فیلم The Staircase HBO Max براساس یک داستان واقعی ساخته شده است

[ad_1]

راه پلهمنبع تصویر: Netflix
هفده سال پس از انتشار مدارک پزشکی ژان خاویر دو لستراد راه پله، داستان مرگ کاتلین پیترسون در حال تبدیل شدن به نمایش است. در 31 مارس ، تنوع برنامه های HBO Max را برای اقتباس از این پرونده برای یک درام محدود هشت قسمتی ، با عنوان نیز گزارش کرد راه پله. اخبار انتخاباتی اخیر سوفی ترنر در نقش مارگارت راتلیف ، دختر خوانده کاتلین و مایکل پیترسون ، مردم را از قبل در مورد بازیگران سریال سر و صدا کرده است. کالین فرث در نقش رمان نویس مایکل ، تونی کولت در نقش کاتلین ، رزماری دویت در نقش خواهر کاتلین ، کندسا زامپرینی ، پارکر پوسی در نقش دادستان فردا بلک و ژولیت بینوش در نقش نامعلومی به ترنر پیوستند.

این مجموعه قرار است زندگی خانواده پیترسون در کارولینای شمالی ، شرایط پیرامون مرگ مشکوک کاتلین و درگیری مایکل را بررسی کند. در حالی که مشخص نیست که چه مقدار از موارد بدنام نمایش HBO Max را پوشش می دهد ، از آن ناشی می شود کریستین کارگردان آنتونیو کامپوس و داستان جنایی آمریکا مگی کوهن ، نویسنده ، بنابراین انتظارات زیادی داریم. قبل از راه پله قطره هایی روی HBO Max ، احتمالاً در سال 2022 ، این چیزی است که شما باید در مورد داستان واقعی عجیب و غریب مرگ کاتلین بدانید.

مرگ کاتلین

در تاریخ 9 دسامبر 2001 ، مایکل پس از اینکه ظاهراً کشف کرد کاتلین در یک استخر خون در پایین پله های خانه آنها خوابیده بود ، با 911 تماس گرفت. در حالی که تلفن بود ، به اعزام کنندگان گفت که او بیهوش است اما هنوز زنده است. با این حال ، تا رسیدن امدادگران ، کاتلین مرده بود. وی همچنین به امدادگران گفت كه كاتلین آن شب مشروب خورده بود ، اما متخصصان میزان الكل خون وی را زیر حد مجاز رانندگی دانستند. دانشمندان جسد وی را در محل مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند جراحات وی مطابق با مرگ ناشی از قتل است. این جراحات شامل هفت پارگی عمیق در سر ، خراش و کوفتگی صورت و تیروئید خرد شده بود. همچنین قطرات خون روی لباس مایکل به همراه چاپ کفش خونین روی شلوار عرق کاتلین مشاهده شد.

مورد

به منظور ایجاد انگیزه ، دادستان این ایده را مطرح كرد كه مایكل قبلاً قتل كرده بود و قصد داشت از بیمه نامه زندگی 1.4 میلیون دلاری كاتلین پول بگیرد. محققان همچنین پورنوگرافی همجنسگرایان را در رایانه مایکل کشف کردند و این ایده را مطرح کردند که او و کاتلین بر سر رابطه جنسی خود جنگیده اند. دفاعیات کارشناس پزشکی قانونی خود را به کار گرفتند ، وی معتقد بود که شواهد ناشی از خونریزی صحنه با سقوط تصادفی سازگار است. تحقیقات و دادرسی دو سال به طول انجامید که نتیجه آن محکومیت مایکل و حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط بود.

در سال 2010 ، Duane Deaver ، کارشناس خون پراکنده ایالت در این پرونده ، به بی کفایتی پزشکی قانونی متهم شد. یک قاضی سپس فهمید که شهادت دیور گمراه کننده بوده است و دادستان کل سابق کارولینای شمالی اظهار داشت که هر مدرکی که دیور در صحنه حضور داشته باشد در دادگاه جدید غیرقابل قبول است. پرونده مایکل پس از گذراندن هشت سال زندان و شش سال وثیقه ، هنگامی که وی ادعای آلفورد را به اتهام کمتر قتل غیرقانونی در سال 2017 پذیرفت ، به پایان رسید. ادعای آلفورد اذعان داشت که دادستان شواهد کافی برای محکوم کردن دارد اما متهم گناه خود را قبول نمی کند . وی سپس به مدت خدمت قبلی محکوم شد.

مرگ مرموز دیگر

دادستان ها احساس کردند که مرگ کاتلین بسیار شبیه مرگ الیزابت راتلیف ، همکار همسر اول مایکل ، پتی است. الیزابت مادر بیولوژیکی دختران خوانده مایکل ، مارتا و مارگارت است. هنگامی که مایکل برای مرگ کاتلین در حال تحقیق بود ، دادستان ها نگاهی دوباره به شرایط مربوط به مرگ الیزابت در سال 1985 در آلمان انداختند و جسد وی را در سال 2003 نبش قبر کردند. یک پزشک قانونی که در پرونده کاتلین کار می کرد ، دبورا رادیش ، به همان نتیجه ای رسید که با کاتلین انجام داد و مرگ الیزابت را به عنوان یک قتل طبقه بندی کرد. در حالی که کالبدشکافی الیزابت به روز شده بود تا نشان دهد وی در اثر حمله قاتلی درگذشت و دادستان های پرونده کاتلین با استفاده از شواهد در دادگاه موازی سازی کردند ، مایکل هرگز رسماً متهم به مرگ او نشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>