روند مدل موی بوفانت برای سال 2021 بازگشت

[ad_1]

در سال 2021 تاکنون بازگشت های شگفت انگیزی رخ داده است. شلوار جین کم ارتفاع و تاپ های عروسکی. جنس و شهر و جام جم. بن افلک و جنیفر لوپز. اما باید بگویم که بازگشت مدل موی فرش قرمز روی فرش قرمز ممکن است غیر منتظره ترین بازگشت آنها باشد (چرا که بیایید ، همه ما آمدن بنیفر را دیدیم ، درست است؟).

بسیار معروف در دهه های 1950 و 60 ، بوفانت – که از واژه فرانسوی bouffante به معنی پف کرده بیرون آمده است – مدل مویی است که از بالای سر بلند می شود و دارای شکل گرد است. (گاهی اوقات به عنوان کندوی زنبور عسل شناخته می شود ، اگرچه ظاهرا یک کندوی عسل حتی بالاتر و گردتر از یک گلدان است.) از لباس های قدیمی دسته گل های قدیمی می توان به بریژیت باردو ، داستی اسپرینگفیلد و لیزا ماری پریسلی اشاره کرد ، اما از اواسط قرن 20 این سبک واقعاً هرگز احیا نشده است. مطمئناً ، آن را در باند مد بالا یا خوانندگانی مانند امی واینهاوس و آدل می دیدید که آن را به عنوان بخشی از شخصیت های موسیقی خود پذیرفتند ، اما در غیر این صورت این یک مدل مو بود که کاملاً به فرهنگ پاپ گذشته سقوط کرده بود. این بود تا اینکه سال 2021 فرا رسید.

امسال ، ما بوفانت را بعد از بوفانت ، بر روی فرش قرمز ، با مجوز از ستاره های جوانی مانند Dua Lipa ، Anya Taylor-Joy ، Ariana Grande و Aimee Lou Wood ، مشاهده کرده ایم. یکی ، من از این مدل موی الهام گرفته از دهه 60 شوکه شدم ، اما سم مک کایت که آرایشگر است – که از پرنسس دیانا گرفته تا کیت ماس ​​با همه کار کرده و در طول سال ها در هفته های مد تعداد زیادی بوفان ایجاد کرده است – خیلی تعجب نکرد بازگشت سبک یکپارچهسازی با سیستمعامل “60 سالگی هرگز از هرگونه مرجع مد دور نیستند. حدس می زنم دلیل آن این باشد که دهه 60 آخرین دوره ای بود که مردم وقت زیادی را روی موهای خود می گذراندند و آخرین بار اواخر دهه 60 ، اوایل دهه 70 مربوط به آزادی و انجام آنچه شما می خواستید بود ، بنابراین من فکر می کنم مردم به این کار لطف می کنند زیرا این آخرین باری بود که می دیدیم موهای زائد کاملاً تمیز است. ”

به نظر می رسد ، دهه 60 اولین باری نبود که جهان به وسواس فجیع تبدیل می شد. مدل موهای پرحجم برای اولین بار در اروپا در حدود دهه های 1770 و 1780 با کمک ماری آنتوانت و آرایشگر وی لئونارد آوتی مد شد. با هم ، این دو نفر به روز رسانی های عالی و عجیب و غریب زیادی را ایجاد کردند ، بعضی از آنها با پر و گل آراسته شد ، و حتی یکی با یک مدل کشتی به افتخار یک پیروزی نیروی دریایی فرانسه رسید. در اوایل دهه 1900 ، هنگامی که دختر گیبسون (به دلیل نقاشی های تصویرگر چارلز دانا گیبسون به این نام نامیده شد) در آن دوران حجم دوباره به سبک خود بازگشت ، این بوفانت پوشیده را پوشانده بود که در یک تاپیک تاج سر به پایان می رسید.

CIRCA 1965: ندرا تالی راس ، استل بنت وان ، و رونی اسپکتور از سه نفر آواز منبع تصویر: گتی ایماژ / بایگانی های مایکل اوچس / استرینگر

تصویر بالا: The Ronettes در سال 1965

حجم شدید پس از آن در دهه 1950 با معرفی فرهنگ rockabilly دوباره شروع به ظاهر شدن کرد. “مدل مو شروع شد [taking off] در اواخر دهه 50 با پسرهای عروسکی و دختران عروسکی در لندن ، “McKnight توضیح داد. این سبک به pompadour ملقب شد ، به همین دلیل مادام دو پومپادور ، معشوقه سلطنتی لوئی پانزدهم که رشته های خود را پیچیده و عقب بسته بود ، نامیده شد. در پایان دهه 1950 ، به لطف اختراع اسپری مو ، موهای مردم بزرگتر و بزرگتر می شد ، تا اینکه شما سبک های بزرگ را داشتید که امروز می توانستیم آنها را با آن ترکیب کنیم. “در دهه 60 [the bouffant] نگاه همه ستارگان پاپ بود – Dusty Springfield ، The Surpremes ، Ronettes – بسیار راک اند رول بود. ”

با ریشه در راک اند رول ، جای تعجب نیست که این بوفانت همچنان در میان نوازندگان محبوب در معاصر محبوب است. در اواخر دهه 70 شما سیندی ویلسون و کیت پیرسون از B-52s را داشتید (نام گروه در واقع اشاره به یک مدل موی کندوی خاص شبیه مخروط بینی هواپیما دارد) ، ایمی واینهاوس و آدل در اوایل دهه 2000 و اکنون لیدی گاگا ، دعا لیپا ، آندرا دی ، و آریانا گراند در سال 2021. “من حدس می زنم وقتی به آن وارد شوید ، [the bouffant] در مورد خودنمایی بود این در مورد گفتن بود: “هر کاری از دست شما برمی آید ، من بالاتر می توانم ، بزرگتر هم می توانم ، آبی تر می توانم.” مک کانیت اظهار داشت: “دنیای راک بیشتر از حد زیاد است ، و همه چیز این است که بزرگتر و بهتر از فرد بعدی انجام شود.” این قطعاً می تواند یک مزیت رقابتی داشته باشد.

بدون توجه به اینکه در چه دوره ای زندگی می کنید ، جذابیت بخشی از بوفانت ها این است که افزودن حجم به بالای سر ، یک شبح بسیار چاپلوسانه را ایجاد می کند. مک کایت گفت: “من فکر می کنم کمی قد همیشه باعث می شود مردم کمی قد بلندتر و کمی با وقارتر باشند و اگر دوست دارید کمی بیشتر” انجام شود “،” گفت McKnight و اضافه می کند که شما آن را بسیار عالی و چشمگیر می کنید یا کمی آن را پایین می آورید و این را بسته به سبک شخصی خود راحت تر کنید. وی افزود: “همه چیز در مورد شبح است ، بنابراین سبکی است که تقریباً برای همه ، صرف نظر از بافت مو ، کار می کند.”

McKnight توضیح داد: “بهترین روش برای انجام آنها ، روش مدرن برای انجام آنها ، این است که نوعی لغو شده و خیلی کامل نباشد.” “من فکر می کنم وقتی کمی پانک است – وقتی که بافت خیلی کامل نیست و خیلی پیچ خورده و تنظیم نشده است – و شما واقعاً روی افزایش حجم آن تمرکز می کنید ، پس چند مو مهم نیست پین ها نشان داده می شوند و کمی در حال سقوط است. من به نوعی آن را دوست دارم. ”

به خواندن ادامه دهید تا ببینید برخی از افراد مشهور مورد علاقه ما روند مدل موهای شاد را امتحان می کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>