طراحان مد چگونه از مجموعه های مایع جنسیتی استقبال می کنند

[ad_1]

نیویورک ، نیویورک - 06 مه: تلفر کلمنس و اشتون سندرز (R) در اردوگاه جشن Met Gala 2019: یادداشت هایی درباره مد در موزه هنر Metropolitan در 06 مه 2019 در شهر نیویورک شرکت می کنند.  (عکس از دیا دیپاسوپیل / FilmMagic)

منبع تصویر: گتی / دیا دیپاسوپیل

تلفر کلمنز و اشتون سندرز در مراسم متال 2019 شرکت کردند

خرید هنگامی که مجبور می شویم به یکی از دو جنس زن و مرد ادامه دهیم ، ناامید کننده های خاص خود را به همراه دارد. بخش مردانه به طور معمول دارای سایه های بزرگ است ، در حالی که قسمت زنانه اغلب مملو از شبح های آگاهی از بدن و پایان های زنانه است. بنابراین اگر در این گروه های محدود قرار نگیرید یا بخواهید از جنسیت خرید کنید ، چه می کنید؟ برای مدت طولانی ، مد واقعاً پاسخی برای این موضوع نداشت (معروف به همین ، همین است شما این مشکل) ، اما با توجه به مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر که به دنبال لباس خنثی از جنسیت هستند ، این صنعت مجبور شده است که هنجارهای منسوخ جنسیتی را زیر سوال ببرد.

مطمئناً ، مد آندروژین جدید نیست (فکر کنید بیلی پورتر ، توئیگی ، آنی لنوکس ، دیوید بووی و پرنس) ، اما بسیاری از مارک های معاصر مانند Pyer Moss ، Eckhaus Latta ، Bode ، Nudie Jeans و Telfar از زیبایی زیبایی بیشتری برخوردار هستند و ایجاد لباسی که می تواند برای همه پوشیده شود ، صرف نظر از هویت جنسیتی آنها.

فلورانس ، ایتالیا - 09 ژانویه: یک مدل در نمایش مد Telfar در حین Pitti Immagine Uomo 97 در Palazzo Corsini در 09 ژانویه 2020 در فلورانس ، ایتالیا باند پیاده روی می کند.  (عکس از Pietro D'Aprano / گتی ایماژ)

منبع تصویر: گتی / پیترو داپرانو

یک مدل در نمایشگاه مد Telfar در ژانویه 2020 در باند پرواز می رود.

“ما تمایل به جنسیت دادن به همه چیز داریم. کل جهان ما بر اساس یک ساختار باینری ساخته شده است”

رابرت اسمیت ، بنیانگذار Phluid Project ، یک فروشگاه لباس غیر دودویی با هدف ایجاد مد و لوازم جانبی بدون جنسیت در سراسر جهان ، به طور خلاصه آن را بیان کرد: “یک لباس یک لباس است ، یک دامن یک دامن است ، یک ژاکت یک ژاکت است ، رژ لب یک رژ لب است. همه دنیای ما بر اساس یک ساختار باینری ساخته شده است و هدف پروژه Phluid این است که به مردم اجازه دهد خود را به روشی که احساس راحتی می کنند ابراز کنند – راهی که از نظر آنها اصیل است. ”

شرطی سازی اجتماعی دودویی

مانند چندین صنعت ، مد کارهای فراوانی برای انجام فراگیر و نمایندگی در بین همه دارد. دلیل آن چیست؟ شرطی سازی اجتماعی از آنجا که روند مد ، فصول و نمایش های باند سالها توسط هنجارهای جنسیتی طبقه بندی شده است ، یک سیستم باینری ایجاد شد. از همان دوران جوانی به ما این باور رسیده اند که مواردی وجود دارد که باید توسط مردان یا زنان مصرف شود ، که این امر بر نحوه صحبت کردن ، نگاه کردن (یا ظاهراً نگاه کردن) و مشاهده خودمان تأثیر گذاشته است. زبان روی محصولات ، علائم بازاریابی و هر محصول زیبایی موجود در آن است. و وقتی بارها یک تصویر به شما نشان داده می شود – مرد یا زن – اگر در آن قالب قرار نگیرید احساس استقبال یا حمایت از شما دشوار است.

مردم با خم شدن و مخلوط کردن کمد لباس ها به خلاف دانه رفته اند. ما این را با کوکو شانل دیدیم: وقتی جنگ جهانی اول جهانی زنان را دید که دامن های خود را کوتاه می کنند و کرست های خود را به زمین می اندازند ، چنل قرار دادن زنان عادی را برای اولین بار در شلوار شیک کرد. یا کاترین هپبورن ، که با کت و شلوار و دکمه های پایین محبوب بود ، با خط بدنام خود ، “هر وقت من مردی را می شنوم که می گوید یک زن را با دامن ترجیح می دهد ، من می گویم ،” یکی را امتحان کن “. یک تکه پارچه ، مواد ، منسوجات یا لباس ها جنسیت ذاتی ندارند.

طراحان مد چگونه کمک می کنند

خوشبختانه با نگاهی اجمالی به باند ها ، مجلات و منابع خبری اینستاگرام طی چند ماه گذشته ، متوجه تغییر در نحوه مشاهده جنسیت در مد می شوید تا مخاطبان زیادی را در رسانه های اجتماعی و فراتر از آن پشتیبانی کنید.

در پاییز سال 2020 ، مارک جیکوبز برچسب چند جنسی خود را بهشت ​​راه اندازی کرد و نشان داد که مد برای همه مناسب است. این طراح لباس خط لباس را برای “دختران پسر و پسرانی که دختر هستند توصیف کرد [and] کسانی که هیچ کدام نیستند. “گوچی اولین MX ، یک بخش روان جنسیتی را در وب سایت خود ارائه داد که در آن همه مدل ها را غیر دودویی می دانند. اندکی پس از آن ، استلا مک کارتنی شروع به فروش یک لباس پوشاک بدون جنسیت و پایدار به نام Shared کرد. سپس کیف کیف تک جنسیت Telfar ، Bode’s وجود دارد. پیراهن های گلدوزی شده ، و لیست ادامه دارد.

منبع تصویر: مارک جیکوبز

کمپین Heaven Collection مارک جیکوبز.

این طراحان و بسیاری دیگر ، با افزایش آگاهی و حساسیت نسبت به تجربیات کسانی که قبلاً باید به هنجارهای جنسیتی خم می شدند ، تقسیم باینری و سخت بین زن و مرد را از بین می برند تا فضایی را برای همه ایجاد کنند.

مجموعه های مایعات جنسیتی اینجا هستند تا بمانند

هدف از مجموعه های سیال جنسیتی یا غیر دودویی نه تنها اجازه دادن به مردم برای بیان دقیق خود بلکه آموزش به مردم در مورد نحوه استفاده از زبان برای فراگیرتر بودن است. و اگر افزایش مکالمات پیرامون فردیت و بیان خود (به طور خاص پس از بیماری) نشانه ای باشد ، مجموعه های روان جنسیت روند رو به خود را ادامه می دهند.

مد این قدرت را دارد که این سازه های قدیمی را خراب کند.

مردم باید دیده شوند. ما به نمایندگی در رسانه ها ، باند فرودگاه و فروشگاه های لباس نیاز داریم تا نمادهای امید جوامع حاشیه نشین باشیم تا امیدوارم روزی به هیچ وجه حاشیه ساز نشویم. مد این قدرت را دارد که این سازه های قدیمی را خراب کند.

زیرا حقیقت این است: برخی از خانم ها دوست دارند کت و شلوار بپوشند. برخی از مردان از مانیکور لذت می برند. برخی خود را مرد و زن نمی دانند. در سال 2021 ، خطوط جنسیتی کاملاً تار ، مخلوط و از نو تصور می شوند – و این دقیقاً همانگونه است که باید باشد ، زیرا به هیچ وجه “هیچ” نباید وجود داشته باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>