فیلتر وارونه تیک تاک چگونه بر سلامت روان شما تأثیر می گذارد

[ad_1]

در حال حاضر در TikTok ، مردم به جای وسواس در مورد یک محصول جدید داروخانه ، شوق رقص یا هک زیبایی ، در حال تجزیه و تحلیل میزان “ناقص” بودن چهره خود هستند و این همه به لطف فیلتر وارونه ویروسی است.

فیلتری که برای نشان دادن بازتاب منعکس شده شما – یا نوع نگاه شما به دیگران – ظاهر شما را ورق می زند ، اکنون بیش از 316 میلیون بازدید در هشتگ دارد که هزاران فیلم از کاربران آن را با واکنش های مختلف امتحان می کنند. برخی از افراد از تقارن صورت خود به طرز مطلوبی شگفت زده می شوند ، در حالیکه دیگران از روشن و خاموش شدن فیلتر به دلیل تفاوت ظاهری آنها شوکه می شوند. یکی از کاربران نوشت: “من بعد از استفاده از این فیلتر ساعتها روی کاناپه خود گریه کردم.” دیگری ، “حالا من می دانم که چرا هیچ کس از من زیبا نیست.”

حتی اگر پزشکان ادعا می کنند داشتن تقارن کامل صورت تقریباً غیرممکن است ، به نظر می رسد فیلتر معکوس در TikTok آسیب به اعتماد به نفس و سلامت روانی افراد وارد می کند. چهار متخصص پیش رو دلیل این امر را شکستند.

چگونه فیلتر معکوس کار می کند

در حالی که فیلتر معکوس به هیچ وجه ظاهر شما را تغییر نمی دهد ، اما است با درک خود از خود بازی کنید ، فقط با نشان دادن آن به روشی که معمولاً نمی توانید ببینید.

آزا حلیم ، MD ، پزشک متخصص بیهوشی ، زیبایی شناسی ، پزشکی پزشکی کاربردی مستقر در فلوریدا ، به POPSUGAR گفت: “آنچه دیگران می بینند وقتی به شما نگاه می کنند عکس آنچه شما در آینه منعکس می شود ، است.” “وقتی در آینه به خود نگاه می کنید ،” تصویری آینه ای “می بینید ، بنابراین در چشمان شما همان ظاهر طبیعی است که انتظار دارید دیگران ببینند.”

از آنجا که فیلتر معکوس صورت شما را به طریقی جدید نشان می دهد ، می تواند ویژگی هایی را که معمولاً متوجه آن نخواهید شد بزرگتر کند یا باعث شود کوچکترین تفاوت را مشاهده کنید. کنستانتین واسیوکوویچ ، دکتر هیئت مدیره ، گفت: “به طور ناگهانی ممکن است متوجه شوید که یک چشم ممکن است کمی بالاتر ، کمی بزرگتر یا گوشه ای از دهان کمی بالاتر باشد – در صورت تقویت دیجیتال ، این موارد می توانند دردسرساز باشند.” جراح پلاستیک صورت دارای مجوز در شهر نیویورک.

افسانه چهره متقارن

به هر حال چهره متقارن چقدر رایج است؟ نه خیلی زیاد – اما این ایده که تقارن برابر با “زیبا” است بر اساس نظریه ای چند صد ساله است که بیشتر به عنوان “نسبت طلایی” شناخته می شود. دکتر حلیم گفت: “قبلاً تصور می شد که اگر صورت کاملاً متقارن باشد – طول آن یک و نیم برابر تقریباً باشد – این نشانه زیبایی است.” “همه نسبت به این مدل-تقارن كامل آرزو داشته اند و به بسیاری از روشهای جراحی و غیر جراحی ، تهاجمی و غیرتهاجمی مراجعه كرده اند تا سعی كنند هرگونه عدم تقارن را اصلاح كنند. حالا كه گفته شد ، نسبت طلایی پایان کار نیست ، همه از نظر زیبایی شناسی. “

به گفته دکتر واسیوکیچ ، این روزها در جامعه پزشکی تا زمانی که اختلاف بین دو طرف صورت شما کمتر از 15 درصد باشد ، با چشم غیر مسلح قابل درک نیست. تنها زمانی که این عدم تقارن بیش از 15 اختلاف کامل باشد ، جراحان پلاستیک یا متخصصان پوست پیشنهاد می کنند از مواد پرکننده ، پیوند چربی یا سایر روش های اصلاحی پزشکی برای رفع این اختلاف استفاده کنند.

دکتر واسیوکیچ گفت: “من تمام مدت بیمارانی را می بینم که یک گونه آنها از گونه دیگر پر است ، یا بین چشم و لب تفاوت وجود دارد – این موارد کاملاً قابل اصلاح هستند.” “این زمانی است که می تواند چیز خوبی باشد که کسی تشخیص دهد که صورت او نامتقارن است و قابل توجه است.”

Josie Howard ، MD ، روانپزشک دارای مجوز هیئت مدیره با تخصص در روان درمانی ، گفت: با فیلترهای TikTok ، این همیشه صدق نمی کند ، اما مهم است که در زندگی روزمره خود بخاطر بسپاریم “ما در وضعیت ساکن خود چهره ای را تجربه نمی کنیم”. او آن را با شنیدن صدای خود شما بر روی یک پیام ضبط شده مقایسه کرد – چیزی که بسیاری از مردم نیز در آن پس می زنند. “این بخشی از شما است که استخراج و منزوی شده است و با خارج شدن از متن تحریف می شود.”

چگونه فیلتر وارونه می تواند برای سلامت روان شما خطرناک باشد

فیلترهای زیبایی ، دقیقاً مانند فتوشاپ ، FaceTune و سایر نرم افزارهای تغییر تصویر ، به استانداردهای زیبایی غیر واقعی کمک می کنند و از عزت نفس جوانان آسیب می زنند.

دکتر حلیم گفت: “بسیاری از مردم احساس عدم کفایت را توصیف کرده اند زیرا خود را با تمام تصاویر فتوشاپ شده ، فیلتر شده و تنظیم شده مقایسه می کنند.” “این روند فیلتر وارونه برای بسیاری از افراد اضطراب در مورد عدم تقارن چهره آنها ایجاد کرده است.” بیش از این ، می تواند به بدشکلی بدن کمک کند ، جایی که دکتر هوارد گفت مردم “توسط گسل های جسمی جزئی یا قابل درک فرسوده می شوند و سپس بر عملکرد آنها در سایر زمینه های زندگی آنها تأثیر می گذارد و به آنها سرایت می کند.”

وقتی عادت می کنید خودتان را یک طرفه ببینید ، ناگهان تغییر ادراک شما می تواند بسیار گمراه کننده باشد. ما به عنوان مردم ، راحتی را در آشنایی پیدا می کنیم. “بن لی ، MD ، جراح پلاستیک دارای مجوز و متخصص برجسته در جراحی های ضد پیری در مرکز جراحی پلاستیک WAVE ،” دیدن چیزی متفاوت از آنچه که ما خود را می بینیم می تواند باعث ایجاد ناراحتی شود. ” “در واقع یک مطالعه وجود دارد که نشان می دهد زنان تصویر آینه خود را جذاب تر از تصویر معکوس خود می دانند.”

این فیلتر همچنین در حالی که استرس و تنهایی فزاینده ای ظاهر می شود ، هنگامی که بسیاری از جوانان در حال کاهش اعتماد به نفس خود هستند ، ظاهر می شود. دکتر هاوارد گفت: “این از افزایش احساس انزوا و بهره گیری از آن ، تغییر در تأکید از ارتباط انسانی غیر مستقیم به اشکال ارتباطی مجازی بهره برداری می کند.”

مهم است که به یاد داشته باشید هیچ چیز به اندازه آنچه در شبکه های اجتماعی به نظر می رسد کامل نیست – نه “چهره متقارن” کسی ، یا رابطه او یا شغل او. دکتر لی گفت: “هر آنچه در شبکه های اجتماعی می بینیم از نظر طراحی کاملاً عالی است.” “هیچ کس نمی تواند با این نسخه ایده آل واقعیت رقابت کند. همه ما بهتر است به خاطر داشته باشیم که واقعیت افزوده همه چیز واقعی نیست.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>