روند مد Jacquard Spring 2021 در حال بازگشت است

[ad_1]

شاید شما با ژاكارد ، گروهی از پارچه های بافته شده با تزئینات پیچیده كه دارای نقش برجسته ، به ویژه گلهای ظریف است ، آشنا باشید. ژاکارد برای اولین بار در دهه 1820 در انگلیس محبوب شد – همان دوره مد Regency که بریجتون اتفاق می افتد – و در حال حاضر به لطف مارک های مد مورد علاقه ما و علاقه مندان به سبک اینستاگرام برای بهار 2021 بازگشت می کند.

برای بهار 2021 ، شاهد چاپ های منحط ژاکارد در سیمون روچا ، اردم ، فندی و جی دبلیو اندرسون بودیم. در Simone Rocha ، چاپ الهام گرفته از Regency برای اضافه کردن مجلل به لباس های کوتاه و میانی آستین پف دار استفاده شد. اردم نیز با استفاده از پارچه بافته شده برای افزودن عاشقانه ای به کت های آستین پف دار سبز خاکی و ست های هماهنگ ، از رویکرد مشابهی استفاده کرد ، که از مرجع ابتکار لباس مردانه Regency Beau Brummell استفاده می شود. در فندی و جی دبلیو اندرسون ، از ژاكارد برای افزودن جزئیات ظریف به لباسهای بازی و لباسهای ابریشمی استفاده می شد.

در خارج از باند فرودگاه ، متوجه شدیم که شلوار جین Woven Vintage Floral Slouchy Fit از Jaded London (65 پوند) در اینستاگرام و خیابانهای آرام لندن بلند می شود. جفت شده با اعلامیه بریجتونسری دوم ، و ما انتظار داریم که شاهد بازگرداندن چاپهای Jacquard در بهار امسال باشیم.

به طور سنتی ، ژاكارد نوعی پارچه نیست بلكه روشی است برای ایجاد پارچه های بافته شده پیچیده مانند بروكاد ، داماس و ماتلاسه با استفاده از دستگاه ژاكارد. امروزه از ژاكارد به طور كلی برای اشاره به این گروه از پارچه ها استفاده می شود. اما ریشه پارچه و نحوه شکل دادن آن به فناوری مدرن ممکن است شما را شگفت زده کند.

ریشه های ژاکارد که ما با آن آشنا هستیم به قطعات زیبای بروکاد ساخته شده با ابریشم های رنگی ، نخ های نقره و طلا ساخته شده است که توسط اشراف در چین باستان ، ایران و هند پوشیده شده است. در دوران رنسانس ، ایتالیا تجارت سنگینی را با این کشورهای دارای نساجی باهوش آغاز کرد و در همان زمان معاملات تجاری به دادگاهی در دادگاه های فرانسه تبدیل شد. از آنجا که پارچه های گلدوزی شده و ابریشمی دوزی شده دست ساز و بسیار سخت گیر بودند ، یک بافنده فرانسوی به نام Joseph-Marie Jacquard بخاطر ایجاد دستگاه Jacquard در سال 1804 اعتبار گرفت – که به طرز شگفت آوری از فناوری پشت رایانه امروزی الهام گرفت. در حالی که ژاکارد قرن هاست که در سراسر دنیا از آن استفاده می شود ، اولین بار در دهه 1820 در انگلیس محبوبیت پیدا کرد و به عنوان یک نمونه مشخص از دوران ریجنسی شناخته شد.

پیش از اینكه كجا لباس های مدرن ژاكارد را بخرید ، به خواندن ادامه دهید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>