سفر کارآفرینی بنیانگذار Glowcery ، روشانه دورست

[ad_1]

غالباً ، بهترین داستان های زیبایی ناگفته می مانند ، این فقط براساس رنگ پوست ، مذهب ، بیان جنسیتی ، ناتوانی یا وضعیت اقتصادی اجتماعی فرد است. در اینجا ، ما میکروفون را به برخی از بلند پروازانه ترین و با استعدادترین صداهای صنعت منتقل می کنیم تا آنها بتوانند ، به قول خودشان ، داستان جالب توجهی راجع به چگونگی پیدایش – و اینکه چگونه از زیبایی برای تغییر صدا استفاده می کنند ، به اشتراک بگذارند. جهان برای بهتر. بعد بعدی: روشنا دورست ، که از وکیل حقوق بشر به فرمولاسیون لوازم آرایشی ، انفرادی کارآفرین و بنیانگذار برند زیبایی The Glowcery تبدیل شد.

من فکر می کنم قبل از اینکه بفهمم معنای کلمه کارآفرین چیست ، یک کارآفرین بودم.

اما کمی قبل از شروع کارم ، پس از فارغ التحصیلی از رشته حقوق و جرم شناسی در دانشگاه ، به عقب برگردم و تصمیم گرفتم که یک وکیل بین المللی حقوق بشر شوم. من دو سال کارورزی کردم ، از جمله چند ماه در یک موسسه خیریه حقوق بشر. با نگاهی به گذشته ، وقتم را به عنوان کارآموز در یک شرکت حقوقی سپری کردم یک کار تمام وقت بود ، اما فقط هزینه هایم را پرداخت می کردم. کاملاً روشن بود و من تحت نظارت یک مشاور حقوقی باورنکردنی پرونده های شخصی خود را رسیدگی می کردم.

سپس ، با انجام همان نقش ، در یک شرکت حقوقی در شرق لندن ، شغلی دستمزد گرفتم. من در حال کار بر روی پرونده های کیفری و حقوقی عمومی ، از جمله قتل های مشترک ، و این موارد سنگین و دشواری بود. من به یاد دارم که مادر و خواهرم به خانه رفتم و اینگونه صحبت می کردم: “من نمی دانم چگونه این کار را می کنم” ، به طور عادی در مورد اینکه چند مرده را در پرونده های پرونده دیده ام صحبت می کردم یا سعی می کردم مادر را آرام کنم زیرا او قادر نبود تا با این واقعیت کنار بیاید که پسر نوجوان او به دلیل قتلی که مرتکب نشده بود ، حبس شده است. من همیشه از سفر طولانی به شهر هر روز خسته شده بودم. مداوم کنار آمدن با این احساسات شدید بود. علاوه بر این ، من قادر به پس انداز پول نبودم و می دانم که این موضوع مربوط به پول نیست بلکه واقعیت است و من خوشحال نبودم. به دلیل مسافرت نتوانستم برای خودم وقت بگذارم و حتی قادر نبودم برای چیزهای خارج از کار پول خرج کنم. یادم می آید که یک روز به خانه آمدم ، فقط گریه کردم و به مادر گفتم: “من نمی توانم این کار را انجام دهم”. چیزی باید می داد و متأسفانه آن شغل بود.

هر روز سپاسگزارم که دوره دیپلم را پیدا کردم ، زیرا واقعاً باعث شد فکر کنم در این زمینه مهارت دارم و می توانم این کار را انجام دهم.

در طول چند سال گذشته ، من به عنوان یک تلاش مستمر روی خودم کار کردم تا بیشتر در مورد اینکه چه کسی هستم ، آنچه را دوست دارم ، آنچه را که دوست ندارم و ویژگی های شخصیتی من بیشتر بدانم – من اکنون می دانم که یک همدلی هستم ، بنابراین منطقی است چرا من خاموش کردن و جدا شدن از احساسات فزاینده ناشی از کار برای من بسیار دشوار بود.

وقتی تصمیم به تحویل گرفتن تصمیم گرفتم ، نمی دانستم که می خواهم بعد چه کار کنم ، فقط می دانستم که دیگر نمی خواهم وکالت کنم. بنابراین ، من به سراغ یکی از دوستانم که در ایبیزا کار کرده بود تماس گرفتم که به من گفت چه مقدار پول پس انداز می کند ، چگونه می توان برای اسکان کارگران اقدام کرد و چگونه برای شغل آماده شد – این دقیقاً همان کاری است که من انجام دادم. من به مامانم گفتم: “من قصد دارم تابستان در ایبیزا کار کنم” ، و یادم هست که او مانند من نگاه می کرد ، “دخترم برای وکالت در مسیر خود بود و حالا می خواهد در یک بار در ایبیزا “.

در طول دوره اخطار خود در دفاتر حقوقی ، آخر هفته کارهای زیادی را انجام می دادم تا صرفه جویی کنم. من یک دختر تبلیغاتی بودم ، در یک فروشگاه بزرگ عطر طراح می فروختم و در eBay لباس می فروختم. همراه با کار تمام وقت خود ، پس انداز کافی می کردم و چمدانم را در ماه مه بسته و راهی ایبیزا شدم.

در ایبیزا ، من تا ماه اکتبر در یک بار در یک بار مشغول روابط عمومی و پیشخدمت بودم و این بهترین تجربه زندگی من بود. همچنین به من فهماند که زندگی بیش از مسابقه موش صحرایی 9-5 در لندن وجود دارد. ایبیزا آزادی زیادی داشت. آن وقت بود که من به این فکر افتادم که چگونه در این لحظه کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشم. می دانستم که برای راه اندازی تجارت زیبایی خودم باید قدم هایی را بردارم.

من شروع به تحقیق درباره چگونگی ساخت فرمولاسیون های طبیعی مراقبت از پوست برای ساخت محصولات مراقبت از پوست طبیعی خودم کردم ، زیرا به طور مداوم واکنش های آلرژیک نسبت به برخی از مارک های معروف موجود در آن را تجربه می کردم. در اوایل دوره بود که مردم شروع به ایجاد وبلاگ ، به ویژه وبلاگ های DIY کردند ، و من به وبلاگی در مورد چگونگی تهیه مومیایی لب در خانه با استفاده از سه ماده اولیه: روغن نارگیل ، موم و روغن ضروری لیمو برخوردم. من با ساختن اسکراب بدن ، خمیر دندان طبیعی ، کره بدن و روغن های صورت آزمایش مواد را شروع کردم.

در واقع این خواهرم بود (یا همان تستر محصول من) که مرا تشویق کرد تا اشتیاقم را به یک تجارت تبدیل کنم ، اما من می دانستم که در آن زمان ، مهارت های من تا حد زیادی صاف نبوده و من دانش علمی و آرایشی ندارم یک بنیاد اگر قصد فروش محصولات یا ایجاد یک نام تجاری زیبایی را داشتم ، می دانستم که باید یک دوره فرمولاسیون معتبر را انجام دهم ، بنابراین همان کاری بود که انجام دادم. پس از بازگشت از ایبیزا در سال 2017 ، به اندازه کافی پس انداز کرده بودم تا بتوانم در یک دوره مراقبت از پوست ثبت نام کنم. من برنامه کارآفرین بین المللی مراقبت از پوست ارگانیک را توسط فرمول بوتانیکا مطالعه کردم.

این دوره ها همه چیزهایی را که باید درباره چگونگی تهیه روغن صورت ، سرم ها ، کره بدن – طیف وسیعی از محصولات – از نظر علمی و ایمن بدانم ، یاد گرفتند. علاوه بر یادگیری هر آنچه در مورد فرمولاسیون آرایشی پیشرفته باید بدانم ، همچنین به من یاد داد که چگونه یک برند زیبایی بسازم. هر روز سپاسگزارم که دوره دیپلم را پیدا کردم ، زیرا واقعاً باعث شد فکر کنم در این زمینه مهارت دارم و می توانم این کار را انجام دهم.

در پشت آن ، نام تجاری من Cocolem را راه اندازی کردم. این نام به این دلیل به وجود آمد که مواد اصلی که در مرهم لب استفاده کردم روغن نارگیل و روغن لیمو بود. من روی همه چیز کار کردم: برچسب ها ، آرم ها ، وب سایت و گرفتن نام تجاری با نام تجاری. دو هفته قبل از راه اندازی وب سایت ، نامه توقف و انصراف از Chanel را دریافت کردم زیرا مارک تجاری “کوکو” بود. صادقانه فکر می کردم در ابتدا پانک می شوم زیرا به هیچ وجه فکر نمی کردم شباهتی بین مارک آنها و من وجود داشته باشد. در پایان ، من مجبور شدم نام را کنار بگذارم. در آن زمان بخاطر تمام هزینه ای که برای تهیه کوکولم در نظر گرفته بودم ، ناپاک شدم ، تمام تلاشی که در طی پنج سال انجام داده ام تا کار را به آن مرحله برسانم. هیچ چیز ساخته نشده بود

فقط یک ماه طول کشید تا سرم را دور بزنم. در اعماق قلبم می دانستم که می خواهم صاحب یک مارک زیبایی باشم و بنابراین مجبور شدم وضعیت شانل را تقسیم بندی کنم و ادامه بدهم. با نگاهی دوباره به آن ، این یک نعمت بود که مرا مجبور به سازگاری و بازاندیشی کرد. من با آوردن تعداد زیادی نام تجاری جدید و جویا شدن نظرات هر روزه ، مادر و خواهرم را آزار دادم. در آن زمان ، من نمی دانستم چه نامیده می شود ، فقط می دانستم که نام باید جایی در آن “براق” شود زیرا این امر به من یادآوری می کند که پوست سالم چگونه است.

در جایی که من زندگی می کنم ، منطقه ای با دکه های میوه و سبزیجات در خارج از مغازه ها وجود دارد و فکر می کنم این مداخله الهی بود زیرا به یاد دارم تابلویی را دیدم که عنوان آن “سبز خواربار” بود و ناگهان به سمت من آمد: The Glowcery – من می دانستم که یکی است. یادم می آید که به خواهرم گفتم “نظرت درباره The Glowcery چیست؟” و من فکر می کنم او هفته ها آنقدر فرسوده بود که من فقط به نام های تجاری او برخورد کردم ، به طوری که او مانند “بله اشکالی ندارد” بود. و من درست مثل این بودم: “خوب؟ این یکی است ، عزیزم. بهتر است به آن عادت کنی زیرا این همان چیزی است که ما با آن می غلتیم.” من نام و نشان تجاری داشتم و به یاد می آورم که بسیار هیجان زده شده ام – این مال من بود.

در این مرحله ، من در حال کار بر روی The Glowcery بودم و کار خود را در یک بار گذاشته بودم و وارد دنیای آمازون شدم و در بخش کتاب سازی کار می کردم (چاپ جلد ، برش کتاب ها و سپس صحافی آنها). من تا ساعت 6 عصر 7.30 صبح کار می کردم و متوجه شدم که پوست من بسیار در حال شکستن است. پوست من کسل کننده و احساس چربی و کثیف بودن از طریق صفحه هوا ، گرد و غبار کاغذ در همه جا و کمبود نور طبیعی خورشید احساس می شد. اینگونه بود که من ایده Green Greens Superfood Serum را پیدا کردم.

در حالی که در آمازون کار می کردم ، عصرها و روزهای تعطیل ، درباره مزایای مختلف پوست از روغن های مختلف گیاهان ، میوه ها ، سبزیجات و مغزها تحقیق می کردم. از آن تحقیق ، بهمراه شیوه زندگی من امروزه گیاهی ، ایده ایجاد رژیم غذایی مراقبت از پوست به ذهنم رسید. طیف وسیعی از محصولات فوق العاده غذایی که تمام ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز پوست را برای ظاهر و احساس سلامت به پوست می رساند ، در عین حال از سلامت کره زمین نیز محافظت می کند. این بسیار آزمون و خطا بود. در کل 27 تلاش برای درست کردن سبزهای پاک. از این رو ، من بالم لب ماندگار و مرطوب کننده Sweet Orange و اسکراب لب تقویتی نارگیل را درست کردم.

قطعاً همه چیز در مورد اعتماد به روند کار است و اینکه افراد و چیزهایی که برای من ساخته شده اند ، وارد زندگی من می شوند.

من چند روز قبل از کریسمس 2019 از آمازون اخراج شدم و سه ماه بعد از 11 مارس 2020 The Glowcery را راه اندازی کردم – دو هفته قبل از این که انگلستان قفل شود. سفر تاکنون کمی گردباد بوده است. من نمی توانم باور کنم که من یک تجارت 1 ساله دارم ، به علاوه صدها نفر از افرادی که من و The Glowcery را دوست دارند و از من حمایت می کنند. در حال حاضر ، من در حال کار بر روی برخی از محصولات جدید هستم که از طریق گیاهان نیز تأمین می شوند و به زودی اولین محصول سبک زندگی The Glowcery را به بازار عرضه کردم که بسیار هیجان انگیز است.

مارک پایدار بودن برای من واقعاً مهم بود. فقط منطقی بود چرا من می توانم یک مارک طبیعی مراقبت از پوست ایجاد کنم که پس از آن در حفظ کره زمین و مادر زمین ، جایی که موادم را تهیه می کنم ، کمک نکند؟ Glowcery یک مارک کوچک است که به طور مداوم در حال توسعه در زمینه ابتکارات پایدارتر است ، اما ما تا آنجا که ممکن است از مواد سازگار با محیط زیست استفاده می کنیم و تامین کنندگان ما اخلاقی ، بی رحمانه و منصفانه هستند – یکی از تأمین کنندگان کره کره شی و کاکائو است از یک شرکت تعاونی زنان در غنا.

با Glowcery ، من واقعاً هدف خود را پیدا کرده ام که ایجاد محصولات و خدمات رسانی به دیگران است. این سفر قطعاً تماماً اعتماد به فرآیند و دانستن این است که افراد و چیزهایی که برای من در نظر گرفته شده اند در زمان مناسب وارد زندگی من می شوند. این یک مانترا است که من خودم را به زندگی تشویق می کنم ، به خصوص اینکه یک کارآفرین انفرادی هستم زیرا خودم را حدس می زنم و بعضی اوقات از کمی سندرم تحریک کننده رنج می برم.

ما شگفت انگیزترین جامعه را داریم و من واقعاً از هر شخصی که به روش خود عشق و حمایت را نشان داده است با پسندیدن یک پست در شبکه های اجتماعی ، خرید با ما و توصیه به یک دوست خود سپاسگزارم. همه اینها برای من معنی زیادی دارد. سبزهای پاک برنده شدند تندرستی بانوان جایزه زیبایی برای بهترین روغن صورت سال 2020 و شیرین نارنجی در لیست بهترین محصولات لب توسط سبک ساندی تایمز جوایز زیبایی؛ این واقعاً فروتنانه است و واقعاً باورنکردنی است که بدانید فقط من نیستم که محصولات فوق غذایی ما را عالی می دانم.

منبع تصویر: روشن دورست

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>