شناگر فریا اندرسون در مسابقات المپیک توکیو

[ad_1]

tmp_iY0VZO_6d1739ca93790115_8-11978D881_S120_Fastskin_ValorKneeskin_Female_Freya_GreenGlow_LR.jpgمنبع تصویر: سپیدو

در حال حاضر ، احتمالاً همه می توانیم موافقت کنیم که المپیک توکیو در تاریخ 23 ژوئیه شروع به کار کند و کمی متفاوت به نظر برسد. بسیاری از جنبه های بازی ها هنوز در هوا وجود دارند ، اما یک چیز تضمین شده است: یک رقابت پر مخاطب که حتی بی سرنشین ترین طرفدار ورزش را به یک فداکار تیم GB تبدیل می کند.

برای اینکه شما به خوبی با یکی از جذب شده های 2021 در تیم شنای انگلیس آشنا شوید ، ما زوم را از کار اخراج کردیم و (عملا) با فریا اندرسون ، شناگر 20 ساله المپیک که قرار است در تلویزیون تماشا کنید ، نشستیم صفحه نمایش هنگامی که با آندرسون صحبت کردیم ، او چند هفته با پرواز به ژاپن فاصله داشت و با طراوت ، اعتراف کرد که برای اولین حضور خود در صحنه المپیک بیش از عصبی هیجان زده است. وی به POPSUGAR گفت: “من فکر می کنم این مخلوطی از اعصاب و هیجان است.” “من نمی دانم ، من فکر می کنم فقط از شر مسابقه دادن ، در یک فضای رقابتی هیجان زده ام.”

جایگاه اندرسون در تیم شنای انگلیس با داشتن مدال های خانگی در مسابقات قهرمانی جهان و اروپا و بازی های مشترک المنافع بسیار سخت بدست می آید. او از 5 سالگی تمرین شنا را شروع کرد ، زمانی که مانند بسیاری از کودکان مهارت بیشتری در زمینه نجات غریق داشت. اما اولین ورود وی به شنای رقابتی چند سال بعد ، هنگامی که از او خواسته شد برای تیم شنای محلی تلاش کند ، اتفاق افتاد و وقتی که اندرسون در 14 سالگی ، به تیتانهای الاسمیر نقل مکان کرد ، این امر واقعا یک درجه بالا برد.

“من ترجیح می دهم در مقابل یک میدان پر از مردم ، شنا کنم ، تا اینکه در مقابل گروهی از مردم صحبت کنم.”

اندرسون اذعان می کند که او بهترین شروع شنا را نداشته و قطعاً بیشتر از جنبه های شنا از جنبه های اجتماعی رقابت ترسیده است. وی گفت: “من از رقابت مضطرب نمی شوم – این طبیعت دوم است و فقط کاری است که من دوست دارم انجام دهم.” “من ترجیح می دهم در مقابل میدانی پر از شنا و شنا قرار بگیرم تا اینکه در مقابل گروهی از مردم صحبت کنم. این دیوانه به نظر می رسد ، اما فقط جایی است که من راحت هستم.” اندرسون توضیح داد که اگرچه هنگام بزرگ شدن مطمئناً المپیک ها را بت می کرد ، اما لزوماً برای رسیدن به چنین هدفی والا تلاش نمی کرد و در عوض ، فقط یک پا را جلوی پای دیگر می گذاشت تا در نهایت جایگاه خود را در تیم GB بدست آورد. وی گفت: “خیلی جالب است که بگویم فکر می کنم جوان ترم به من افتخار می کند ، اما من هرگز فکر نکرده ام که این من باشم.”

از رژیم تمرینی اندرسون مشخص است که بخش بزرگی از تبدیل شدن به یک ورزشکار نخبه عزم و اراده خود را برای حضور در تمرین روزمره نشان می دهد. بنابراین ، چگونه یک شناگر امیدوار المپیکی بدون دسترسی به استخر ، تمرینات آزمایشی را تمرین می کند؟ خوب ، معلوم شد که در حالی که همه ما در حال پریدن در اطراف اتاقهای نشیمن خود بودیم و سعی می کردیم یک تمرین را انجام دهیم در حالی که به چهار دیوار آپارتمان های داخل شهر محدود شده بود ، تیم شنای Team GB دقیقاً همان کار را می کرد. پیش از آن ، اندرسون دقیقاً توضیح می دهد که چه اتفاقی می افتد که جهان قبل از اولین آزمایش های المپیک شما خاموش می شود.

POPSUGAR: همه گیری واضح است که همه زندگی ما را نابود کرده است ، اما من می توانم تصور کنم که این مسئله به ویژه هنگامی که شما یک امید المپیک هستید که به تمرین در استخر اعتماد می کنید و ناگهان به آن دسترسی ندارید ، بسیار دشوار است. با شروع قفل کردن ، روال زندگی شما چگونه تغییر کرد؟
FA: در کل 10 هفته از آب خارج شدیم ، بنابراین [in that time] ما بسیاری از جلسات زمینی را انجام می دادیم ، می دویدیم و از دوچرخه استفاده می کردیم – این وحشتناک بود. [As for the change in routine, though,] من کاملا لذت بردم این کمی تغییر در برنامه تمرینی معمول من بود و هر روز تمریناتی غیر از شنا انجام می دادم. سخت بود ، اما بعد از آن ما شروع به انجام جلسات با تیم در Zoom کردیم. داشتن کسی در آنجا که همان کار شما را انجام می دهد ، می داند که ما هنوز همه در این کار هستیم – این واقعاً به داشتن انرژی تیم کمک می کند.

و سپس ما دوباره در استخر بودیم ، و صادقانه بگویم ، از ماه مه سال 2020 ، ما واقعا اختلالی نداشته ایم. برنامه تمرینی ما تقریباً یکسان بوده است که برای آن بسیار خوش شانس هستیم. گذشته از ماههای اول ، اختلالات زیادی ایجاد نشده است.

PS: آیا وقتی در یک جلسه مثل المپیک کار می کنید ، می توانید از طریق برنامه تمرینی متوسط ​​با ما صحبت کنید؟
FA: یک روز معمولی ، بیایید بگوییم یک دوشنبه ، من می توانم صبح شنا کنم ، سپس بدنسازی داشته باشم ، شاید یک جلسه پیلاتس داشته باشم ، و سپس یک شنای دیگر داشته باشم. انصافاً این همان پیش از همه گیری بود. اما واضح است که وقتی داشتیم به مسائل بازمی گشتیم [after lockdown]، همه چیز بسیار متفاوت بود. در چند جلسه اول که داشتیم ، فقط یکبار در روز اجازه تمرین داشتیم و شما فقط اجازه داشتید در آن شرکت کنید [the pool] هر بار برای یک ساعت از آنجا که خیلی آرام تر شده است ، من فکر می کنم اکنون تازه شروع به بازگشت به حالت عادی کرده است و ما می توانیم مانند گذشته از سالن ورزشی استفاده کنیم [the pandemic]. من بسیار خوش شانس هستم که این یک تغییر شدید نبوده است – هر هفته واقعاً احساس طبیعی می کند.

PS: شما اشاره کردید که Pilates را نیز انجام می دهید – چه احساسی دارید که سبک تمرین به شنا کردن کمک می کند؟
FA: من اولین بار Pilates را بعد از آسیب دیدگی از ناحیه کمر در سال 2017 شروع کردم ، بنابراین بخشی از توانبخشی من بود. اما من واقعاً از آن لذت بردم ، بنابراین من به آن پایبند شدم ، و فکر می کنم از آنجا که من بسیار قد بلند هستم ، و این اندامهای عضلانی را دارم ، در کمک به من برای استفاده از تمام عضلات کوچکی که به طور معمول استفاده نمی کنم بسیار خوب است هنگام شنا و ورزشگاه. همچنین داشتن چنین تنوعی و فاصله گرفتن از استخر و سالن بدن سازی بسیار خوب است و فقط کمی وقت برای خودم دارم و می توانم روی چیزهایی مانند تنفس تمرکز کنم. فقط خوب است کمی باد است.

من همچنین واقعاً دوست دارم که وقت خود را صرف یک ورزش کنم و روی آن تمرکز کنم ، زیرا در شنا ، همه چیز در مورد شخم زدن و کار کردن بدن تا حداکثر توانایی است. بنابراین ، فقط پنج بار در یک بار تمرکز روی یک چیز کوچک بسیار مفید است. همچنین آرامش بخش است و من شاهد بهبود استخر هستم [when consistently doing Pilates].

PS: با یک سال عقب انداختن المپیک ، چگونه با تمرینات خود حرکت را حفظ کردید تا در همان شدت فشار بیاورید؟
FA: واقعاً سخت بوده است. فکر می کنم این عدم اطمینان باشد. اما در کل من خیلی خوب کنار آمده ام. مطمئناً ، شما موج های از دست دادن انگیزه و تلاش برای یافتن دوباره آن را می گذرانید ، اما من حدس می زنم آنجاست که برای کمک به تیم خود باز می گردید. به یاد دارم مربی ام گفت: “حتی اگر شایعاتی در این باره منتشر شود [the Olympics] قرار نیست اتفاق بیفتد – این چند ماه پیش بود – همیشه آمادگی بهتر است ، بنابراین هر روز طوری تمرین کنید که گویی اتفاق می افتد ، بنابراین اگر اتفاق بیفتد شما را محاصره نمی کند [go ahead]”. به جای اینکه همه چیز را در تمرین قرار ندهید ، و سپس آن اتفاق می افتد و شما مانند یک آهو در چراغهای جلو نگاه می کنید [when the Olympics is announced]. این همان چیزی است که من سعی کرده ام انجام دهم.

PS: من تصور می کنم شما احتمالاً دوستانی در تیم دارید ، یا حداقل کسانی که با آنها تمرین می کنید ، وقتی همه از آینده مطمئن نیستید می توانید به یکدیگر تکیه کنید؟
FA: قطعاً پیش از این هیچ یک از بیماری های همه گیر جهانی نبوده ایم ، بنابراین همه با هم هستیم. بنابراین اگر هر شخصی در تلاش باشد ، همه همیشه آنها را برمی دارند. و فقط خوب است که به پشت مردم برگردم. حتی اگر فاقد انگیزه هستید ، یا روزی در تلاش هستید ، می توانید به معنای واقعی کلمه به خط کنار خود نگاه کنید و یک ورزشکار حرفه ای وجود دارد که کاملاً ترکیب شده است. این شما را لگد می کند و دوباره شما را وادار می کند. بنابراین ، ناخودآگاه همه شما یکدیگر را تقویت می کنید.

PS: شکی نیست که بازی های المپیک امسال با کمی حرکت آزاد در اطراف روستا و بین مسابقات المپیک ، کمی متفاوت به نظر می رسند. از این تغییرات چه احساسی دارید ، به خصوص که اولین بار است که در Team GB شرکت می کنید؟
FA: ما 10 روز در یوکوهاما داریم [when we arrive in Japan]، اما من نمی دانم که چقدر آزادی خواهیم گرفت. احتمالاً کاملا منزوی خواهیم بود. و سپس ما به روستا خواهیم رفت و هیچ یک از ما واقعاً نمی دانیم چه انتظاری داشته باشیم. این برای همه متفاوت خواهد بود و چه اولین بازی ها باشد و چه چهارمین بازی ، تجربه ای کاملاً متفاوت خواهد بود.

بنابراین ، من نمی دانم من فکر می کنم با ورود به آن ، من باید فقط آماده سازگاری باشم – کمی ناراحت کننده است ، اما ما به یک دلیل آنجا هستیم و آن اجرای است. و سپس [usual] تجربه حضور در مراسم افتتاحیه و اختتامیه و حتی رفتن به تماشای ورزشهای دیگر. ما واقعاً از چنین امتیازی برخوردار نخواهیم شد ، اما حدس می زنم که این کار ما را در هدف واقعی ملاقات ، یعنی اجرای کار ، محفوظ نگه دارد.

PS: آیا می توانید به من بگویید که سفیر شدن در Speedo در سال 2019 برای شما چه معنایی داشت؟
FA: بله ، این شگفت آور بود وقتی جوان تر بودم ، هرگز انتظار چنین چیزی را نداشتم و اکنون مثل این است که “اوه ، من با بهترین مارک در شنا کار می کنم.” دیوانه است و آنها فقط چیزی نبوده اند جز اینکه از من حمایت کنند. ارائه یک مارک مانند Speedo کاملاً خوب است – این کاملاً سورئال است که به آن فکر می کنم – زیرا هرگز انتظار نداشتم ، اما به یاد دارم قبل از اینکه با آنها امضا کنم ، لباس را برای امتحان کردن فرستادم و من بیرون از آن نگاه کردن من واقعاً احساس غرور می کنم که بخشی از آن هستم [Speedo]، و امیدوارم که آنها نیز از داشتن من خوشحال باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد همه امیدهای المپیک و پارالمپیک ، به TeamGB.com مراجعه کنید. بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو در تابستان امسال را در BBC One و BBC Two تماشا کنید.

منبع تصویر: سپیدو

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>