روسری های Babushka شگفت آورترین روند مد در سال 2021 هستند

[ad_1]

چیزهای زیادی وجود دارد که من انتظار نداشتم روی کارت یکنوع بازی شبیه لوتو 2021 وجود داشته باشد (از جمله ، بیایید صادقانه بگوییم ، با استفاده از عبارت “کارت بینگو 2021”) ، و یکی از آنها بابوشکاهای سبک آمدن است. مادربزرگ اوکراینی من یک بابوشکا پوشید. ملکه الیزابت دوم یک بابوشکا می پوشد. اما من هرگز در طول یک میلیون سال حدس نمی زدم که ما شاهد بوشوشکاها در باند مد بالا در لندن ، میلان و پاریس باشیم – و به زیبایی زیر گردن مشاهیر مانند Tracee Ellis Ross ، A $ AP Rocky و Chloë Sevigny گره خورده است . (و فقط برای اینکه ما روشن باشیم ، منظور من از روسری است ، نه مادربزرگ ها ، این معنی کلمه در روسی است.)

در حال بزرگ شدن اوکراین-آمریکایی ، هیچ چیز بالایی در مورد babushka (که ما آن را khustka می نامیم) وجود ندارد. این همه ارتباطی با سنت و عملی داشت. مطمئنا ، این همان چیزی است که بابا من هر زمان که برای محافظت از موهای خود از خانه بیرون می رفت ، می پوشید ، که هر هفته خودش را تنظیم می کرد ، اما ارتباط روسری با فرهنگ اروپای شرقی بسیار عمیق تر است. من شما را با یک توضیح طولانی مدت خسته نمی کنم ، اما از نظر تاریخی ، حداقل در فرهنگ اوکراین ، از روسری برای نشان دادن تغییر وضعیت اجتماعی یک زن در هنگام ازدواج استفاده می شد. پس از عروسی ، زنی دیگر موهای خود را بدون پوشیدن متوقف کرده و روسری خود را شروع می کند. این یک سنت است که گاهی اوقات هنوز هم در مراسم عروسی اوکراین امروز مورد احترام است ، حتی اگر نیاز به پوشاندن سر پس از ازدواج خوشبختانه یک چیز زن ستیز از گذشته است.

روسری برای هزاران سال و به همان اندازه فرهنگ های مختلف پوشیده شده است ، به عنوان نمادی از وضعیت تأهل یا وابستگی مذهبی یا به عنوان یک محافظ محافظ برای مو. در غرب به طور خاص ، حتی اگر در 200 سال گذشته شاهد مد و مد آن باشیم (و در برخی فرهنگ ها ، هرگز از مد نمی افتد) ، روسری “سبک باباشکا” را پوشید – زیر چانه بسته شده یا در طول سالها و پشت گردن – با مجموعه ای بیش از 70 ساله ، چه مادربزرگهای اروپای شرقی ، شخصیت های قدیمی خیابان تاج گذاری اپیزودها یا ملکه غیر نژادی انگلیس. آماندا هالی ، استاد تاریخ مد در نیویورک و مجری کانال یوتیوب The Ultimate Fashion History ، به POPSUGAR گفت: “روسری بسته شده زیر چانه با سنت” T “سنتی صحبت می کند.

منبع تصویر: Preen توسط Thornton Bregazzi / Ina Lekiewicz

از کنار سنت ، یک عنصر سودمند برای babushka نیز وجود دارد – این از موهای شما محافظت می کند ، موها را از صورت شما دور نگه می دارد و از سر شما در برابر سرما یا آفتاب محافظت می کند. به گفته هالای ، عملی بودن این روسری این است که چرا در دهه های 1950 و 60 به یک وسیله جانبی بسیار محبوب تبدیل شده است. “این امر در واقع از یک ضرورت به وجود آمده است: پنهان کردن موهای فر. یک زن برای دستیابی به پودل یا مدل موی خود به” ست ها “اعتماد می کردند ، غلطک هایی که اغلب در تمام روز نگه داشته می شدند تا موهای خود را برای شب تنظیم کنند. وی توضیح داد: “در یک مدرسه یا در فروشگاه با بیگودی های قابل مشاهده ، بنابراین روسری – ابتدا یک روش عملی ، و سپس یک مد روز – برای پنهان کردن غلتک ها ، و سپس نگه داشتن غلاف های دیدنی و جذاب در محل بیرون.” “این نگاه به خود تبدیل شد ، لباس هایی که اغلب با روسری های مطابقت داشتند. و البته ، ریزگردها در اطراف فرقه روسری رشد کردند ؛ به عنوان مثال ، شخص ساده و معصوم Babe Paley ، گره زدن روسری را به دسته کیف دستی آغاز کرد. و جکی کندی شیک هواینیس پورت را به گروههای روسری و لباس شیفت خود آورد. “

منبع تصویر: پاکو رابان / رابین گالیگ

بنابراین ، در جامعه ای که به جوانی و نوگرایی مبتلا شده و به موهای فر مخصوصی دسترسی دارد که در عرض چند ثانیه موها را تنظیم می کنند ، چرا این پوشش سنتی سنتی دوباره برمی گردد؟ هالي يك نظريه دارد. هالای گفت: “به نظر می رسد ظاهر آن در باند پرواز برای پاییز / زمستان ’21 نشان می دهد که مد تصمیم گرفته است که این لمس های کلاسیک ، هوشیارانه و معقول با جهانی که از یک آسیب جهانی روبرو شده است طنین انداز شود. و آنها چنین می کنند.” وی ادامه داد: “اکثریت قریب به اتفاق مجموعه ها لباس های متناسب و پوشیدنی – عاری از سیاست ،” تاکتیک های شوک “یا حیله ها – با رنگ های فصلی تیره تر ارائه می دادند.” “روسری گره خورده در زیر چانه به دوران ها و فرهنگ هایی برمی گردد که بسیار زمینی تر و کمتر خشن از آنچه ما در جهان غرب قبل از ظاهر ترسناک COVID-19 قرار داشتیم ، بنابراین شاید این یک پیام از باند است که مد ، همچنین ، فهمیده است که ما زمانهای بسیار حساس ، قابل توجه و (بیایید قبول کنیم) جدی را پشت سر می گذاریم. ”

با نگاهی به طراحانی که روسری را در مجموعه های پاییزی 2021 خود قرار داده اند ، به نظر می رسد عنصری از دلتنگی برای دوره های قبلی بازی وجود دارد. در Roksanda ، که دارای روسری های ابریشمی بزرگ بود ، طراح نگاهی به دوران کودکی خود انداخت و خاطرات خوشی را یادآوری کرد ، به گفته پدربزرگ و مادربزرگ بسیاری از آنها Vogue. At Preen by Thornton Bregazzi – جایی که روسری های گل در مرکز عکس های بوکولیک برند برای مجموعه پاییزی قرار گرفتند – طراحان دوباره باندازی را صرف کردند باغهای خاکستری، مستند نمادین 1975 که دارای یک شخصیت اصلی است و تمایل به روسری هایی به سبک بابوشکا دارد. در دیور ، ماریا گراتزیا چیوری از افسانه های کلاسیک الهام گرفت ، در حالی که طراح یان گریفیتس هنگام ایجاد مجموعه خود برای Max Mara ، که پر از روسری بود و چاپ های گل و هندسی را برای گورخرها ، لاماها و شترها عوض می کرد ، به ریشه های انگلیسی خود نگاه می کرد. همانطور که برای ورساچه ، روسری های واضح و مبهم مکمل سایه های دهه 70 لباس ها بودند. . . و سطح دیگری را ارائه داد که در آن نام تجاری می تواند مونوگرام “La Greca” تازه ضرب شده خود را نشان دهد.

و در حالی که باند فرودگاه محل مهمی برای پرورش روند مد است ، خیابان ها ، رسانه های اجتماعی و فرهنگ پاپ نیز همین طور هستند. دو سال پیش بود که یک AP $ Rocky یک بابوشکا را انداخت و آن را رپ کرد و از آن زمان به بعد ، ما شاهد هستیم که این لوازم جانبی در هفته های جهانی مد در خیابان ها و مشاهیر متنوعی مانند Chloë Sevigny و Kendall Jenner در خیابان ها ظاهر می شود. (گرچه ، این مدل بیشتر از یک مادربزرگ اسلاوی به سبک گریس کلی لباس می پوشید.) اما آنچه واقعاً اطمینان من را نسبت به بازگشت بابوشکا به سال 2021 تقویت کرد این است که در چند روز از شروع نوشتن این قطعه ، من متوقف شده ام در اینستاگرام توسط افراد مشهوری مانند تریسی الیس راس و خواننده راوینا آرورا که در حال آغوش گرفتن روسری هستند ، و همچنین یکی از آشنایان بسیار شیک در لس آنجلس که به طور معمول از یک ساحل و دختر کالی طرفداری می کند ، در اینستاگرام ثبت نام کنید.

من ممکن است از تجدید حیات این پوشش سنتی کاملاً سرخورده ، لوازم جانبی کاملاً ذاتی با میراث من و مادربزرگ فقیدم کاملاً شوکه شده باشم. Hallay ، اما ، به همان اندازه تعجب نیست. “روسری که زیر چانه پوشیده شده باشد ، در طول زندگی هزاره ای در دنیای مد دیده نشده است ، چه رسد به ژنرال Z ، و وقتی چیزی که” قدیمی “به عنوان” جدید “ارائه می شود ، به زودی یک لژیون از طرفداران جدید پیدا می کند ،” او گفت. “من امیدوارم که به هر حال چنین باشد. من عاشق پوشیدن روسری هستم ، اما یافتن آنهایی که در واقع به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوانند زیر چانه را ببندند بسیار دشوار بوده است ، به همین دلیل مال من کاملاً قدیمی است.” چیز خوبی که من مجموعه بابا را در پشت کمد لباسم جمع کرده ام ، آماده و عجیب برای رفتن.

به خواندن ادامه دهید تا لحظات مورد علاقه babushka ما را از باند های پاییز / زمستان 2021 ببینید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>