صنعت زیبایی باید آیین های زیبایی آسیای باستان را اعتبار دهد

[ad_1]

با بزرگ شدن در آسیا ، من به وضوح یکی از آداب و رسوم زیبایی را که مادر من اجرا می کرد ، به یاد می آورم: سوهان کشیدن موهایم در روغن نارگیل. برای اطمینان از درخشش و استحکام موهای من ، کف نارگیل چاق 15 دقیقه قبل از آبکشی روی سرم نشست. من از این مراسم خوشم نمی آمد زیرا رایحه بو می گرفت اما این یک داروی زیبایی در خانه بود که از مادرش منتقل می شد و انجام داد موهای من را با یک براقیت قابل توجه بگذارید. او می گفت: “این یک چیز فیلیپینی است.”

همچنین سفرهایی را که با مادر به Chinatown می رفتم به یاد می آورم ، جایی که می توانم ریشه های جینسینگ را در شیشه های پر از مایع غوطه ور کنم. در دوران کودکی ، آنها را ناراحت کننده می دیدم ، اما مادر من در مورد اثرات درمانی و انرژی زایی جینسینگ ادامه داد و تقریباً تمام مکمل هایی را که مواد تشکیل دهنده آنها بود خریداری کرد. از نظر او ، این یک درمان برای همه بود ، مانند غده های Vicks Vaporub. تا امروز مادر من محصولات زیبایی را با جینسینگ ترجیح می دهد. (او یک دسته ماسک ورقه ای تزریق شده با جینسینگ دارد.)

من کاملاً از این گرایش ها و موارد دیگر استقبال کردم. آسیایی موجود در من به بطری ها و سرم هایم به آسیایی متصل شده است. تا به امروز ، من فقط مارک های ملحفه ای مارک های آسیایی را خریداری کردم – فقط یک مراقبت دقیق که در طول سالها انجام داده ام. من به آنچه می دانم مواد تشکیل دهنده آسیا هستند ، جذب می شوم. ماسک ورق برنج؟ من داخل هستم. محصولات چای سبز؟ عالی. جینسینگ؟ حتی بهتر.

موج اخیر جنایات وحشتناک نفرت که متوجه جامعه AAPI بود باعث شد صنعت زیبایی حساب کند. مصرف کنندگان متوجه مارک هایی می شوند که در مورد نفرت ضد آسیایی سکوت می کنند و آنهایی که فراتر از یک پست اینستاگرامی هستند ، اعتبار مناسب را به شیوه ها و مواد تشکیل دهنده آسیا می دهند و سهم آسیا در زیبایی را تأیید می کنند.

در حالی که اغلب در مورد زیبایی کره ای یا ژاپنی فرهنگ آسیایی شناخته می شود ، واقعیت این است که فرهنگ ما کمک کرده است تا کل صنعت زیبایی را تحت تأثیر قرار داده و شکل دهد.

پریسیلا تسای بنیانگذار Cocokind به POPSUGAR گفت: “اقدامات زیبایی آسیایی فوق العاده منحصر به فرد ، پیچیده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. من بیشتر کارهای زیبایی خود را از مادر خود آموختم.” “در حالی که فرهنگ آسیایی اغلب در مورد زیبایی کره ای یا ژاپنی شناخته می شود ، واقعیت این است که فرهنگ ما کمک کرده است تا کل صنعت زیبایی را تحت تأثیر قرار داده و شکل دهد. این از طریق مواد تشکیل دهنده استفاده می شود تا چگونگی ساخت مراحل برای برنامه های روزمره مراقبت از پوست ما. ”

کری لین ، بنیانگذار نام تجاری زیبایی پایدار ، مشترک وارث ، افزود: “آسیا به طور قطع به عنوان قطب نوآوری در فرهنگ زیبایی و مراقبت از پوست ظهور کرده است. تولید کنندگان در حال تجدید تصور این گیاهان و آیین های سنتی هستند و برخی از ابتکاری ترین و جدیدترین را توسعه می دهند به دنبال فرمول ، بافت و مواد تشکیل دهنده در صنعت است. “

متأسفانه ، برخی از مارک ها فراتر از “تصور مجدد” ، سفید کردن شیوه ها و سنت های ما هستند. این فقط یک مشکل صنعت زیبایی نیست. (آن خرابکاری فال ماهجونگ را به خاطر می آورید؟) اما هرچه جامعه AAPI دوران سختی را پشت سر می گذارد ، اعتبار دادن به جایی که به آن رسیده است از اهمیت بیشتری برخوردار است.

لین می گوید: “جامعه AAPI یکپارچه نیست ، اما من فکر می کنم ما به طور مداوم احساس کمبود نمایندگی ، آزار و اذیت کرده ایم و یادآوری کرده ایم که ما اینجا نیستیم.” “نمایندگی یک نیروی متقابل در برابر بیگانه ستیزی است ، زیرا شواهدی از تعلق را ارائه می دهد. احساس دیده شدن یک تجربه عاطفی است.”

شیوه های آسیایی چیزی فراتر از مواد تشکیل دهنده و حیله های پرطرفدار و مد روز است. این سنت ها ، اگر نگوییم هزاره ها ، دارای ارزش های سنتی هستند که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و زمان آن فرا رسیده است که به احترام ریشه های آنها احترام بگذاریم. در اینجا ، ما برخی از رایج ترین ابزارهای زیبایی و مواد تشکیل دهنده با ریشه های آسیایی را جمع آوری کردیم.

جید غلتک

غلتک های یشم ، ابزارهای ماساژ دو سر معمولاً در بازار زیبایی امروزه در همه خرده فروشی های کالت بیوتی تا گوپ به فروش می رسند. آنها در چند رنگ و سنگهای قیمتی مختلف وجود دارند – کوارتز گل رز ، اوپال ، آمتیست یا جایگشت دو شاخه – اما غلتک های یشم قبل از رونق آن در ایالات متحده و انگلستان استفاده می شده است. ماری جین ، دکتر ، متخصص پوست ، و نویسنده کتاب “اسرار زیبایی آسیایی” ، به POPSUGAR گفت: “غلتک های یشم قرن ها توسط زنان چینی استفاده می شده است.” “یشم شامل منیزیم ، آهن و کلسیم ضروری برای بدن است. این خواص و همچنین خنک بودن سنگ به تخلیه سموم داخلی کمک کرده و ریتم های بدن را دوباره فعال می کند.”

گوا شا

یکی دیگر از محصولات اصلی چینی باستانی ، Gua Sha ابزاری برای ماساژ است که از یک سنگ برش داده می شود ، به طور معمول یشم است. دکتر جین می گوید: “گوا شا شامل استفاده از سنگ برای ماساژ صورت برای از بین بردن تنش و بهبود تخلیه لنفاوی و بهبود گردش خون است.” با کشیدن ابزار روی صورت ، به تحریک انرژی و کاهش التهاب کمک می کند. به علاوه ، تخلیه سیستم لنفاوی سموم را نیز تخلیه می کند که باعث کاهش پف می شود.

ماسک برگ

ماسکهای نازک بافتی آغشته به سرم که معمولاً در بسته های جداگانه عرضه می شوند ، سابقه ای فراتر از رسیدن K-beauty دارند. اولین نمونه های ماسک ورقه ای توسط گیشا های ژاپنی مورد استفاده قرار گرفت. به گفته Elle ، کتاب راهنمای مراقبت از پوست و آرایش پوست برای گیشا با عنوان 1818 میاکوفوزوکو کوییدن یا “کتابچه راهنمای زیبایی و سبک سرمایه” ، شامل توصیفات اولین ماسک برگ است. خروجی گزارش داد که شامل “دستورالعمل های مرطوب کردن تکه ای از ابریشم کیمونو با آب گل مقطر و قرار دادن آن بر روی صورت” است ، که در عمل ، ماسک ملحفه ای را تشکیل می دهد. امروزه تکرارهای بی شماری از مواد از فویل به لاستیک با انواع جایگزین های مواد تشکیل شده است.

زردچوبه

زردچوبه قطعاً چیزی بیشتر از یک ماده اصلی آشپزخانه است. هر چه بیشتر شرکت های زیبایی از خواص ادویه زرد آیورودا بومی آسیای جنوبی استفاده می کنند. زردچوبه یکی از مواد اصلی در محصولات کوکوکیند است و تسای می گوید که زردچوبه یکی از آن مواد زیبایی است که “بسیار رایج” است که “مستقیماً از عمل های زیبایی آسیا نشأت گرفته و در فرهنگ های مختلف آسیایی نقش بسزایی دارد.” به گفته کوکوکیند ، این ماده بیش از شش هزار سال است که به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد. بعلاوه ، ماده فعال آن کورکومین یک پلی فنول است (که دارای آنتی اکسیدان است) که به کاهش ظهور لکه های تیره و آسیب UV کمک می کند. این ماده را می توان در طیف وسیعی از محصولات زیبایی از ماسک گرفته تا سرم ویتامین C مشاهده کرد.

ماتچا

به گفته دکتر جین ، چای سبز یکی دیگر از ترکیبات زیبایی است که تاریخ آن هزاره است. او می گوید: “گرچه این چای توسط شن نونگ امپراطور چین به طرز آرزویی کشف شد ، 5000 سال پیش ، چای سبز تخمیر نشده اکنون یک ابرقهرمان ژاپنی است.” “پلی فنول های موجود در چای سبز ، رادیکال های آزاد را خنثی کرده و به سم زدایی از بدن و پوست کمک می کنند.”

برنج

آیا تا به حال آن موهای آب TikTok را با آب برنج امتحان کرده اید؟ یک دلیل وجود دارد که چرا آب برنج بلند شد. آب برنج از دوران باستان هیان توسط خانمهای دربار برای موهایشان استفاده می شده است. اما فقط به عنوان یک محصول مو مورد استفاده قرار نگرفت. دکتر جین می گوید: “برنج در دوران باستان ماده اصلی فراوانی در کره و ژاپن بود. زنان قرن هاست که با آب مورد استفاده برای شستن برنج استحمام می کنند.” “آنها دریافتند که پوست آنها صاف ، لطیف و بدون لک است. آب برنج پاک کننده ملایمی بود و استفاده از آن آسان بود.” طبق Healthline ، آب برنج تخمیر شده یا شراب برنج به بهبود آسیب خورشید در پوست کمک می کند. به علاوه ، کلاژن آزاد می کند تا پوست را محکم نگه دارد. این روزها آب برنج در محصولاتی از تونر گرفته تا کرم تزریق می شود.

جینسینگ

دکتر جین می گوید: “جینسینگ از کره و منچوری ، در شمال چین نشات گرفته است و اکسیر گرانبها و گران قیمت زندگی سلطنتی و ثروتمندان بود.” در این شیوه های قدیمی ، دستیابی به Qi یا تعادل کلی بدن هدف بود و جینسینگ نقشی بزرگ در آن داشت. وی توضیح می دهد: “این ماده به عنوان یک ماده مقوی کلی احترام گذاشته می شود و تعادل بدن را بازیابی می کند. این ماده غنی از فیتواستروژن ها به نام جینسنوزیدها است و یک ضد اکسیدان قوی است.” جینسینگ تولید ملانین را که به افزایش رنگدانه کمک می کند ، متوقف می کند. وی در کتاب دکتر اسرار زیبایی آسیا نیز از خواص ضد التهابی جینسینگ که به قرمزی و تورم کمک می کند ، اشاره کرده است. به علاوه ، او اضافه می کند که جینسینگ گردش رگ های خونی را افزایش می دهد و باعث تولید کلاژن می شود. کلاژن بیشتر به معنای سفت شدن پوست است.

نارگیل

تصور می شود که این میوه گوشتی دو محل منشا دارد: یکی در اقیانوس آرام ، در کشورهای جنوب شرقی آسیا و دیگری در اقیانوس هند ، در جنوب آسیا. پس تعجبی ندارد که فرهنگ های جنوب شرقی و جنوب آسیا برای چندین نسل آئین های زیبایی نارگیل محور و درمان های خانگی را منتقل کرده اند. هیچ بخشی از نارگیل هدر نمی رود. آب نارگیل به غیر از طراوت ، خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و الکترولیت های آن مرطوب کننده هستند در حالی که روغن نارگیل از یک نرم کننده مو موثر و یک خوشبو کننده نفس دارای مزایایی است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>