عطرسازها به افراد کمک می کند تا بعد از COVID حس بویایی پیدا کنند

[ad_1]

تا ماه گذشته ، * ایشیر ، 14 ساله ، به مدت شش ماه بوی غذا – رایحه مورد علاقه خود را نداشت.

این کار در نوامبر سال گذشته آغاز شد ، زمانی که وی برای اولین بار حس بویایی خود را پس از ابتلا به COVID-19 از دست داد. البته ، او در تجربه خود تنها نیست: تقریباً 80 درصد مردم آنوسمی یا کاهش حس بویایی را به عنوان علامت ویروس گزارش کرده اند. علاوه بر این ، مطالعه ای توسط آکادمی مغز و اعصاب آمریکا نشان می دهد که نیمی از افرادی که حس بویایی خود را از دست داده اند ، حتی پنج ماه یا بیشتر بعد از آن دوباره به دست نیامده اند. ایشیر در دسته دوم قرار گرفت ، که اغلب توسط اعضای گروه های پشتیبانی COVID “طولانی مدت” نامیده می شود.

وی گفت: “چند ماه اول تقریباً سخت بود ، اما متأسفانه بعد از مدتی به آن عادت کردید.” سپس ، پس از جستجوی ناامیدانه بی شماری در گوگل ، مادر او با یک راه حل بالقوه روبرو شد: عطر ساز باسابقه سو فیلیپس.

فیلیپس یک برنامه بهبود عطر درمانی را در میان بیماری همه گیر در بوتیک Upper East Side در شهر نیویورک آغاز کرده بود ، جایی که او به بیش از 20 بازمانده از COVID کمک کرده است تا با آموزش عطر و بوی هدف ، بینی خود را دوباره بویایی کنند. مشتریان همچنین می توانند جلسات را از طریق زوم رزرو کنند.

وی گفت: “من پزشک نیستم ، شیمی دان نیستم و دانشمند نیستم ، اما قدرت عطر را می دانم.” “حس بویایی ما قدرتمندترین است. چیزی که مردم نمی فهمند این است که سیستم لیمبیک ما ، یعنی مغز ، مستقیماً به پیاز بویایی ما متصل است. وقتی مردم مواد را بو می کنند ، به سیستم لیمبیک و آن افکار مثبت منتقل می شود در نتیجه مثبت آشکار می شود. مثل این است که مه بلند می شود ، مغز به نوعی تصرف می کند و ناگهان دوباره قادر به بوییدن می شوند – و این تغییر شکل می دهد. “

از نظر بسیاری ، این کاهش خاص حسی تأثیر بسیار زیادی در زندگی روزمره آنها دارد ، به طوری که برخی آنرا یکی از ویرانگرترین علائم ویروس می دانند. در حقیقت ، تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه ویرجینیا ، نشان می دهد 43 درصد از شرکت کنندگان پس از از دست دادن حس بویایی یا چشایی ، احساس افسردگی کرده اند.

من پزشک نیستم ، شیمی دان نیستم و دانشمند نیستم ، اما قدرت عطر را می دانم.

فیلیپس گفت: “مردم می فهمند که وقتی حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند ، دیگر نمی توانند از غذا لذت ببرند.” “سپس آنها لذت معاشرت را از دست می دهند زیرا بسیاری از کارهای ما حول غذا یا نوشیدنی است. برای بسیاری از افراد ویرانگر است ، احساس کم بودن را تسریع می کند و بنابراین آنها کاملاً از جامعه خارج می شوند.”

ایشیر می توانست رابطه برقرار کند ، از این رو او و خانواده اش هر چه زودتر از شیکاگو به شهر نیویورک پرواز کردند. وقتی آنها یک روز صبح و برای یک جلسه آموزش رایحه به مغازه رسیدند ، روند کار به طرز شگفت انگیزی ساده بود. جلوی او روی یک میز گرد 30 نوار نازک از کاغذ معطر قرار داشت که از قدرتمندترین تا کمترین آنها را شامل می شد. (فیلیپس جزئیات کامل را افشا نمی کند تا زمانی که بتواند “نوعی مالکیت معنوی” را در مورد تجربه خود تأمین کند ، اما می گوید که او با استفاده از 43 سال تجربه خود در “مسافرتی معطر” مشتریانی را پیاده می برد صنعت عطر.)

وی گفت: “من تعدادی عطر تولید کردم که کل پویای بویایی را در بر می گیرد زیرا مواد مختلف می توانند حافظه و احساسات را تحریک کنند – یادداشت های مرکبات باعث می شود احساس نشاط کنید ، گلها احساس زنانه و تازه ای می کنند ، ادویه ها می توانند احساساتی شوند.” . “در این مشاوره ما فقط از همه این موارد رد می شویم. ما باید دوباره سیستم لیمبیک را درگیر کنیم و یاد بگیریم که چگونه بو با مغز را بو کنیم ، و این همان چیزی است که من سعی می کنم انجام دهم ، [scent strip] توسط یکی.”

منبع تصویر: با احترام از سو فیلیپس

قبل از دستیابی به موفقیت ، گاهی 45 دقیقه طول می کشد تا یک جلسه انجام شود. برای دیگران ، فقط 20 دقیقه طول می کشد. فیلیپس با بیان اینکه هرگز هیچ تضمینی وجود ندارد ، گفت: “مهم داشتن ذهنیت آزاد است ، زیرا بسیاری از مردم این فکر را دارند زیرا اگر آنها به من مراجعه می کنند ، آنها بسیار ناامید هستند و از قبل همه موارد دیگر را امتحان کرده اند.” برای ایشیر ، هر یک از نوارها را در یک دور به آرامی بو کرد و هیچ موفقیتی نداشت. فیلیپس یادآوری کرد: سپس ، سرانجام ، در هنگام دور دوم رفت و برگشت “با بزرگترین لبخند به لب پدرش گفت:” بابا ، من چیزی را حس می کنم! ”

ایشیر گفت: “کمی بوی کهربا ، که قوی ترین رایحه در لیست او بود ، شروع به بوییدن کردم.” “در ابتدا ، بوی احساسی که به یاد می آوردم بو نمی داد – کمی تحریف شده بود – اما همانطور که ادامه می دادیم ، به آرامی واضح تر و واضح تر می شد. در پایان ، من همه چیز را حس کردم.”

پس از اتمام جلسه ، مشتریان با کیت عطر سفارشی به خانه اعزام می شوند تا در صورت کم رنگ شدن حس بویایی ، از آنها استفاده کنند. هنوز هم ، آموزش مجدد بینی برای بوییدن دوباره یک کار یک کار نیست. به عنوان مثال ایشیر پس از دریافت اولین واکسن COVID-19 دوباره حس خود را از دست داد. وی برای کمک به برخی از درسهایی که در آموزش فیلیپس با کیت در خانه اش ارائه شده بود ، استفاده کرد. امروز ، او 20 تا 25 درصد از آن را پس گرفته است.

فیلیپس گفت: “همه افراد احساس بویایی خود را افزایش چشمگیری دیده اند – برخی 50٪ ، برخی 70٪ ، برخی بطور مداوم بو می گیرند و برخی دیگر دوباره آن را از دست می دهند.” “چیزی که من به آنها می گویم این است که آنها باید بوییدن را ادامه دهند. هیچ کس به ما نمی آموزد که بوی شبیه روش خواندن و نوشتن را یاد بگیریم. از همان لحظه ای که به دنیا می آییم ، نفس می کشیم ، بو می کشیم ، مزه می کنیم. وقایع روزمره که فقط آنجاست. ما به آن فکر نمی کنیم. اما اگر این حس مرده است ، باید در مورد آن فکر کنید. شما باید کاملاً حضور داشته باشید و مراقبه کنید. هنگامی که مراقبه می کنید و واقعاً مشغول هستید ، شما می توانید فرکانس ها را تحت تأثیر مثبت خود قرار دهید ؛ اگر اجازه دهید ارتعاشات از طریق بینی ، از طریق سیستم بویایی به سیستم لیمبیک منتقل شوند ، نوعی پیشرفت محسوب می شود. “

در حالی که وحی چیزی است که هنوز توسط دانشمندان یا متخصصان مغز و اعصاب قابل توضیح نیست – اگرچه فیلیپس گفته است دارد چند پزشک برای کار با یکدیگر تماس گرفته اند – یک چیز مطمئناً: بوی گام در مسیر درست است.

وی گفت: “وقتی کسی بطور ناگهانی دوباره احساس بو می کند ، تمام زندگی او روشن می شود.” “این تفاوت بین نور و تاریکی ، تفاوت در لبخند و راه رفتن افراد ، نحوه راه رفتن آنها ، نحوه ورود آنها و نحوه ترک آنهاست. دیدن اینکه مردم آنچه را که همیشه قدرتمندترین حس بوده است کشف می کنند بسیار زیبا بوده است.”

* نامها به درخواست مصاحبه شونده تغییر کرده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>