​دارند. این نشان می دهد که رنگ آمیزی هنوز در هالیوود و به صراحت در دنیای واقعی مسئله اصلی است.

“ممکن است مدیران هالیوود بازیگران با پوست روشن را برای تماشاگران سفید پوست” بلعیدن راحت تر “در نظر بگیرند ، اما در سال 2021 ، نگاه سفید دیگر نباید دغدغه ما باشد.”

قبل از جنگ داخلی ، برده های با پوست روشن تر به احتمال زیاد در داخل به عنوان خدمتکار به جای مزارع کار می کردند. به همین ترتیب ، در جوامع آسیایی ، پوست تیره با زایمان خارج و زندگی با امتیاز کمتر همراه بود. داشتن پوستی عادلانه تر و ویژگی های Eurocentric از معیارهای زیبایی است که از لحاظ تاریخی در بسیاری از فرهنگ ها با امتیاز اقتصادی-اجتماعی مرتبط است.

این امر به نمادی از مقبولیت و مطلوبیت در تلویزیون تبدیل شده است ، و در نتیجه درصد بیشتری از بازیگران پوست سبک تر در نقش های اصلی ظاهر می شوند. ممکن است مدیران هالیوودی برای تماشاگران سفیدپوست بازیگران با پوست روشن تر “بلعیدن راحت تر” را ببینند ، اما در سال 2021 ، نگاه سفید نباید دیگر دغدغه ما باشد. تمرکز باید بر این باشد که به بازیگران گروه های حاشیه نشین تاریخی وقت کافی برای نمایش داده شود.

حتی انتخاب برای یک نمایش خیالی مانند دختر شایعه – جایی که هر کسی را می توان به عنوان یک دبیرستان نخبه یا خارجی انتخاب کرد – هنوز نتوانست بازیگران پوست تیره از هر گروه اقلیت را شامل شود. ناامیدکننده است که این هنوز یک مکالمه است ، به همین دلیل از سازندگانی مانند ایسا رای ، مارسای مارتین و مندی کالینگ که با ایجاد این نمایش ها با بازیگران تیره پوست خود مبارزه می کنند ، قدردانی می کنم. اما خوب است که همه مدیران تلویزیون و تهیه کنندگان این دیدگاه را داشته باشند.

بازنمایی مهم است و نقش های بازیگرانی با پوست تیره باید با دقت و قصد ایجاد شوند. من یک زن پوست تیره و متوسط ​​هستم که دوست دارم به جای یک ضربه ضلعی یا ستاره مهمان ، شخصی را ببینم که شبیه خودم است. افراد رنگ پوست تیره سزاوار این هستند که در اولویت باشند ، نه یک فکر بعد. و حدس بزنید چه؟ آنها مستحق نشستن روی پله های مت هستند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>