سخنرانی توماس وینتربرگ در اسکارهای 2021 را تماشا کنید

[ad_1]

لس آنجلس ، کالیفرنیا - 25 آوریل: (LR) توماس وینتربرگ و هلن رینگارد نویمان در 93 امین جوایز سالانه اسکار در اتحادیه ایستگاه در 25 آوریل 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا شرکت کردند.  (عکس از Chris Pizzello-Pool / گتی ایماژ)

توماس وینتربرگ ، نویسنده و کارگردان ، یکشنبه شب روی صحنه رفت تا اسکار بهترین فیلم بلند بین المللی را بپذیرد دور دیگر، و سخنرانی او به سرعت به یکی از جذاب ترین لحظات شب تبدیل شد. وینتربرگ در سخنرانی خود از هنرمندانی که در این فیلم و فیلم های دیگر کار کرده تشکر کرد و همچنین برد و کل فیلم را به یاد دختر فقیدش ، آیدا ، تقدیم کرد.

وینتربرگ از اواسط دهه 1990 یکی از عناصر اصلی تولید فیلم بین المللی است. در طی دو دهه گذشته ، او فیلمهای متنوعی را در زادگاهش دانمارک و یا برای مخاطبان انگلیسی زبان نوشت و کارگردانی کرد و برای جوایز جشنواره های مهم سینمایی مانند کن ، جشنواره بین المللی فیلم برلین و سایر مسابقات رقابت کرده است.

در سال 2019 ، وینتربرگ دچار فاجعه ناگفته ای شد که در سخنرانی پذیرش خود درباره آن صحبت کرد. هنگام رانندگی در بلژیک ، دختر وینتربرگ آیدا ، آن زمان 19 ساله و مادرش ، همسر سابق وینتربرگ ، ماریا والبوم ، هنگام تصادف با راننده حواس پرت ، دچار سانحه شدند. والبوم زنده ماند ، اما آیدا زنده نماند.

وینتربرگ گفت: “زندگی من نابود شد.” ایندی وایر. “ما خیلی به هم نزدیک بودیم. او همیشه حقیقت صادقانه را به من می گفت … ادامه کار منطقی نبود [with the movie]، اما ادامه ندادن منطقی نبود. او داشته است متنفر که بنابراین تصمیم گرفتیم فیلم را برای او بسازیم. این تنها راهی بود که می توانستیم این کار را انجام دهیم. . . او برای من بیش از این فیلم است. او در هر دقیقه است. “

مخاطبان انگلیسی زبان احتمالاً بیشترین آشنایی را با کارهای وینتربرگ از درام تاریخی 2015 دارند دور از جمعیت Madding، با بازی کری مولیگان. وینتربرگ به همراه فیلمساز دانمارکی دیگر ، لارس فون تریر ، در حال توسعه سبک فیلم سازی “Dogme 95” است ، که تلاش او برای ساده سازی تولید فیلم ، فرار از جلوه های ویژه و سایر حرکات گران قیمت تولید و تمرکز دوباره بر روی هنرمندان بود. از استودیوها دور دیگر اولین برد او در اسکار را نشان می دهد ، اما اولین نامزدی او نیست: فیلم 2012 او شکار همچنین نامزد بهترین فیلم بلند بین المللی بود ، همان جایزه ای که سرانجام امسال برنده شد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>