عینی سازی زنان آسیایی به عنوان “عجیب” ما را به خطر می اندازد

[ad_1]

بسیاری از مردم فکر می کنند که نژادپرستی برای به حساب آوردن آن باید خشن باشد. من این بزرگ شدن را به عنوان یک زن آمریکایی آسیایی-آمریکایی در یک جامعه عمدتا سفیدپوست در غرب میانه آموخته ام که مرا به اسم هایی مانند “گوک” ، “چانه” و “سگ خوار” صدا می کردند. از من سال شد که چرا چشمان من چنین “سنگین” است و آیا مادر مهاجر فیلیپینی من عروس سفارشی است این نظرات و س questionsالات باعث ناراحتی من شد ، اما من آنها را رد کردم زیرا ناشی از ناآگاهی و بی رحمی کودکان است نه نژادپرستی. هم سن و سالهای من این مسئله را مسئله بزرگی نمی دیدند ، بنابراین من فکر کردم که این قابل قبول است.

به نظر من نژادپرستی آمریکایی آسیایی قتل وینسنت چین در آمریکای چینی در سال 1982 بود. این اردوگاه های داخلی آمریکا و ژاپن در طول جنگ جهانی دوم بود. این شورشهای واتسونویل بود که در سال 1930 کارگران مزرعه فیلیپینی را هدف قرار داد. این اقدامات قابل اندازه گیری ، متمرکز ستم و خشونت بود – نه کسی که من را به گریه انداخت.

البته الان می دانم که اشتباه کردم. نژادپرستی مجبور نیست که از نظر جسمی مجروح شود تا به عنوان نژادپرستی ثبت شود – یا صدمه ای به او وارد نمی کند – گرچه اغلب احساس می شود دنیا اینگونه ریز تجاوزهای نژادی را می بیند. نژادپرستی نیز نیازی به خشونت ندارد تا منجر به خشونت شود.

این تب و تاب نژادپرستی می تواند عواقب مهلکی داشته باشد و ما شاهد آن هستیم که اکنون در موج فعلی جنایات نفرت علیه آمریکایی های آسیایی بازی می شود. اخیراً حوادث هولناک بسیاری رخ داده است ، مانند تیراندازی اخیر به هشت نفر – شش نفر از آنها زن آسیایی – که در یک رشته آبگرم در جورجیا کار می کردند. حتی اگر این یک عمل خشن ، بی رحمانه بود ، نژادپرستی ذاتی ولگرد و آزار و اذیت قتل کمرنگ شد. فرد مظنون ادعا کرد این یک جرم نفرت انگیز نژادی نبوده و هنوز به عنوان یک مورد متهم نشده است ، اما هنگامی که یک فرد مسلح سفیدپوست به مکانی برای تجارت می رود و زنان آسیایی را می کشد ، دیگر چه چیزی را می توانید بنویسید؟

فرانک رینولدز ، کلانتر شهرستان چروکی ، از مظنون گفت: “او شاخص هایی را ایجاد کرد که برخی از مسائل ، به طور بالقوه اعتیاد جنسی را دارد.” “ما هنوز زود هستیم ، هنوز چیزهای زیادی برای پردازش داریم.”

برجسته کردن یک اعتیاد بالقوه جنسی ، جرم را از نژادپرستی جدا نمی کند. زنان آمریکایی آسیایی می دانند که رابطه جنسی و خشونت اغلب با هم مرتبط هستند. همه ما اغلب قربانیان خشونت جسمی و جنسی هستیم ، از این بین 21 تا 55 درصد زنان آسیایی در ایالات متحده چنین آسیب هایی را گزارش می دهند.

من بیشتر عمر خود را به خاطر نژادم در عینیت عینیت ، جنسی شدن و فتیش شدن توسط مردان گذرانده ام. به من از “زنان آسیایی خیلی زیبا” گرفته تا “آه عزیزم ، شرط می بندم که تو در رختخواب مطیع و لاغر هستی ، به من” گفته اند؟ آنها مرا به خاطر رابطه جنسی تقاضا می کنند ، مرا “عروسک چین” صدا می کنند و پیشنهاد می کنند در صورت “بد بو بودن بد بو” با من برای گرین کارت ازدواج کنند. همه اینها طبیعی ، البته توهین آمیز تلقی می شود و اغلب به عنوان یک شوخی نوشته می شود. در حالی که من به دلیل نژاد خشونت جنسی تجربه نکرده ام ، این بیشتر از هر چیز دیگری خوش شانس بوده است. چندین تماس نزدیک صورت گرفته است و من دیده ام که مردان وقتی پیشرفت های آنها را نادیده می گیرم ، پرخاشگر می شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>