سفر شخصی من با مصرف اسپیرونولاکتون برای آکنه

[ad_1]

من اغلب از مردم تعریف می کنم که به من می گویند که من خیلی خوش شانس هستم و آنها اشتباه نمی کنند – اگر در هر روز به من نگاه کنی ، پوست من پاک است. من بندرت با لک از خواب بیدار می شوم و وقتی بیدار می شوم معمولاً به این دلیل است که به زودی پریود می شوم و طی چند روز برطرف می شود. اما من خودم را “برکت با پوست خوب” نمی دانم ، زیرا اگر یک داروی خوراکی جادویی به نام اسپیرونولاکتون نبود ، پوست من مانند آن چیزی به نظر نمی رسد.

برای برخی از زمینه ها: من داشته است پوست روشن در نوجوانی من هر شب از شستشوی صورت و مرطوب کننده داروخانه خود استفاده کردم ، احتمالاً آخرین اثری از آرایش را قبل از خواب از بدنم پاک نکردم و هنوز هم به طور مکرر ترشح نمی کردم. این شانس تا اوایل 20 سالگی ام ادامه داشت – سپس همه چیز تغییر کرد. وضعیت پوستی من روی سرش قرار گرفت و دچار آکنه های هورمونی به صورت جوش های کیستیک عمیق و دردناک در سراسر فک و نیمه پایینی گونه هایم شدم.

من هر سرم ، کرم و درمان موضعی را که می توانستم به عنوان یک ویرایشگر زیبایی به دست بیاورم ، امتحان کردم اما هیچ کمکی نکرد. بیش از یک سال نسبت به کل وضعیت احساس ناامیدی کردم و نسبت به پوست خود حساس شدم ، مخصوصاً بدون آرایش. سرانجام ، من قرار ملاقات با متخصص پوست خود را تعیین کردم (کاری که باید زودتر انجام می دادم) تا به ته آن برسم.

همانطور که مشخص شد ، علت آکنه من قطعاً ترکیبی از هورمون ها و ژنتیک است و دکتر به من توصیه کرد که هیچ درمان موضعی ، به ویژه یک روش بدون نسخه ، از وضعیت مراقبت نخواهد کرد – این امر خواستار یک مورد کمی سنگین تر وارد شوید: قهرمان من ، اسپیرونولاکتون.

در ابتدا در مورد ایده استفاده از داروی خوراکی برای کمک به پوست مردد بودم. برای هر کسی که نمی داند ، اسپیرونولاکتون در اصل برای درمان فشار خون بالا ایجاد شده است ، اما به عنوان یک درمان آکنه هورمونی دو برابر می شود. هنگامی که سعی کردم آن را جستجو کنم تا ببینم آیا افراد دیگر با این نسخه خوش شانس هستند ، اطلاعات بسیار کمی را یافتم که عمیق تر به موضوع پرداختند ، فقط “این همان چیزی است که هست و این همان کاری است که انجام می دهد.” متخصص پوست من از عوارض جانبی احتمالی – که شامل افزایش سطح پتاسیم ، سرگیجه و قاعدگی های نامنظم بود – به من اطلاع داد و در نهایت ، به دلیل ناامیدی تصمیم گرفتم یک ضربه بزنم.

نسخه در ابتدا کمی عادت کرد. به من گفته شد که آن را شب قبل از خواب مصرف کن و کمی احساس سرگیجه می کند ، اما هیچ چیز وحشتناکی نیست. من علیرغم اینکه هیچ نشانه ای در کار نبود ، از آن استفاده کردم و در نهایت مجبور شدم دوز مصرفی خود را با پزشک بالا ببرم. فقط سه ماه پس از انجام این کار (زیرا اثر دارو چند ماه طول می کشد) شروع به بهبودی کردم – با جوش های کمتری در ناحیه فک از خواب بیدار می شدم. این باعث امیدواری من شد.

من اسپیرونولاکتون را همراه با درمان موضعی آکنه مانند رتینول مصرف کردم تا به شما کمک کند تا از آکنه خلاص شوید و کم کم صورتم پاک شد. بعد از حدود هشت ماه مصرف دارو ، پوست من شگفت انگیز به نظر می رسید. من حدود دو سال با این روال کار کردم و به بهترین پوست زندگی ام رسیدم – سپس COVID-19 اتفاق افتاد.

از آنجا که جوش ها دیگر نگران کننده من نبودند (بنابراین فکر کردم) من در ابتدای COVID-19 مدت کوتاهی داروهای خوراکی خود را قطع کردم ، زیرا شنیدم که به طور بالقوه می تواند شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس قرار دهد. فکر می کردم بدون آن کار بسیار خوبی انجام می دهم تا اینکه حدود سه ماه بعد از قطع نسخه – که بالاخره از سیستم من خارج شد – و دوباره آکنه برگشت. دوباره ، خودم را پیدا کردم که سعی کردم با موضوعات مختلف موضوعی را از بین ببرم اما هیچ نتیجه ای نداشت. من راه سختی را کشف کردم که بدون شک هنوز برای تمیز نگه داشتن پوست خود به داروهای خوراکی نیاز داشتم و بنابراین سفر spironolactone 2.0 خود را برای راه اندازی مجدد دارو آغاز کردم ، سه ماه منتظر ماندم و شاهد پیشرفت در چهره ام بودم.

از سالها پیش که این ماشین غلتکی مسافرتی را شروع کردم ، یاد گرفتم که بسیاری دیگر از افرادی که در صنعت زیبایی می شناسم این داروی خوراکی را برای تجزیه هورمون خود امتحان کرده اند. بسیاری از مردم به آن قسم می خورند ، اگرچه برای برخی از افراد م workثر نبود ، و همچنین احتمال بروز هر دارویی برای این افراد مفید نیست. حالا ، من هر شب قبل از خواب قرص هایم را می خورم و پوستم عالی به نظر می رسد ، اما این همه بدهی ام به اسپیرونولاکتون نیست. عاشق طب مدرن هستم.

هنوز هم ، من بسیار آگاه هستم که این گزینه به طور گسترده ای برای افراد مبتلا به آکنه شناخته نشده است – احتمالاً تا حدی ، زیرا همه دسترسی به متخصص پوست ندارند. به همین دلیل است که هر وقت می توانم در مورد پوست خود شفاف باشم ، این کار را می کنم ، زیرا دقیقاً می دانم چه احساسی دارد که انگار هر کالای موجود در بازار را بدون موفقیت امتحان کرده اید.

منبع تصویر: عکاسی POPSUGAR / جسیکا هرینگتون

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>