زیبایی حسی چیست و چرا در هنگام COVID محبوب بود؟

[ad_1]

اگرچه من یک ویرایشگر زیبایی هستم ، اما کارهای روزمره زیبایی من بسیار کم اهمیت است. مراقبت از پوست من کم رنگ شده است ، وقتی صحبت از موهایم می شود نسبتاً تنبل هستم و مراسم مراقبت از بدن من شامل محصولات مورد علاقه و نه چیزهای دیگر است. مگر اینکه من محصولات را برای کار آزمایش می کنم ، اما اخیراً ، خودم را پیدا کرده ام که از روغنهای زنده و بویایی ، کرم های بدن غنی از تنش ، نمک های حمام برای کمک به خوابیدن ، ابزارهای پیشرفته برای مجسمه سازی صورت و اسکراب های بدن با رایحه تابستان استفاده می کنم تا حداقل از نظر ذهنی خودم را تعطیلات من حتی خودم را در حالت تنظیم مجدد عطر و بوی عطر خود قرار داده ام و بیش از حد معمول اسپری می کنم ، که وقتی به آن فکر می کنم ، عجیب است ، با توجه به اینکه در یک سال گذشته فقط پنج قدم از اتاق خواب به اتاق نشیمنم سفر کرده ام.

معلوم شد ، من تنها کسی نیستم که آیین های زیبایی طولانی تر و عجیب تری را در طول بیماری همه گیر اتخاذ کرده ام – کارشناسان این پدیده را می خوانند زیبایی حسی. زیبایی حسی روندی است که در اطراف محصولات آرایشی (به ویژه مراقبت از بدن و پوست) است که برای حواس شما – لمس ، بو و بینایی – جذاب هستند و احساسات و عواطفی را ایجاد می کنند که اغلب باعث آرامش یا زمین می شوند. این محبوبیت طی یک سال گذشته در طی همه گیری ویروس کرونا افزایش چشمگیری پیدا کرده است ، و هنگامی که شما عمیق تر به آنچه در مغز ما اتفاق می افتد هنگام انجام این آیین ها عمیق تر می شوید ، دلیل این امر دشوار نیست. ما با یک پیش بینی کننده روند زیبایی ، روانپزشک و روانشناس گفتگو کردیم تا بفهمیم چرا در چنین سال آسیب زایی خیلی به کارهای روزمره زیبایی متکی بوده ایم و چرا روند زیبایی حسی به این زودی ها به جایی نمی رسد.

امی برونر توضیح داد: “بسیاری از مردم زبان یا ابزاری برای التیام یا پردازش آنچه برایشان اتفاق افتاده است ندارند و به عنوان راهی برای یافتن راحتی به زیبایی حسی روی می آورند.”

مردم اشتیاق به لمس در هنگام شیوع آن را داشتند و آن را در مکان های جدید یافتند

در حالی که می دانستم پس از صحبت با پیش بینی کننده روند و مدیر آینده در آزمایشگاه آینده ، من به شخصه به محصولات و زیباییهای زیبایی حساس تر پاسخ می دهم ، ویکتوریا بوکان، او تأیید کرد که من در این روال جدید تنها نیستم. بوكانان گفت: “در طی همه گیرى ، ما شاهد كاهش بهداشت روانى و احساس گرسنگى مردم بودیم و آرزوى آرامش لمس و لمس انسان را بر ویروس ایجاد می كردیم.” “برای جبران این فاصله لمسی ، مصرف کنندگان از فناوری های جدید و برنامه های تشریفاتی استفاده کرده اند تا بتوانند نقاط لمسی حسی جدیدی را در برنامه های معمول خود ایجاد کنند.”

یک مکان آسان و قابل دسترسی برای راحتی بیشتر بسیاری از افراد در حین قفل و در طی همه گیری ، روال زیبایی آنها بوده است. بسیاری از علاقه مندان به زیبایی (و همچنین کسانی که خود را مبتدی زیبایی می دانند) وقت درمانی را برای لذت بردن از کارهای روزمره مراقبت از پوست قبل از همه گیری عجله خود ، با استفاده از رایحه درمانی ، ماساژ ، ابزارهای پیشرفته و موارد دیگر اختصاص دادند. “مردم بصیرت بیشتری دارند که چگونه می توان محصولات را به بهترین و بیشترین استفاده از آنها رساند و به یک باره به همه حواس توجه کرد. من اغلب از مردم در مورد چگونگی بو یا مراقبت از پوست یا موی آنها احساس می کنم قبل از اینکه آنها به من بگویند آیا به موضوعی که می خواستند هدف قرار دهند کمک کرده است یا خیر “، گفت: دکتر آلیا احمد ، روانپزشک مستقر در انگلیس.

ایمی برونر ، روان درمانگر و نویسنده کتاب “صدای واقعی خود را پیدا کن” (در ماه مه 2021) به POPSUGAR گفت: “18 ماه گذشته بسیار چالش برانگیز بوده است و در بسیاری از موارد آسیب های مردم را تحریک کرده است و بسیاری برای مقابله با آن تلاش می کنند.” “بسیاری از مردم زبان یا ابزاری برای التیام یا پردازش آنچه برایشان اتفاق افتاده است ندارند و به عنوان راهی برای راحتی یافتن به زیبایی حسی روی می آورند.” برونر توضیح داد که این تجربه همهجانبه می تواند راهی برای بیهوشی درد یا قطع ارتباط با واقعیت ها باشد ، که می تواند به ویژه برای کارگران خط مقدم که روزانه با واقعیت های سخت همه گیر روبرو هستند بسیار مهم باشد.

به نظر می رسد ، صرف وقت برای استفاده از روغن صورت می تواند برای مغز شما مفید باشد

به ندرت کاملاً یک محصول مراقبت از پوست است ضروری، اما وقتی صحبت از زیبایی حسی می شود ، فوایدی فراتر از فقط کمک به نگرانی های پوستی ما است. دکتر احمد گفت: “چندین حس با هم کار می کنند (بینایی ، بویایی ، چشایی ، لمس ، تعادل ، حرکت ، شنوایی) و باعث ایجاد احساس در فرد می شوند.” “به عنوان مثال ، بو بشدت با حافظه و احساسات مرتبط است و زیبایی شناسی یک محصول می تواند چشم ما را خوشحال کند. مهم این است که لمس فیزیکی پیام های مثبتی را به شما منتقل می کند: می تواند اطمینان بخش ، آرامش بخش و لذت بخش باشد – تا جایی که بتوانید سرکوب کنید درد و احساسات منفی ، “او توضیح داد. “بنابراین احساس یک محصول می تواند برای تجربه ایجاد شده توسط استفاده از آن حیاتی باشد.”

دکتر احمد افزود: این بسیار قدرتمند است ، زیرا اکسی توسین “یکی از هورمون های ترشح شده در پاسخ به لمس سبک است و ممکن است باعث واکنش مثبت بدن به این محرک ها شود زیرا دارای اثرات ضد استرس قوی است.” وی توضیح داد ، از مزایای دیگر لمس به طور کلی می توان به تقویت روحیه ، بهبود عزت نفس ، تقویت روابط ، بهبود عملکرد شناختی و حتی ایمنی اشاره کرد. “با استفاده از حواس خود در هنگام استفاده از یک محصول ، می توانیم انبوهی از احساسات مثبت را ایجاد کنیم که پس از آن می توانند با آن محصول مرتبط شوند.”

هر چند همه چیز در مورد روغنهای معطر گل رز نیست. در مورد محصولاتی که ما فعالانه دوست داریم از آنها متنفر باشیم حرفی برای گفتن وجود دارد. دکتر احمد همچنین این بخش تلنگر از حواس ما را لغو کرد و از چیزی که مغز ما از آن استقبال می کند بیزار است. “بسیاری از ما همچنین داروی” مزه بد “مصرف کرده ایم یا اگر فکر می کنیم ممکن است” م workثر “باشد از یک محصول تند استفاده کرده ایم – اگر تصور می شود که چیزی برای شما خوب است ، بنابراین بیشتر تحمل می کنید ، حتی اگر باعث آزار شما شود حواس دیگر ، “او توضیح داد. “این همچنین به عنوان” پردازش از بالا به پایین “شناخته می شود ، جایی که مفهوم” خوب “بودن محصول برای پوست شما تمرکز اصلی است و جزئیات کوچکتر (مانند موارد مرتبط با ورودی حسی) از اهمیت کمتری برخوردار می شوند.”

ما Fallen For Skin Tech و برس های مراقبت از پوست را پیدا کرده ایم

در طول یک سال گذشته ، دکتر احمد در درجه اول مشاهده افزایش زیبایی حسی از سه طریق: استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به انتخاب محصولات هدفمند (به عنوان مثال تطبیق رنگ پوست) ، رایحه قوی (“مردم یک محصول با بوی خوب را دوست دارند!”) و بافت – او توضیح داد: “بافتهایی که به راحتی جذب می شوند با یک احساس تمایل به محبوبیت دارند.”

همچنین آماری برای پشتیبانی از روند صعودی زیبایی حسی وجود دارد. Treatwell گزارش داد كه 91 درصد از كاربران آن دست كم يك درمان زيبايي را در خانه شروع كرده اند كه قبل از همه گيري به صورت حرفه اي انجام مي دادند و زمينه هاي زيادي براي آزمايش در اختيارشان مي گذاشت. رایحه درمانی طی سال گذشته شاهد افزایش چشمگیری در جستجو برای افراد بوده که مخلوط هایی را برای بهبود خواب و آرامش طراحی می کنند. شخصاً اخیراً پیدا شده ام که از روغن جدید Whind Marrakech Light Illuminating تقریباً فقط برای عطر و بوی آن استفاده می کنم. من بیشتر به کرم های نسخه ای “خسته کننده” روزاسه خود پایبند هستم ، بنابراین پوست من این کار را نمی کند نیاز داشتن یک روغن به عنوان یک مرحله اضافی ، اما عطر و بوی مرا به مراکش و بسیاری از خاطرات خوش را منتقل می کند – چیزی که مانند بسیاری از مردم ، در حین قفل کردن هوس کرده ام.

Skintech نیز رونق گرفته است ، از آنجایی که از آوریل 2020 طیف بشقاب پرنده های فورو 200 درصد افزایش در فروش داشته است. سارا همیلتون ، بنیانگذار مارک استرالیایی پوست و مراقبت از پوست ، به POPSUGAR گفت که مشتریانش چقدر دوست دارند از ماسک مخصوص صورت استفاده کنند برای استفاده از ماسک سفال صورتی استفاده کنید. بوکان اظهار داشت که فضایی که ما شاهد آزمایش زیبایی حسی نیز هستیم عطر است. وی گفت: “عطر به طور معمول اسپری می شود یا گاهی اوقات رول می شود ، اما مارک هایی مانند Byredo و Jo Loves با راه اندازی برس های عطر در حال تغییر هستند ؛ هر دو مارک مجموعه عطرهایی را که با برس استفاده می شوند ، راه اندازی کردند.”

گرچه روال های زیبایی فواید خود را دارند ، اما ما نباید آنچه را که واقعاً با سلامت روان اتفاق می افتد بی صدا کنیم.

افزایش زیبایی حسی و گرفتن یک لحظه زیبایی مراقبت از خود ممکن است چیزی نباشد که همه ما به ویژه از آن آگاه باشیم. برونر گفت: “من مطمئن نیستم که مردم آگاهانه این کار را می کنند”. “بسیاری از ما از وجود زخم هایی آگاه نیستیم که باید آنها را التیام دهیم ، بنابراین بسیاری از ما فقط زنده مانده ایم ؛ بهترین کاری را که می توانیم انجام می دهیم. و ما به طور طبیعی به سمت چیزهایی که راحتی ما را ایجاد می کنند جلب می کنیم.” بوکان توضیح داد که ، به عقیده او: “مردم به طور فعال بدنبال محصولات استرس زا بوده اند كه بتواند در زندگی روزمره به عنوان بخشی از برنامه های زیبایی آنها در این دوره گنجانده شود ، اما ما احتمالاً نمی فهمیدیم كه فقدان انسان چقدر تأثیرگذار است سلامت روان ما را تحت تأثیر قرار داده است. ”

یافتن آرامش و آسایش در یک روال یا آیین زیبایی برای برخی از افراد حیاتی بوده است. یک چیز کوچک برای جرقه شادی زمانی که چیز دیگری از آن اطراف وجود ندارد. با این حال ، برونر خاطرنشان کرد که ما نباید آسیب سال گذشته را “بی صدا” کنیم. وی گفت: “ما باید اطمینان حاصل كنیم كه افراد در مورد نحوه پردازش كامل تجارب آسیب زا و پردازش درد داخلی ، و نه فقط با خاموش كردن آن ، مطلع شده اند.” “مهمترین قدمها با پذیرش و تأیید است.”

زیبایی حسی چیزی نیست که ما برای خداحافظی اکنون آماده باشیم. . . یا هر زمان به زودی

اگرچه محدودیت های قفل در انگلیس شروع به کاهش می کند و احساس عادی در معرض دید است ، اما به این زودی زیبایی حسی کاهش نمی یابد. تک تک متخصصانی که با آنها صحبت کردیم گفتند که آنها انتظار دارند این روند ادامه یابد. بوکانان گفت: “من فکر می کنم این روند فراتر از همه گیری است و به روند گسترده تری متصل می شود که ما قبلا پیرامون زیبایی به عنوان ضد اضطراب و ابزار مراقبت از خود ردیابی می کردیم.” “در سال 2021 و بعد ، من فکر می کنم که ما همچنان تمرکز بیشتری بر احساس زیبایی خواهیم داشت – این ضربه دوپامین غیر قابل توضیح است که شما از یک محصول دریافت می کنید.” بوکانان فکر می کند که مارک ها با استفاده از علم عصب شناختی می فهمند که محصولات همچنین چگونه واکنش های تقویت کننده خلق و خو را فرا می گیرند. “در آینده ، کالاهایی که خریداری می کنید بیش از هر زمان دیگری به ارزش احساسی شما افزوده خواهند شد. انتظار داریم مصرف کنندگان احساس گرسنگی به دنبال تجربیات زیبایی و سلامتی جدید باشند که ترکیبی از لمس ، بو ، محرک های بصری و شنیداری برای بیدار کردن ، تسکین دادن ، یا حالات جسمی آنها را آرام کنید. ” دکتر احمد تا حدودی این موضوع را تکرار می کند: “من فکر می کنم این روند برای مدتی ادامه یابد. هرچه فناوری پیشرفت می کند ، محصولات نوآورانه تری نیز وجود خواهد داشت – همین امروز من در مورد سشوارهای پخش کننده بو و عطرهای چند حسی خواندم.”

با این حال ، از منظر برونر ، او تعجب می کند که آیا ما برای سازگاری با سفری که طی کرده ایم ، جذب زیبایی حسی ادامه خواهد یافت؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>