روند دست ساز مد پایدار 2020s

[ad_1]

تقریباً غیرممکن است که وقتی در چشم یک طوفان فرهنگی هستید ، یک حرکت زیبایی شناختی متولد می شود – یا دوباره متولد می شود. همه گیری بدون شک یکی از محوری ترین لحظات تاریخی است که در طول زندگی خود شاهد آن بوده ایم. بازتاب هایی که بسیاری از ما در حالی که در خانه های خود منزوی بوده ایم را تجربه کرده ایم ، اشتیاق به بازگشت به طبیعت ، قدردانی مجدد از درمان ساختن چیزها با دست و انتقاد از مد سریع و سرعت اینترنت را برانگیخته است. روند صنایع دستی در شرف تعریف مد و سبک زندگی نسل ما است. با الهام از جنبش هنرها و صنایع دستی خرده فرهنگهای اواخر قرن 19 و 1960 ، ما به روند مد می پردازیم که به فرهنگ کار در خانه ، محیط زیست و اقدامات ضد نژادپرستی پاسخ می دهد.

چه بلوز دستی باشد ، چه یک جواهرات دست ساز ، یا یک نان مایه تازه که از ابتدا درست شده باشد ، وقتی چیزی با دست ساخته می شود ، بلافاصله به کیفیت و ماندگاری بهتر و احساس ارتباط با خالق فکر می کنیم. این جنبش دست ساز ما را ترغیب می کند تا مد و سبک هایی بپوشیم که احساس ارتباط بیشتری با دنیای طبیعی و یکدیگر داشته باشیم. گرایش های دهه 2020 شامل لباس های رنگ آمیزی شده و تکه ای است. لباس بافتنی کیچ و روسری بابوشکا با اشاره به عشق مادربزرگ ما ؛ زیبایی “cottagecore” و “grandnychic” ؛ و جزئیات افسانه ای مانند پروانه ها ، پری دریایی ها ، گیاهان چرخان و گل ها.

طراح مستقل کت رز شلوار جین نقاشی دستی ایجاد کرد که بعدا توسط Dua Lipa پوشیده شد.

جنبش صنایع دستی به موازات جنبش هنرها و صنایع دستی در اوایل قرن بیستم است. در اوایل دهه 1900 ، فناوری و نوآوری در اوایل دهه 1900 ، دوران ادواردین نیز نامیده می شد ، چنان سریع اتفاق می افتاد که صنعت مد نتوانست پیشرفت کند. در عوض ، طبق گفته آماندا هالای از علاقه مندان به مد ، اولین دلتنگی عمده را با چسبیدن به سبک های گذشته و رمانتیک لحظه های قرون وسطایی مانند شوالیه ها در زره های درخشان و دامن های مضطرب تجربه کردند. تاریخچه نهایی مد. جنبش هنرها و صنایع دستی از مد و فضای داخلی دست ساز که دارای عناصر طبیعی است و در برابر مکانیزاسیون سیستم کارخانه مقاومت می کنند ، استقبال کرد.

ویلیام موریس ، طراح منسوجات مربوط به دوره ادواردیان ، تقریباً مانند روش آراستگی خانگی ماری کوندو معتقد بود که شما نباید “چیزی در خانه خود داشته باشید که نمی دانید مفید باشد یا زیبا بودن آن را باور کنید”. جنبش هنرها و صنایع دستی فقط در مورد پر کردن خانه شما از چیزهایی نبود که شما را به وجود آورد احساس کردن خوب است ، اما این یک جنبش اجتماعی نیز بود با این باور که چیزهایی که باعث می شوند احساس خوبی داشته باشیم توسط افرادی ایجاد می شوند که هنگام ساختن آنها احساس خوبی داشته اند. موریس فقط سیستم کارخانه را تا حدی تحمل کرد که زندگی کارگران را آسانتر کند و او از توانایی آن برای بهره برداری از کارگران کارخانه و تخریب خلاقیت طبیعی مردم انتقاد می کرد. جنبش هنرها و صنایع دستی استفاده از رنگهای طبیعی بر روی منسوجات را ترجیح داد و بسیاری از اعمال سنتی در شیشه های رنگی ، چاپ و ملیله بافی را احیا کرد. شباهت های زیادی بین جنبش صنایع دستی است که در آغاز قرن 21 اتفاق می افتد و جنبش هنر و صنایع دستی که در اوایل قرن 20 اتفاق افتاده است – به ویژه از نظر محافظت از کارگران کارخانه ، دور شدن از مد سریع و درگیر کردن در بیشتر پروژه های مد DIY در خانه.

درک اینکه چرا جنبش هنرها و صنایع دستی ظهور می یابد ، زمینه های مد محبوب دهه های 2020 مانند آستین های پف دار و یقه های عظیم الجثه ، زیبایی شناسی مانند کلبه و مادربزرگ و رمانتیک شدن درام های دوره ای مانند بریجتون – زیرا این زمان های ساده تری قبل از فناوری را به ما یادآوری می کند ، زمانی که زندگی آهسته تر حرکت می کرد و ما احساس می کردیم با طبیعت و خلقت ارتباط بیشتری داریم. این نه تنها جنبش هنرها و صنایع دستی است که کمی رنسانس می بیند ، بلکه مضامین و روندهای دهه 1960 را نیز به خود اختصاص می دهد – زمانی که مد سریع همانطور که می دانیم واقعاً به اوج خود رسیده است ، ابتکارات ضد نژادپرستی سیاست زدگی از مد و رابطه مشکل ساز ما با پلاستیک را ایجاد کرد. و پلی استر شروع شد. دهه 1960 دهه ای بود که نقش های سفت و سخت جنسیتی به عنوان “عادی” برای توده مردم تبلیغ می شد ، مانند کهن الگوهای زن خانه دار ، و ترورهای آسیب زا از رهبران مترقی ایالات متحده مانند مارتین لوتر کینگ جونیور ، جان اف کندی و مالکوم X. ایجاد کهن الگوهای زن خانه دار در دهه قبل زنانه سازی صنایع دستی و ساخت وسایل دستی را تشویق می کرد. خیاطی ، بافندگی ، پخت و پخت و پز بر خلاف صنعتی شدن و “مردانگی” به عنوان “هنرهای زنانه” شناخته شد. در طی قفل همه گیر و متعاقب آن ، بسیاری از ما – فارغ از جنسیت – به هنرهای صنایع دستی اکتفا کرده ایم و در حال درک این مسئله هستیم که پذیرفتن آنها برای داشتن زندگی شادتر ، سالم تر و پایدارتر چقدر حیاتی است.

به نظر می رسد کیف دستی Dua Lipa از پروژه هنری و صنایع دستی ساخته شده است.

جنبش صنایع دستی 2020s ممکن است در ادامه مضامین مد و سبک زندگی اوایل و اواسط قرن 20 باشد ، اما آنچه در حال حاضر بسیار منحصر به فرد است ، این است که به ما فرصتی داده می شود که بخشهایی از گذشته خود را انتخاب و انتخاب کنیم می خواهیم لحظاتی را تکرار کنیم که امیدواریم آماده چالش و یادگیری آنها هستیم. وقتی نوبت به مد و سبک می رسد ، روند صنایع دستی با کمک سه موضوع مشخص – مد آهسته ، مارک های مستقل و پارچه های طبیعی در حال ظهور است.

آهسته مد: کار در خانه بسیاری از ما را مجبور به کاهش سرعت کرد و به ما آموخت که چگونه از دستان خود برای ایجاد چیزهای دیگر استفاده کنیم. این که آیا خرید اولین چرخ خیاطی شما ، تصمیم به انجام یک لباس شفاف و دوچرخه سواری در Depop یا استفاده از بافندگی و قلاب بافی است ، فرهنگ کار از خانه تجدید قدردانی ما از قطعات با کیفیت است که ساخت و صرفه جویی آنها کمی بیشتر طول می کشد برای ممکن است بخاطر داشته باشید که در جمعه سیاه سال 2020 چه اتفاقی افتاد ، هنگامی که خرده فروشان مد روز کمتر از یک پوند لباس می فروختند و این تنها چند ماه پس از آن بود که کارگران دو میلیون لباس در اواسط COVID-19 شغل خود را از دست دادند ، زیرا خرده فروشان عمده لغو شدند 2.4 میلیارد پوند سفارش لباس. به جای استفاده از کارگران برای خرید لباس ارزان و سپس ارسال آن لباس به محل دفن پس از چند بار پوشیدن ، روند صنایع دستی نشان می دهد که ما فقط چیزهایی را خریداری می کنیم که دوست داریم ، لباس هایی که باعث می شوند احساس خوبی داشته باشیم و با شفافیت ایجاد می شوند.

مارک های مستقل: با کمک ویژگی بازار اینستاگرام و ترجیح روزافزون برای سرمایه گذاری در مارک های BIPOC ، یافتن مارک های مستقلی که زیبایی های منحصر به فرد ما را تأمین کنند آسان تر می شود. سرمایه گذاری در بوتیک های کوچک فراگیر و اخلاقی نه تنها سرعت سیستم مد را کند می کند ، بلکه به این معنی است که هرگز نگران حضور در لباس مشابه شخص دیگری نیستیم. خرید کوچک و خاتمه حمایت از مد سریع نیز به معنای ارتباط نزدیکتر ما با خالق لباس است و همین امر باعث می شود از مدی که انتخاب می کنیم احساس خوبی داشته باشیم. چه به انرژی اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید ، این لباس وجود دارد و لباسی که توسط شخصی ساخته شده و می توانید در شبکه های اجتماعی از آن تشکر کنید و برچسب بزنید ، احساس شما را نسبت به لباسی که در یک کارخانه غیرانسانی ، در فاصله 5000 مایلی ساخته شده ، احساس می کند. که بعد از چند بار شستشو احتمالاً از بین خواهد رفت.

پارچه های طبیعی: منسوجات پایدار و عناصر دورریز برای ایجاد یک صنعت مد واقعاً مدور مهم هستند. مشابه ترجیح برای رنگهای طبیعی در دوره ادواردین ، ​​اخیراً هجوم پارچه های گیاهی مانند چرم کاکتوس دسرتو و لباسهایی که از مواد دور افتاده مانند جین تکه ای ساخته شده اند یا قطعاتی که دارای عناصر و نقوش طرح طبیعی هستند را تجربه کرده ایم. مانند شلوار جین نقاشی شده با دست یا جزئیات پروانه. مطمئناً اشتیاق به احساس ارتباط بیشتر با طبیعت ، کاهش سرعت ، گرفتن برخی از درسهای خوبی که در قفل کردن آموخته ایم و استفاده از آنها در دنیای پس از بیماری همه گیر است. جنبش صنایع دستی گام بعدی صنعت مد در جهت خلاقیت و مدور بودن است. سرمایه گذاری در وقت و هزینه خود برای خرید آگاهانه لباس های مارک های مستقلی که از پارچه های پایدار استفاده می کنند ، دومین بهترین تصمیمی است که می توانیم برای پایداری بگیریم – اولین مورد این است که به طور کلی خرید را متوقف کنیم و لباس های خود را با دست تولید کنیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>